Aktualności

Kanał RSS

Dodany przez: Admin Data dodania: Gru 19, 2016

W narciarstwie decyduje głowa – wywiad z Henrikiem Kristoffersenem

W narciarstwie decyduje głowa
– z Henrikiem Kristoffersenem rozmawia Tomasz Osuchowski
 
Ten młody (22 lata) Norweg stał się minionej zimy sensacją alpejskiego Pucharu Świata. Był najlepszy w slalomie (zdobył zatem tzw. Małą Kulę) i drugi w klasyfikacji generalnej. Na dodatek ostro podkręcił atmosferę wyścigów, rywalizując do samego końca z niezwykle utytułowanym i o pięć lat starszym Marcelem Hirscherem. Trudno się dziwić, że chętnie skorzystaliśmy z okazji do spotkania z Henrikiem Kristoffersenem podczas jego pobytu w Polsce na zaproszenie firmy Rossignol.
*
Wczesnym popołudniem w Zakopanem wsiadamy do ekskluzywnego Volvo, którym Henrik porusza się podczas eskapady po Polsce. Jedziemy do Krakowa, który jest ostatnim etapem jego wizyty. Stamtąd wylatuje do ojczystej Norwegii. Towarzyszy mu ojciec, pappa Lars Kristoffersen, główny odpowiedzialny za karierę młodzieńca, który ośmielił się tak namieszać w cyrku narciarskim.
Za kierownicą motoryzacyjnego symbolu Skandynawów siada Bartosz Hamera z PM Sport, dystrybutora marki Rossignol w Polsce. Bartek jest dumny. Sam kocha narty, a tu jego narciarska stajnia doczekała się kolejnego znakomitego i świetnie rokującego slalomisty. Właśnie podczas podróży „Zakopianką” będziemy mogli porozmawiać.
 
Tomasz Osuchowski: - Henrik, jesteś jeszcze bardzo młody, ale zdążyłeś już mocno zapunktować w Pucharze Świata. Jak doszedłeś do sukcesu? Kiedy to się zaczęło na poważnie?
Henrik Kristoffersen: - To było w 2014 roku w Schladming. Wygrałem tam po raz pierwszy slalom w zawodach PŚ.
- Pamiętasz jeszcze tamto ustawienie slalomu? Masz to jeszcze w głowie?
- Nie, to jest trudne… Ale kojarzę ostatnie 5, 6 bramek. To był szybki przejazd, szczególnie w końcowym fragmencie. Przy kilkudziesięciotysięcznej widowni jest naprawdę ciśnienie.
- Twoi rodzice jeżdżą na nartach?
- Jeździ tata. Chociaż zaczął w piątym roku życia i kontynuował treningi przez kilkanaście lat, to nie osiągnął znaczących sukcesów. Później pracował w banku, a w końcu został trenerem w narciarskim gimnazjum, w którym się uczyłem.
Sam zacząłem jeździć na nartach, kiedy miałem 4,5 roku. Pięć minut od domu mamy niewielką, 550-metrową trasę narciarską z różnicą wzniesień 130 metrów. Idealną do ustawienia slalomu! Zresztą, jeśli się jest młodym, to taki stok jest idealny do wszystkiego, co wiąże się z doskonaleniem techniki. To były super czasy!
Zresztą w tym sezonie spędziłem tam kilka dni na treningu technicznym z całym norweskim teamem. I chociaż funkcjonuje tam tylko niewielka „wyrwirączka”, to dla treningu wystarczy. Można jeździć.
- Jasne: trening narciarski składa się z wielu elementów – jeździ się na stromym, płaskim, a wszystko sprowadza się do szukania prędkości.
- Dokładnie. A ten stok ma miejsca płaskie, strome, muldy.
Z nartami zaczęło się poważniej, kiedy miałem 10 lat. Lecz równocześnie przechodziłem wtedy brutalnie ciężkie treningi ogólnorozwojowe, szczególnie w okresie letnim. Dlatego dziś poza narciarstwem uprawiam motocross, jeżdżę na rowerze i, jak chyba każdy młody człowiek, grywam w piłkę nożną.
- Osiągnąłeś ogromne sukcesy, a i inni Norwegowie są w formie. Z zewnątrz jako team wyglądacie znakomicie. Jak wygląda to od wewnątrz?
- Tak ten rok był niewyobrażalny. Dziewiętnaście zwycięstw: siedem Axela [Lunda Svindala], sześć na moim koncie, cztery Kjetila [Jansruda], dla Alexandra [Aamodta Kildego] dwa….. Tak, że mamy teraz rzeczywiście znakomity, techniczny i wszechstronny zespół.
Przez wiele lat super gwiazdami byli tylko Axel i Kjetil. Teraz jest nas więcej. Atmosfera w drużynie pomaga w sukcesach. Jest naprawdę dobre nastawienie. Na treningach, oczywiście, nie jest łatwo. Treningi to wielka walka. Choćby z Sebastianem [Fossem Solevågiem] jest ostra rywalizacja na treningach. Jak chce się być szybszym, to trzeba cały czas mocno pracować.
- Pewnie także nad wagą?
- Teraz, przy wzroście 180 cm, ważę 74 kg. Przed sezonem było dwa kilo więcej – nie za wiele, lecz wystarczająco. Myślę, że dla mnie ideałem byłaby waga 85 kilo, ale nie więcej, bo to już może się odbić na jeździe. Wiem też, że nie można zwiększyć masy o, na przykład, pięć kilo w dwa miesiące. Wszystko musi się odbywać naturalnie, bo inaczej trudniej byłoby się później odnaleźć na nartach. Nie stosuję też żadnej specjalnej sportowej diety. Jem całkiem normalnie. W zimie jest zimno, człowiek potrzebuje różnorodnych pokarmów. Zresztą po dwa kilogramy przyrostu masy każdego kolejnego lata jest ok.
- To naturalne wraz z rozwojem sportowym. Oglądałem ostatnio w znanej restauracji na mecie trasy slalomowej w Schladming zdjęcia młodego Marcela Hirschera. Był pewnie wtedy w twoim wieku i też był filigranowy. Dzisiaj ma o wiele bardziej atletyczną sylwetkę.
- Tak, Marcel jest teraz większy, niż kiedy miał 20 lat. Podczas ostatniego finału PŚ ważył 78 kg przy 173 cm wzrostu. Jest trochę powyżej limitu budowy, ale technicznie jeździmy, według mnie, tak samo w slalomie. Tak wiec można powiedzieć, że przy zachowaniu podobnie skutecznej techniki jest mięśniowo mocniejszy, mówiąc brutalnie: bardziej „przypakowany”.
- Analizujesz po każdych zawodach przejazdy konkurentów?
- Raczej nie. Wcześniej owszem, ale dzisiaj patrzę raczej na swoją technikę jazdy i na moje przejazdy. Choć oczywiście śledzę styl niektórych. Przykładowo Alexis Pinturault był bardzo szybki, szczególnie w końcówce sezonu, więc zwracałem uwagę na jego przejazdy. Oczywiście badam jazdę Marcela. Szczególnie w slalomie. Ale myślę, że aby mnie przeskoczył, musi być w jeszcze lepszej formie. Ja swoją ciągle również muszę podnosić, ale to nie znaczy, że musimy jeździć identycznie i stosować identyczne metody treningowe.
Skądinąd nie mam indywidualnego trenera. Norweska kadra trenuje właściwie zawsze razem i mamy sztab trenerski dla całej drużyny. Jedynie latem treningi siłowe różnią się dla poszczególnych zawodników. Ale na nartach trenujemy podobnie i wspólnie.
Zresztą trenujemy też często wspólnie z Marcelem, spotykając się w Reiteralm koło Schladming właśnie. Okazuje się, że na śniegu nasze treningi są zbliżone. Jednak ja latem potrzebuję więcej treningu siłowego. Jeżdżę na rowerze, biegam. Wcześniej więcej czasu przeznaczałem na doskonalenie techniki narciarskiej. Teraz przychodzi czas na budowanie siły.
- Obecnie sporo czasu na treningu poświęca się na kształtowanie równowagi, rozciąganie, jazdę poza trasami. Jeździsz poza trasą?
- Teraz mam trochę problemów pokontuzyjnych i raczej unikam nieprzygotowanych tras.
- Jak dobierasz sprzęt?
- Jeśli chodzi o narty, to od trzynastu lat jestem związany z Rossignolem. I jestem bardzo zadowolony – zarówno z jakości ich sprzętu, jak i współpracy. Także buty są top. Co do wiązań, to teraz używam LOOKa. A smary to już różne marki: VOLA, Holmenkol, SWIX. Nawet nie wiem dokładnie. Tym zajmuje się serwis.
Na sezon mam około 35 par nart slalomowych, 25 par do giganta i jakieś 10 par butów.
Jeśli chodzi o dobór poszczególnych nart, to po sezonie testuję kolejne pary na następną zimę, a później omawiam wrażenia z ojcem i serwismenem. Jesienią dokonuję ostatecznego wyboru zestawu na obozach w Nowej Zelandii lub południowej Ameryce. Wtedy wiemy już dokładnie, które narty będą jeździły najlepiej w danych warunkach i na jakim śniegu.
Generalnie jednak w każdym zestawie – do slalomu i giganta – mam stale około pięciu par o podobnych parametrach. Z tego jedna służy do oglądania trasy, dwie do trzech do startu, a dwie niejako na zapas – ale zawsze gotowe. Modele wybieramy więc razem, ale konkretne narty z danego modelu dobiera już serwis na bazie doświadczenia i parametrów mojej jazdy.
A już przed zawodami omawiamy z ojcem i serwisem sposób przygotowania ostatecznie wybranych do jazdy par. Lecz dobór struktur i ich przygotowanie znowu należą do mojego serwismena.
Slalom jeżdżę na krawędziach tuningowanych od spodu na 0,5 stopnia. Boki krawędzi mam naostrzone pod kątem 87 stopni. Myślę, że na takich ustawieniach jeżdżę także gigant. Nie jestem w 100 proc. pewny, bo teraz to mój serwis ma o wiele większą kontrolę nad moim sprzętem niż kiedyś. I w pełni im ufam.  
Zwłaszcza, że nie robię też eksperymentów ze zmianami kątów. Narty zawsze muszę czuć tak samo.
W slalomowych jest nieco inaczej niż w gigantkach: odrobinę mniej liczą się ślizgi, bo jeździmy głównie na krawędziach. Ważny jest za to sidewall, czyli boczna ścianka narty, która wraz z krawędzią stanowi o szybkości narty, poza takimi cechami jak sprężystość, sztywność itd. Sidewall jest podobnie jak ślizg specjalnie przygotowywany smarami w płynach, bo on też musi dawać jak najmniejszy opór. Istotne są również płyty pod wiązania.  Używamy trzy różne modele płyt. Przody wiązań też mają wpływ na flex, który jest niezwykle istotny na tym poziomie jazdy.
Trochę inaczej jest z nartą gigantową: tu większa rolę gra struktura, bo jedzie się więcej niż w slalomkach na ślizgach.
Wszystko to powoduje, że narty do konkurencji technicznych wymagają ogromnego nakładu pracy, biorąc pod uwagę choćby to, że poza wykończeniem ślizgów i krawędzi, poleruje się i specjalnie przygotowuje także ścianki boczne. Poza tym z reguły zawodnicy jeżdżący slalom i gigant mają więcej par nart niż specjalizujący się w zjeździe. Dlatego nasi serwismeni mają naprawdę ciężką pracę.
- Powiedz więc coś o twoim serwismenie.
-  Jest rzeczywiście mistrzem w tym fachu. Pochodzi z Francji. Był na ośmiu Igrzyskach Olimpijskich. Ma kolosalne doświadczenie.
Bartosz Hamera: - Yul, obecny serwisant Henrika wcześniej pracował z Franckiem Piccardem, srebrnym medalistą igrzysk w Albertville  w 1992 roku w zjeździe i złotym w supergigancie w 1988 w Calgary, a później –
z Kanadyjczykami. Od trzech lat ma wyłączność na serwis Henrika.
- A jak, Henrik, dobierasz buty?
- Nie mam wielkich problemów z ich dopasowaniem. Tylko ostatnio, kiedy miałem kłopoty ze śródstopiem, czułem lekki dyskomfort.
Jeżdżę w rozmiarze 25 (skorupa ma 296 mm), chociaż mój rozmiar to 26 (czyli 306 mm), więc stopa w bucie jest mocno ściśnięta. Wymaga to poświęceń, ale za to na stoku jest o wiele lepiej. Mam lepsze czucie narty. W poprzednim sezonie miałem inaczej dopasowane buty. W slalomie nie było większej różnicy w porównaniu z minioną zimą, ale w gigancie teraz jest jednak zdecydowanie lepiej. Szczególnie, kiedy trasa jest zlodzona.
Mam osobisty serwis do dopasowywania butów, który także współpracuje z Rossignolem. Nie bez powodu jestem tak częstym gościem w fabryce w Montebelluna we Włoszech, które słynie z produkcji butów narciarskich.
Na najbliższy sezon mam buty kształtowane wtryskiem piany do buta wewnętrznego. To zapewnia stabilność i odpowiednią sztywność. Są znakomite. Mam je indywidualnie dopasowane nie tylko do stopy, ale i do sylwetki. Ich dolna część odpowiada stopie 25, ale górna, czyli cholewka, ze względu na mój wzrost i kształt podudzia odpowiada rozmiarowi 24. Normalnie do chodzenia używam butów 42/43, więc różnica rozmiaru między zwykłym obuwiem sportowym, a wyczynowymi butami narciarskimi, których używam, jest ogromna.
Mam od lat wypracowaną współpracę z Rossignolem i na tyle dobry kontrakt, że konkurencja nie wysyła mi propozycji zmiany barw.
- Jakimi metodami Norwegowie budują swoją pozycję w narciarstwie alpejskim?
- Najpierw jest klub. Startując w zawodach, zdobywa się punkty FIS i można dostać się do sportowego gimnazjum. Niektórzy idą potem na uniwersytet, ale dalej uprawiając sport. Naturalnie najlepiej trafić do kadry. Wtedy rodzice nie muszą już pomagać finansowo twojej sportowej karierze.
- A jak ty godziłeś treningi z obowiązkami szkolnymi?
- Ukończyłem szkołę średnią. Ostatni rok w nauki to był 2013/14 rok. Nie Mógłbym studiować, ale biorąc pod uwagę narty, które są moim obecnym zajęciem – nie mam żadnych szans na kontynuację kształcenia. Ale może kiedyś… Bo dziś trudno mi powiedzieć, jaki zawód chciałbym wykonywać po zakończeniu kariery narciarskiej. Na pewno chciałbym założyć rodzinę. A praca? Na pewno nie marzę o tzw. normalnej pracy. Na razie moim zawodem są narty. A że myślę, iż długo będę mógł na nich jeździć, więc pewnie wciąż będzie to w jakiś sposób związane z moim zawodem.
Jeśli już mowa o finansach, to przykładowo ja nie otrzymuję pieniędzy od związku narciarskiego, bo on pomaga sportowcom na poziomie Pucharu Europy. Nie jest to jednak w Norwegii duża grupa zawodników. W przypadku naszego teamu – startujących w Pucharze Świata – większość środków pochodzi od sponsorów.
Teraz nie mam kontaktu z młodą generacją narciarzy norweskich, bo większość czasu spędzam za granicą. Jednak przyglądam się ich wynikom w punktacjach FIS. Jest kilka rokujących nazwisk. Nie jest jednak łatwo, bo nasza kadra jest nieliczna.
Aktualnie ze względów logistyki treningowej mieszkam w Austrii, a konkretnie w Ramsau, kilka minut od Schladming. Ale niebawem przeprowadzę się bliżej Salzburga. Dla mnie to idealne rozwiązanie, bo wszędzie mam blisko na narty, a lot do domu do Norwegii również nie jest wielkim problemem. Nie muszę się przemieszczać z 5 plecakami i sprzętem z miejsca na miejsce. Niedawno rozmawiałem z Marcelem. Mówię mu, że ostatnio byłem 5 tygodni w drodze, a on się dziwi: co ty, aż 5 tygodni!? Narciarze austriaccy mają w swoim kraju idealne warunki do treningu: nie muszą ciągle siedzieć na walizkach.
Ale koledzy z Ameryki mają jeszcze gorzej niż my: zawodnicy stamtąd zwykle nie mają mieszkania w Europie, więc żyją ciągle w hotelach. To trudne. W sezonie trzy bite miesiące poza domem, ciągle w drodze...
Na etapie, na którym jestem, mój ojciec jest stale przy mnie. Jest obecny na każdym moim treningu. Mam też brata, młodszego o trzy lata. Również jeździ na nartach, ale to ostatni rok, kiedy może się poświęcić temu sportowi. Ma zamiar dalej kształcić się na uniwersytecie.
- Masz czas dla swojej dziewczyny?
- Jasne! Moja dziewczyna pochodzi z Norwegii. Co prawda w wyczynowym sporcie, kiedy się dużo podróżuje, nie jest łatwo, ale u nas wszystko funkcjonuje ok.
- Jak wygląda twój kalendarz treningowy? Więcej czasu poświęcasz na slalom czy gigant?
- Obydwie konkurencje traktuję jednakowo. Trening obydwu przynosi mi wiele radości. Ale najwięcej frajdy przynoszą mi rzeczywiście slalomy. Trenuję też trochę super G. Nie jeżdżę zjazdu, bo moje 74 kg to jednak trochę za mało. Dzisiejszy zjazd jest o wiele szybszy niż w czasach, kiedy startował chociażby Klammer. Prędkości dochodzą do 160 km/godzinę. Zresztą slalom i gigant też są szybsze niż w czasach Stenmarka. Jeździ się więcej na krawędziach, skrętem carvingowym, na szybszym podłożu, co w efekcie podniosło prędkość.
Nawet po sezonie nie mam za dużo urlopu. Już koniec maja i cały czerwiec oznaczają dla mnie ciężkie treningi siłowe. Później w lipcu robię małą przerwę. Lato spędzam w domu w Norwegii, ale także w połowie w Austrii.
W końcu sierpnia zaczynam treningi na śniegu w Nowej Zelandii.
Do tego dochodzą podróże takie jak ta. Zorganizował ją Rossignol: spotkałem się z fanami narciarstwa w Krakowie, a w Zakopanem na Kasprowym Wierchu poprowadziłem trening dla młodych narciarzy z Klubu Sportowego Beskidy. To była nagroda dla jego zawodników, którzy wygrali międzynarodowy konkurs fotograficzny „Band of Heroes”, zorganizowany przez Rossignola w związku z wprowadzeniem na rynek nowej linii nart.
Rozdałem sporo autografów. Jak widzi się, ile ludzi jest zainteresowanych takimi spotkaniami, to zdajemy sobie sprawę z popularności narciarstwa.
I wreszcie wasze góry – zrobiły na mnie spore wrażenie, choć sprawiają wrażenie mniejszych w porównaniu z tymi w Norwegii. Trasy też wydają się ciekawe.
- A jakie są twoje ulubione stacje narciarskie na świecie?
- Z pewnością – stoki w Norwegii. A w Austrii stoki Reiteralm koło Schladming, bo są tam znakomite warunki do treningu slalomu i giganta. Jest stromo i bardzo twardo, a trasa jest zawsze świetnie przygotowana – i to
nawet wczesną jesienią.
- Włodarze Reiteralm szczycą się umiejętnościami w naśnieżaniu i wczesnym przygotowaniem betonowej niemalże trasy i utrzymaniem jej w takim stanie przez cały sezon dla potrzeb treningowych i na zawody.
Kto jest twoim narciarskim ideałem?
- Z pewnością największym narciarzem wszechczasów w slalomie i gigancie jest Ingemar Stenmark. Dalej Alberto Tomba. W zjeździe Franz Klammer. Znakomity był Stefan Eberharter i wielu, wielu innych.
A z kobiet oczywiście Lindsey Vonn: 76 zwycięstw w Pucharze Świata mówi samo za siebie. Tylko Stenmark wygrał więcej zawodów. Może kiedyś dołączę do tego szacownego grona. Na razie moja Mała Kula stoi w domu moich rodziców. I jest to miłe uczucie.
A dlaczego Stenmark? Bo, prócz techniki jazdy, w nartach ogromną rolę odgrywa psychika. Naturalnie łatwiej jest wejść w drugi przejazd, prowadząc w pierwszym. Trudniej nadrabiać. Tutaj Ingemar był mistrzem.
- Tak, on się nigdzie nie spieszył. Działacze i trenerzy podobno ciągle drżeli, czy nie spóźni się na start, na samolot…Miał niebywały luz.
- Też staram się radzić sobie z tymi sprawami, ale jednakowo traktuję start z górnej pozycji, jak z dołu stawki. Mam zasadę, że wszystko trzeba przejechać na pełnym gazie.
Miałem okazję poznać Stenmarka i z nim porozmawiać. Wspaniały człowiek. Jest skromny, mieszka w Sztokholmie. Nie jest typem gwiazdy mediów.
- Stenmark miał niekonwencjonalne metody treningu. Na przykład, jeździł dla łapania równowagi na jednokołowym rowerze. Do dzisiaj zadziwia skocznością, co jest też synonimem dynamiki…
- Miałem 10 lat kiedy pierwszy raz dostałem taki rower. Też umiem jeździć na jednym kole. To idealny trening równowagi.
- Mówi się, że do 50 km na godzinę wielu narciarzy jeździ ładnie i skutecznie. Do 70 km/h ta grupa zdecydowanie się zmniejsza. A powyżej 100 km/h zostaje ich już naprawdę niewielu, chociaż technicznie i fizycznie są podobnie przygotowani. Czy to dowód na to, że decydująca jest jednak komunikacja między mózgiem a mięśniami?
- W narciarstwie głowa jest bardzo ważna. Jeśli ma się wszystko dobrze poukładane i przemyślane, to pojawia się świadomość, że zawsze można jeździć jeszcze lepiej. Wiadomo, że jeśli powtórzy się ćwiczenie 10 000 razy, to wszystko idzie lepiej, lecz głowa wciąż pozostaje ważna.
Opowiedziałeś mi o polskim pianiście jazzowym, Piotrze..
-… Wyleżole…
- … który ma specyficznie wygięte palce u rąk. Zapytany o technikę gry, odpowiedział ci, że na fortepianie gra się głową, a nie palcami. W narciarstwie jest identycznie: ważne są nie tylko mięśnie, ale i głowa. To ona decyduje o sposobie użycia ciała i jakości podjętych decyzji.
- Henrik, podsumuj, proszę: co sprawiło, że osiągnąłeś taki sukces?
- Praca. Wiele ciężkiej pracy przez lata. Do tego nałożyła się ogromna pomoc od mojego ojca, od trenera. Ważną rolę odegrała także cała moja rodzina. Myślę, że właśnie wpływ mojego ojca i tych wszystkich czynników, złożyły się na sukces. Ciężko to powiedzieć, ale chyba jestem „produktem” bardziej treningu niż talentu.
- Co więc możesz powiedzieć młodym zawodnikom, którzy marzą o karierze zawodowego narciarza i sukcesach w zawodach?
- Powiem to, co mi powiedział Aleks Aamodt: jeśli trenuje się więcej niż inni, to otrzyma się także więcej.
 
RAMKA:
Henrik Kristoffersen urodził 2 lipca 1994 roku się w Lorenskog w Norwegii.
Mimo młodego wieku ma na koncie niebywałe sukcesy w narciarstwie alpejskim. Startuje głównie w konkurencjach technicznych: slalomie i gigancie.
Na igrzyskach olimpijskich w Soczi w 2014 roku zdobył brązowy medal w slalomie. W sezonie 2015/16 zajął drugie miejsce za Marcelem Hirscherem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zdobywając Małą Kryształową Kulę w slalomie.
Był też sześciokrotnym zwycięzcą Mistrzostw Świata Juniorów i dwukrotnie zajmował w nich drugie miejsce.
Do tego dziesięciokrotnie zwyciężał w zawodach Pucharu Świata.
 
CHORAGIEWKI:
Jeśli trenuje się więcej niż inni, to otrzyma się także więcej.
 
Na sezon mam około 35 par nart slalomowych, 25 par do giganta i jakieś 10 par butów.
 
W narciarstwie ważne są nie tylko mięśnie, ale i głowa. To ona decyduje o sposobie użycia ciała i jakości podjętych decyzji.
 
Henrik Kristoffersen,
czyli nowe alpejskie pokolenie
 
Moje spotkanie z Henrikiem Kristoffersenem – i ponad dwugodzinna wspólna podróż z Zakopanego do Krakowa – przerodziło się w długą i otwartą rozmowę o nartach. Interesującą także ze względu na nietuzinkową osobowość młodego Norwega i perspektywy, które przed nim stoją.
 
* Warto przyglądać się karierze Henrika Kristoffersena, gdyż leżą w nim jeszcze duże zapasy wolicjonalne, techniczne i fizyczne. Jeśli kontuzje nie przeszkodzą mu w karierze sportowca, a narciarzowi niestety trudno odbudować drabinkę rankingu, to usłyszymy jeszcze wiele dobrego na jego temat.
* Henrik ma spory dystans do swoich osiągnięć i jest niezwykle skromny. Nie ma zresztą, podobnie jak inny fenomenalny Skandynaw, Ingemar Stenmark, tzw. parcia na media, chociaż świat w wirtualnej rzeczywistości jest nieporównywalnie bardziej agresywny niż kiedyś.
* Kristoffersen, chociaż nie jest zawodnikiem o atletycznej budowie, ma doskonałe „stanie” na nartach. W jego wieku jednak organizm zaczyna wyrównywać i stabilizować cechy motoryczne, stopniowo dostosowując je do wagi i wzrostu. U niego przebiega to ewolucyjnie, bez wczesnego nacisku na budowanie masy.
* Natura dała mu za to cechę niezwykle potrzebną sportowcom uprawiającym szybkie konkurencje: świetną reakcję ciała na sygnał do wykonania ewolucji przy dużej prędkości.
* Henrik dobrze radzi sobie ze stresem towarzyszącym startom w zawodach. Dowodem są jego wyniki. Nie ogląda się na konkurentów, koncentrując się na samodoskonaleniu.
* Ze skandynawską cierpliwością podporządkowuje się reżimowi startów i treningów, w którym nadrzędną rolę spełnia jego ojciec. Nie łatwy to układ w świecie sportu, ale gdy relacje są doskonałe, może przynieść sukces. W stosunkach Henrika z ojcem widać partnerstwo i zrozumienie.
* Kristoffersen wybrał jednoznacznie drogę do sukcesu, którą jest systematyczny trening i nie miesza jej z medialną autopromocją. Narty to jego zawód. Jak na osobę w tak młodym wieku, umie szanować swoją prywatność, wyraźnie stawiając na rodzinę w rozmowach o przyszłości.
* Henryk jest patriotą w najlepszym rozumieniu tego słowa. Kocha swój kraj za przyrodę, czystość, spokój. Świetnie czuje się na treningach w słynnych stacjach narciarskich Austrii, ale nie gardzi zjazdami w rodzinnych górach. Pobyt w ojczystych stronach traktuje jako odpoczynek od zgiełku zawodów Pucharu Świata.
* Doskonale od lat dogaduje się ze swoim sponsorem sprzętowym – Rossignolem, co jest podstawą zarówno rozwoju, jak i stabilizowania formy.
* Henrik jest jeszcze bardzo młody. Główni jego konkurenci w zawodach Pucharu Świata są od niego starsi: Marcel Hirscher o 5 lat, Alexis Pinturault o 3 lata, Kjetil Jansrud o 9 lat, Axel Lund Svindal o 12 lat, Dominik Paris o 9 lat, Aleksander Aamodt Kilde o 2 lata, Felix Neureuther o 10 lat, Carlo Janka o 8 lat, a Peter Fill o 12 lat. Uwzględniając zatem to kryterium, Henrik zdecydowanie przewodzi w stawce najlepszych!

*
Tomasz Osuchowski

 
 
 
 

Dodany przez: admin2 Data dodania: Kwi 15, 2016

The Polish Pow(d)er Week in Hintertux

Zakończenie sezonu narciarskiego na lodowcu Hintertux.
Choć pożegnania na ogół nie są łatwe, z Polską Informacją Turystyczną działającą w Tyrolu zakończenie sezonu jest zawsze przyjemne, pełne dobrej zabawy i atrakcji na stokach i poza nimi. Zapraszamy więc serdecznie na XXI edycję The Polish Pow(d)er Week in Hintertux, czyli coroczną polską majówkę na lodowcu.
W dniach 29.04-04.05.2016 r. organizatorzy zapewnią Wam program pełen wrażeń:
Polskie Centrum Testowe - idealne miejsce dla osób chcących wypróbować nowinki sprzętowe topowych brandów.

Skiguiding z wykwalifikowanymi instruktorami ze szkoły narciarskiej Mixtura - coś dla chcących się podszkolić i przy okazji poznać najciekawsze trasy na lodowcu.

Narciarsko-snowboardowe Zawody o Puchar Świstaka - jeśli lubicie sportową rywalizację to obowiązkowy punkt dla Was. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Atrakcje wieczorne w lokalu Die Kleine Tenne - dyskoteka, wieczór tematyczny (tym razem będzie nam towarzyszył nastrój "grozy" rodem z legendy o hrabim Drakuli) oraz koncert: wieczór z utworami ze spektaklu "Skazany na bluesa" w wykonaniu grupy Ścigani.
Ognisko pożegnalne - z polskimi kiełbaskami pieczonymi na ognisku, pysznym grzańcem oraz piwem od sponsora imprezy - Browarów Fortuna.

Dodatkowo będzie na Was czekać "strefa relaksu", zabawy, konkursy oraz elementy szkoleń lawinowych - pokażemy działanie plecaków lawinowych firmy Mammut.
 
Lodowiec Hintertux jest jedynym całorocznym terenem narciarskim w Austrii, który oferuje  miłośnikom spędzania czasu na śniegu znakomicie przygotowane stoki przez 365 dni w roku. I to wszystko aż do wysokości  3.250 m n.p.m.! Warunki do zabawy i uprawiania sportów zimowych podczas XXI The Polish Pow(d)er Week in Hintertux będą więc zapewnione, a atmosfera tego tygodnia z pewnością będzie niezapomniana.
Zapraszamy do udziału w imprezie!
 
Więcej informacji można znaleźć na stronach:
http://www.zillertalinfo.eu
http://www.facebook.com/tyrolinfo

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 23, 2016

Henrik Kristoffersen w Polsce!

Henrik Kristoffersen to aktualnie jedna z największych gwiazd cyklu Pucharu Świata – w tym sezonie ten zaledwie 21-letni narciarz wygrał 6 najbardziej prestiżowych/ klasycznych slalomów takich jak Val d’isere,  Madonna di Campiglio, Wengen, Adelboden, Kitzbuhel i Schladming wygrywając również klasyfikacje generalna Pucharu Świata w slalomie. Kristoffersen jest również brązowym medalistą olimpijskim w Slalomie z Sochi.
 
Wizyta Henrika Kristoffersena planowana jest na 5 i 6 kwietnia, a trening z klubem Beskidy ma odbyć się na Kasprowym Wierchu.
 

Dodany przez: d.gralak Data dodania: Wrz 16, 2015

Sabina Majerczyk - mistrzyni w PM Sporcie

SABINA MAJERCZYK – po bardzo udanym startach w Nowej Zelandii wylądowała na Ojczystej Ziemi. Wpadła do biura PM SPORT na kawę i opowiedziała nam o kolejnym pobycie w Coronet Peak, skąd przywiozła  tytuł Mistrzyni Nowej Zelandii w slalomie oraz 5 miejsce w Pucharze Nowej Zelandii w gigancie ze stratą zaledwie 0,73 sek. do zwyciężczyni.
Sabina z powodzeniem rywalizowała z utytułowanymi alpejkami z Norwegii, Austrii, USA. 
Po krótkim odpoczynku w kraju nasza czołowa Alpejka wraca na śnieg aby  szlifować formę przed startami w Pucharze Europy i Świata.
  
Sabina odpowiedziała na kilka pytań dotyczących pobytu w NZ i planów na zimę.
1. W tym roku bardzo zadowolona jestem ze zgrupowania w NZ ponieważ przez większość czasu towarzyszyły nam dobre warunki, a więc spokojnie mogłam realizować swój program.
Starty natomiast były dla mnie sprawdzianem, który miał za zadanie dać mi informacje w jakim kierunku zmierzają moje przygotowania do sezonu. Tak naprawdę te 5 dni startów były dla mnie świetnym treningiem ponieważ miałam możliwość pościgać się z dziewczynami, z którymi będę rywalizować przez większość sezonu. Po prostu prawie 9 miesięcy bez nich to dla mnie za długo. Dziękuje bardzo za to moim rodzicom, bo bez nich byłoby to nie możliwe.Wtedy na najbliższe starty musiałbym czekać az do grudnia.
2. Moim największym zadaniem na najbliższy sezon to przełożyć jazdę z treningu na zawody.
Do tej pory miałam z tym duży problem, bo jak już wychodziło to najczęściej kończyło to się tylko na jednym przejeździe. Jeśli uda mi się to zrealizować będzie to dla mnie całkiem fajny sezon. Oczywiście chce wystartować w całym cyklu PE przeplatając startami PŚ.
3. Mój wolny czas?
Lubię go spędzać z rodziną, ponieważ bardzo mało czasu przebywam w domu. Gdy wracam na parę dni mój młodszy brat i kuzynostwo dba o to żebym sie nie nudziła Emotikon grin Zwłaszcza po tym okresie gdzie nie byłam obecna przez połowę ich wakacji.
Potrawa? bardzo lubie kuchnie Polską ale jednak zdecydowanie moją ulubiona potrawą jest stek.

Dodany przez: d.gralak Data dodania: Cze 29, 2015

JACEK JASIONEK - TEAM

Jacek Jasionek dołącza do teamu Adventure Sports!
Zawodowy komandos , base jumper , ekstremalista od obecnego sezonu będzie reprezentował marki POC i JULBO!


Dodany przez: d.gralak Data dodania: Paź 20, 2014

The Polish Pow(d)er Week in Hintertux

Zillertalinfo.pl z wielką przyjemnością zaprasza do udziału w osiemnastej edycji The Polish Pow(d)er Week in Hintertux - polskiego tygodnia w Dolinie Zillertal, który odbędzie się w dniach  08-15.11.2014 r. Obiecujemy, że i tym razem staniemy na wysokości zadania i z nami przeżyjecie niezapomniany dni pełne atrakcji, dobrej muzyki i świetnej atmosfery, jaka towarzyszy wszystkim naszym imprezom.
Przygotowaliśmy dla Was bogaty program: skiguiding z wykwalifikowanymi instruktorkami i instruktorami z gdańskiej szkoły Mixtura, Centrum Testowe, w którym będzie można wypróbować sprzęt takich marek jak: Rossignol, Dynastar, Head, K2, Blizzard i Nobile, dla kochających zdrową rywalizację - zawody narciarsko-snowboardowe o Puchar Świstaka, doskonałą zabawę z polskim dj'em na stoku oraz bogaty program rozrywkowy każdego wieczoru. Zachęcamy do odwiedzenia naszego namiotu informacyjnego przy stacji kolejek Tuxer Fernerhaus, milusińskim natomiast zapewnimy profesjonalną opiekę w przedszkolu.
Wieczorami, po dniu spędzonym na śniegu, zapraszamy do skorzystania z atrakcji muzycznych. Specjalnie dla Was, na 30-lecie działalności, wystąpi Papa D., a swoje największe przeboje przypomni Daab - najpopularniejszy polski zespół grający reggae. By pozostać w klimacie lat 80-tych, przygotowaliśmy wieczór tematyczny - "Historia polskiego rocka", podczas którego grupa Game Cover wykona hity z tamtych lat.
Miłośnicy aktywnego zimowego wypoczynku znajdą dla siebie na lodowcu Hintertux ponad 86 kilometrów tras wszystkich stopni trudności. Zarówno wielbiciele zjazdów freeride, jak i snowboardziści i freeskierzy mają tam szerokie możliwości skorzystania z bajecznych tras. Aby jeszcze bardziej uprzyjemnić pobyt na lodowcu zadbano w tym roku o kolejne udogodnienia dla gości. 4-osobowy wyciąg krzesełkowy Tuxerjoch zaopatrzono w ogrzewane siedzenia. Wyrównano też drogę prowadzącą z Sommerbergalm do wyciągów na Tuxer Joch, a do wejścia na wyciągi prowadzić będą zadaszone ruchome schody - co szczególnie powinno ucieszyć turystów z dziećmi oraz tych, którzy stawiają pierwsze kroki na nartach.

Zapraszamy do udziału w imprezie!
 
Więcej informacji można znaleźć na stronach:
http://www.zillertalinfo.eu/pl/imprezy/najblizsza_impreza
http://www.facebook.com/tyrolinfo

Dodany przez: admin Data dodania: Paź 13, 2014

Zima 1415 - odsłona nowej marki w porfolio PM SPORT - KJUS

Lasse Kjus ... :

"Follow your passion.
Live the sport you love. 
Enjoy freedom.
There is no greater luxury, right ?"

Z dumą prezentujemy szwajcarską markę Kjus, która już widneje w porfolio Naszych marek

W roku 2000 wizja stworzenia najlepszej odzieży technicznej dla narciarzy stała się rzeczywistością. 
Wizja nabrała kształtów na polu golfowym, kiedy to norweski alpejczyk, medalista olimpijski z Nagano, Lasse Kjus i obecny dyrektor generalny marki Didi Serena zauważyli, że wszystkie panie obecne na polu mają na sobie wygodne, stretchowe spodnie. Panowie zadali sobie pytanie: „Dlaczego nie możemy stworzyć odzieży narciarskiej z takich materiałów ?”. I tak powstała marka Kjus, która zrewolucjonizowała przemysł ubrań narciarskich. 

Misja tej szwajcarskiej marki to tworzenie bezkompromisowych ubrań, najlepszych w swoich kategoriach. Dla narciarzy, golfistów i wszystkich kochających aktywny tryb życia. Produkty Kjus to innowacyjne technologie, najlepsze materiały, bezkompromisowe kroje i idealne wykończenie. Każdy produkt to połączenie funkcji i nowoczesnej stylistyki. 

Marka Kjus to zastrzeżony znak towarowy firmy LK International AG, z siedzibą w Hünenberg, w Szwajcarii. Tam też powstają produkty marki, które następne sprzedawane są w wyselekcjonowanych punktach w 30 krajach.


Dodany przez: Bobic Data dodania: Kwi 8, 2014

Majówka na lodowcu Hintertux

Tyrolinfo.pl z nieukrywaną przyjemnością zaprasza do udziału w koronnej imprezie sezonu - Majówce na lodowcu Hintertux. Jak zwykle przygotowaliśmy dla Was masę atrakcji oraz występy czołowych zespołów muzycznych z Polski. Wszystko to w dniach 26.04 - 3.05.2014
 
Pewne punkty programu pozostają niezmienne, jak co roku oferujemy Wam możliwość potestowania nowinek sprzętowych na sezon 2014/15 (Dynastar, Rossignol, Majesty, K2, Blizzard, Head, Nobile), gwarantujemy doskonałą zabawę z polskim dj'em na stoku, punkt informacyjny na stacji lodowca oraz zawody sportowe. Aby urlop uczynić jeszcze przyjemniejszym gwarantujemy profesjonalną opiekę nad pociechami w naszym przedszkolu na lodowcu oraz jego zwiedzanie pod okiem wykwalifikowanej kadry ze Szkoły Narciarskiej Mixtura.
 
Doskonałym dopełnieniem naszej imprezy jest bogaty program rozrywkowy każdego wieczoru. Tym razem czekają Was występy gwiazd polskiej sceny w postaciach Nocnej Zmiany Bluesa oraz obchodzącego swoje 25 - lecie zespołu Big Cyc. Dla wielbicieli karaibskich rytmów przygotowaliśmy warsztaty reagee z Jafia Namuel, zespołem z ogromnym dorobkiem artystycznym doskonale wpisującym się w letni klimat, który od zawsze towarzyszy naszej imprezie.
 
Jeżeli jeszcze nie macie dosyć zimy koniecznie skorzystajcie z możliwości pojeżdżenia na 80 km doskonale przygotowanych tras. W związku z ostatnimi obfitymi opadami pokrywa śnieżna wynosi (400 cm) co gwarantuje perfekcyjne warunki, doskonale przygotowany park, a nawet możliwość pojeżdżenia poza trasami. Jeżeli jednak jesteście fanami wiosny to jest to właśnie najlepsza okazja by zakosztować jej w iście alpejskim stylu - rano jazda na lodowcu, a popołudniu długie wiosenne spacery w przepięknie kwitnącej dolinie Zillertal.
 
Zapraszamy do udziału w imprezie!
Więcej informacji można znaleźć na stronach:
http://www.zillertalinfo.eu/pl/imprezy/najblizsza_impreza
http://www.facebook.com/tyrolinfo

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 8, 2014

Ferie ze 100% gwarancją śniegu: kierunek Zillertal Arena!

Podczas gdy w Polsce próżno wypatrywać śnieżnych zasp, czy choćby minusowych temperatur, a dzieci mogą tylko wspominać zeszłoroczne bitwy na śnieżki, czy lepienie bałwana, Alpy spowija gruba warstwa białego puchu. Zillertal Arenę - jeden z regionów narciarskich położonych w austriackiej części tych gór warto odwiedzić zwłaszcza w terminie 18-25.01.2014, kiedy to władze regionu wraz z polskojęzyczną Informacją Turystyczną przygotowały cykliczną imprezę specjalnie dla gości z Polski - VI The Polish Winter Holidays.

Na przestrzeni ostatnich lat region Zillertal Arena osiągnął wśród Polaków status jednego z ulubionych miejsc na mapie zimowego wypoczynku w całym Tyrolu. I to nie tylko ze względu na imponującą ilość tras
zjazdowych (aż 139 km zróżnicowanych odcinków!), szeroki wachlarz udogodnień dla rodzin z dziećmi czy miejscowe snowparki – swoją popularność zwłaszcza w okresie styczniowym zawdzięcza wspomnianemu polskiemu eventowi z cyklu The Polish Winter Holidays, który od sześciu sezonów zimowych kusi narciarzy i snowboardzistów rozmaitymi atrakcjami. W 2014 polski język w Zillertal Arenie będzie wyjątkowo często słyszalny między 18, a

25 stycznia
kiedy to fanom sportów zimowych towarzyszyć będą rozmaite atrakcje na stoku: bezpłatne testy sprzętu, skiguiding z polskimi instruktorami, zawody o Puchar Świstaka oraz przedszkole, które uratuje dzieciaki zmęczone szusowaniem i rodziców zmęczonych pilnowaniem swych pociech. Z kolei wieczory urozmaicą: ognisko, wieczór tyrolski, nocna jazda na sankach po 7-kilometrowym torze saneczkowym w Gerlosstein/Heinzenberg, polskie Après-ski, a wszystko to w ramach pobytu. Szczegóły programu naszpikowanego „tym, co narciarze i snowboardziści lubią najbardziej':)

Dlaczego Zillertal Arena?

Wyjazd na zimowy urlop do największego ośrodka sportów zimowych w całej tyrolskiej Dolinie Zillertal polecamy zwłaszcza tym, którzy nie znoszą „niespodzianek” w postaci braku śniegu na stokach, kochają długie, szerokie trasy zjazdowe, a od zimowego urlopu oczekują „czegoś więcej” niż samego szusowania na "deskach". Zillertal Arena to w wielkim skrócie:

* świetna miejscówka dla rodzin z dziećmi. Udogodnienia dla najmłodszych zaczynają się już na poziomie szerokiej gamy czerwonych i niebieskich tras narciarskich (wśród 139 km znajdziemy 99 km czerwonych i 33 km niebieskich tras zjazdowych), przedszkoli narciarskich i wyciągów dostosowanych do wymagań tych, którzy po raz pierwszy włożyli narty/deskę na nogi,

* 50% zniżki na skipassy dla dzieci oraz 20% dla młodzieży,

* Mekka dla fanów ekstremalnej jazdy i zabawy w snowparkach - w regionie znajdziemy takie „perełki” jak Action-Park Kreuzwiese z trasą Snakerun, ogromną poduchą do skoków, czyli Bagjump, a także trasy BMW xDrive Cup SkiMovie, Speed Check oraz SkiMovie z odcinka w Gerlos i odcinka boardercrossowego w Königsleiten, a do tego 7 km czarnych tras zjazdowych,

* dostęp do Internetu w samym regionie narciarskim – punkty Hotspot, z bezprzewodowym dostępem do sieci przy stacjach kolejek oraz w wielu knajpkach i schroniskach,

* Nowości w sezonie 2013/14 - ośrodek zainwestował w 9 dodatkowych ratraków oraz rozbudowano infrastrukturę do naśnieżania, a w miejsce dotychczasowej dwuosobowej kolejki krzesełkowej Krummbach przygotowano nową 6-osobową kolejkę krzesełkową z zadaszeniem i podgrzewanymi siedzeniami. Dla fanów adrenaliny przygotowano odcinek BMW xDrive Speed Check w Hochkrimml oraz odcinek Kids Speed w Gerlos.

Więcej informacji w języku polskimhttp://www.zillertalinfo.eu/pl/imprezy/najblizsza_impreza oraz na Facebooku: http://www.facebook.com/tyrolinfo

Dodany przez: admin Data dodania: Paź 14, 2013

The Polish Pow(d)er Week in Hintertux

Dobre wieści dla wszystkich narciarzy i snowboardzistów w kraju: Nie musicie czekać na minusowe temperatury i śnieg! Polacy, po raz szesnasty, rozpoczną sezon już w listopadzie podczas kolejnej imprezy z cyklu The Polish Pow(d)er Week na całorocznym lodowcu Hintertux. Władze regionu wraz z polskojęzyczną Informacją Turystyczną gwarantują: testy sprzętu zimowego na sezon 2013/2014, polskich instruktorów, gwiazdy rodzimej sceny muzycznej, przedszkole dla dzieci oraz śnieg po kolana;)Nie samym latem człowiek żyje! - Tak mogłoby brzmieć motto najbardziej spragnionych śniegu narciarzy i snowboardzistów, dla których już po raz kolejny w dniach 9-16.11.2013 organizowana jest polska impreza na jedynym całorocznym austriackim (a może już polskim?) lodowcu Hintertux. Zabawie sprzyja ogromne doświadczenie organizatorów, stosunkowo niewielka odległość do austriackich stoków oraz polskojęzyczna obsługa, dzięki której Polacy mogą czuć się swojsko jak w naszych ukochanych Tatrach. Dodatkowo uczestnicy The Polish Pow(d)er Week in Hintertux jako jedni z pierwszych będą mogli ocenić nowości na sezon 2013/14, które przygotował region Tux - Finkenberg, czyli kompletnie przebudowany budynek stacji Tuxerfernerhaus (2.650 m n.p.m.), świeżo wyremontowane schronisko Spannagelhaus (2.531 m n.p.m.) oraz nowoczesny 6-osobowy wyciąg Lämmerbichl. Podczas imprezy wszyscy uczestnicy imprezy będą testować zarówno najnowocześniejszy sprzęt narciarski czołowych światowych marek, jak i własne możliwości w szusowaniu. Nie zabraknie także fachowej opieki i porad instruktorskich dla tych, którzy słabiej sobie radzą oraz zmagań o trofeum „Puchar Świstaka”. W razie spadku temperatury uczestnicy The Polish Powder Week podgrzewać się polską muzyką i licznymi zabawami na śniegu, a po całodniowym szaleństwie na powietrzu porcją porządnej rozrywki w czasie wieczornych koncertów – zagrają bowiem Manchester i Kobranocka.
 
Więcej o największych polskich Ski Testach w Alpach: http://www.zillertalinfo.eu/pl/imprezy/najblizsza_impreza oraz na Facebooku: http://www.facebook.com/tyrolinfo
 

Dodany przez: Bobic Data dodania: Maj 9, 2013

KUBA ILEWICZ Z WIZYTĄ W PM SPORT

Kuba Ilewicz
Odbierając w Warszawie wygrany na Wintercupie samochód Toyota Yaris, Kuba Ilewicz odwiedził siedzibę firmy PM SPORT. Dla przypomnienia Kuba, jest aktualnym Mistrzem Polski w slalomie oraz brązowym medalistą w gigancie. Jeszcze raz gratulujemy i trzymamy kciuki za przygotowania do olimpiady w Soczi.

Dodany przez: admin Data dodania: Kwi 19, 2013

Michał Wojtiuk i Bartosz Hamera triumfatorami Amatorskich Mistrzostw Polski!W sobotę 13 kwietnia na Kasprowym Wierchu rozegrano wielki finał Mistrzostw Polski Amatorów w slalomie gigancie. Tym samym zakończył się trwający przez całą zimę cykl zawodów dla amatorów narciarstwa zjazdowego. Miło nam poinformować, że wśród panów medale zdobyli również szefowie PM Sportu; po srebro sięgnął tego dnia Bartosz Hamera, startujący na nartach Rossignol a mistrzem Polski został Michał Wojtiuk jadący w tych zawodach na nartach Dynastar.
Warto także wspomnieć, iż wszystkie grupy męskie w przedziałach wiekowych 18-35, 36-45, 46-55 wygrali zawodnicy jadący na nartach Dynastar!

Dodany przez: admin Data dodania: Kwi 12, 2013

Na majówkę… kierunek Hintertux! Przetestuj narty Rossignola i Dynastara


Jeśli preferujecie wypoczynek z serii „dla aktywnych” i macie ochotę po raz ostatni przed wakacjami zaszaleć na nartach albo desce, dołączcie do polskiej majówki na lodowcu Hintertux! XV Polish Pow(d)er Week in Hintertux rusza już 27 kwietnia 2013, a oprócz blisko 80 km świetnie przygotowanych tras, spodziewajcie się gorącego, 6-dniowego programu, naszpikowanego atrakcjami w iście zimowym klimacie.
Jeśli nigdy nie macie dość zimy, a mijający sezon narciarski chcecie pożegnać w „sposób godny prawdziwego narciarza/snowboardzisty”, zapraszamy od 27 kwietnia do 4 maja na piętnastą edycję The Polish Pow(d)er Week in Hintertux. Organizatorzy polskiej majówki jak co roku zadbają o to, żebyście z sześciu dni na lodowcu Hintertux wycisnęli możliwie jak najwięcej! Spodziewajcie się więc atrakcji na stokach narciarskich i poza nimi, czyli w trakcie wieczornych imprez. W programie m.in.:
- testy sprzętu zimowego – czyli „uczta” dla koneserów narciarstwa! Nasze centrum testowe daje możliwość sprawdzenia „na własnej skórze” licznych modeli nart od najlepszych producentów. W czasie imprezy do dyspozycji uczestników oddajemy sprzęt takich marek jak: Rossignol, Dynastar, K2, Head i Blizzard.
- skiguiding z polskimi instruktorami – czyli coś dla tych, którzy na zakończenie zimy, tuż przed schowaniem nart do garażu, chcieliby podszkolić swoje narciarskie umiejętności, usłyszeć trafne wskazówki co do swojej techniki jazdy i poznać najciekawsze trasy na Hintertuxie,
- przedszkole dla maluchów – czyli ukłon w stronę „szusujących rodziców”, którzy chcą mieć pewność, że ich dziecko jest pod dobrą opieką, kiedy sami jeżdżą po stokach. 
- imprezowo-sportowe atrakcje – czyli: narciarsko-snowboardowe Zawody o Puchar Świstaka, ognisko powitalne, disco w stylu lat 80-tych i wieczorne koncerty rozgrzewające po dniach spędzonych na stoku (w tym roku zagrają: Łzy, Loka oraz Skangur). 

Dodany przez: admin Data dodania: Kwi 5, 2013

Pomóż małemu Szymkowi wygrać z rakiem!

biegasz na nartach?
to świetnie!
Masz szansę pobiec nie tylko dla swojego zdrowia!
Ostatnie zawody tego sezonu na Jamrozowej Polanie. 
Nagroda główna: życie i zdrowie 2,5 letniego chorego na raka Szymonka
Bądź razem z nami na trasach.

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 11, 2013

AMP-y, AMP-y i po AMP-ach

Artykół z ntn.pl. Dzięki uprzejmości szanownej redakcji:) 
\
fot. Michał Szypliński (skifoto.pl)
Największymi gwiazdami Akademickich Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim w Zakopanem zostali Anna Berezik (AWF Kraków) oraz Jakub Ilewicz (AWF Katowice). Oboje zdominowali rywalizację zarówno w slalomie jak i gigancie. Zdobyli po dwa złote medale i tak jak Ania zrobiła to z ogromną odsadą w obu konkurencjach, tak Kuba w slalomie mocno odczuł nacierających kolegów. Tylko dzięki 0,4 sekundy zapasu z pierwszego przejazdu uratował skórę w drugim, który pojechał wolniej od Wojciecha Szczepanika (AWF Katowice). Świetnie i równo jeździła również Katarzyna Leszczyńska (ASP Warszawa). Po dwakroć stawała na drugim stopniu podium. Na pewno zwrócił Waszą uwagę fakt, że na głównym zdjęciu jest Kuba Ilewicz i Kasia Leszczyńska, ale nie znaleźliśmy sposobu by w Dworcu Tatrzańskim znaleźć oboje złotych medalistów i postawić ich obok siebie w celu uwiecznienia. Zdarzają się nam naprawdę ciężkie wyzwania…

fot. Michał Szypliński (skifoto.pl)
Co ciekawe również w kobiecej klasyfikacji drużynowej AWF Kraków, gdzie studiuje Berezik, okazała się najlepsza (1044 pkt.). Kolejne miejsca zajęły Uniwersytet Jagielloński z Krakowa (993) i stołeczna Akademia Sztuk Pięknych (969). Uczelnia Jakuba Ilewicza – AWF Katowice – w punktacji męskiej drużynowej zgromadziła dorobek 1284 punkty. Na podium stanęli też studenci Uniwersytetu Warszawskiego (1259) oraz Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa (1228). Sklasyfikowano 57 uczelni, które reprezentowało ok. 450 studentów, doktorantów i pracowników.

fot. Michał Szypliński (skifoto.pl)
Tradycyjnie już zawody odbyły się na świetnie przygotowanym stoku Harenda w Zakopanem. Mimo dodatnich temperatur udało się przeprowadzić bezpieczne zawody. Szczególnie ostatniego dnia wielkiego studenckiego święta narciarskiego warunki były bardzo trudne. Dość wymownie skomentowała je Anna Berezik:
Ciężko było. Nie pamiętam już takich warunków na AMP-ach, ale trzeba było jakoś dać radę. Nie chciałam zdobyć niczego innego, tylko złota. Udało się!

fot. Michał Szypliński (skifoto.pl)
Podsumowanie odbyło się, również zgodnie z tradycją, w Dworcu Tatrzańskim. Nagrody wręczali senator profesor Marek Rocki – prezes Akademickiego Związku Sportowego, profesor Marek Konopczyński – prezes AZS Środowisko Warszawa oraz Dariusz Piekut – wiceprezes warszawskiego AZS i główny organizator AMP-ów. Wszyscy podkreślali fantastyczną atmosferę, którą tworzą studenci. Jak zwykle wymyślili motyw przewodni – schlafen AMP-y. Po Harendzie kręciło się bardzo dużo osób w piżamach, koszulach nocnych, szlafmycach… Atmosfera Zabawa Sport – wszystko w odpowiednich proporcjach! Do zobaczenia za rok, a być może wcześniej jeszcze na zawodach cyklu AZS Winter Cup.

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 4, 2013

Kuba Ilewicz zgarnął główną nagrodę AZS Winter Cup!!!


fot. Michał Szypliński (skifoto.pl)

Jakub Ilewicz (AWF Katowice) uniknął nerwowej końcówki i już po gigancie zapewnił sobie zwycięstwo w walce o nagrodę specjalną – toyotę yaris. Co prawda najlepszy w tej konkurencji był dziś Kasper Leonowicz (Uniwersytet Warszawski), który wygrał oba przejazdy, ale przegrana Karoliny Klimek (PWSOS Radom WZTiR Zakopane) z Katarzyną Leszczyńską (ASP Warszawa) pozbawiła „Alexis” szans na samochód już przed rozpoczęciem slalomu.

Zgodnie z przewidywaniami najciekawszymi aspektami finału była walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w gigancie kobiet oraz kolejność na podium mężczyzn w tej konkurencji. Dwie najlepsze zawodniczki tegorocznego AZS Winter Cup podzieliły się pucharami. „Kala” zwycięstwo w slalomie zapewniła sobie już wcześniej, a Kasia cenne trofeum wywalczyła dopiero dziś, wyraźnie wygrywając w gigancie. Co ciekawe, trzecie miejsce w klasyfikacji gigantowej zajęła Dorota Kaczmarek (ALK Warszawa), która przez kontuzję kolana zakończyła udział w zawodach po czterech startach. Autorem największej niespodzianki dzisiejszego dnia był Kasper Leonowicz. Wygrywając gigant wskoczył na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej (co ciekawe wziął udział tylko w trzech eliminacjach i finale). Niepocieszeni tym faktem mogli być Robert Kubala (UEK Kraków), Piotr Świerczek (SGH Warszawa) oraz Jan Sołtys (Uniwersytet Warszawski), którzy mieli jeszcze nadzieje na najniższy stopień podium. Drugie miejsce wywalczył Łukasz Bury (AWF Katowice). W slalomie właściwie obyło się bez niespodzianek. Oprócz Karoliny Klimek w klasyfikacji generalnej najlepsze były Ula Horeczy (UJ Kraków) i Klaudia Górecka (AGH Kraków). U panów za plecami „Batona” znalazł się Adam Krawczyk (AGH Kraków), który niczym Adaś Miauczyński z „Nic śmiesznego” zawsze był drugi. O trzecią pozycję spokojny był Robert Kubala.

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 26, 2013

Wyjątkowy tydzień w Zakopanem
Już w najbliższy piątek 1 marca 2013 zawody finałowe AZS Winter Cup 2012/2013 - dowiemy się kto w tym roku wygrał nagrodę specjalną - samochód Toyotę Yaris.
Wręczenie nagrody nastąpi podczas podsumowania tegorocznej edycji AZS Winter Cup w trakcie AMP  w środę 6.03.2013 r.
W sobotę 2 marca zostanie rozegrać puchar 10- lecia AZS Winter Cup. Od rana będą trwały zawody na Harendzie, a wieczorem uroczyste posumowanie w Dworcu Tatrzańskim.
Od poniedziałku do czwartku 4 - 7.03.2013 r. Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim. Ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników z niemal każdej uczelni w Polsce, po raz kolejny będzie się zmagać, z własnymi słabościami, stokiem, koleżankami i kolegami oraz imprezami. W środę 6.03.2013 r. podsumowanie tegorocznej edycji AZS Winter Cup - na Harendzie, a w czwartek 7.03.2013 r. uroczyste zakończenie AMP w Dworcu Tatrzańskim!

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 25, 2013

Wielki sukces Marty Gąsienicy Daniel!!

Maryna Gąsienica-Daniel (Rossignol) zajęła bardzo wysokie, piąte miejsce w slalomie gigancie podczas mistrzostw świata juniorów w narciarstwie alpejskim, które rozgrywane są w Kanadzie. To najlepszy rezultat w historii polskich startów na tej imprezie, gratulujemy!

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 14, 2013

Tessa Worley Mistrzynią Świata w gigancie!!!Tessa Worley (Rossignol) zdobyła złoty medal w slalomie gigancie Mistrzostw Świata w Schladming! Tina Maze (Lange) ze srebrem.
Agnieszka Gąsienica Daniel (Rossignol/POC) była 29, a jej młodsza siostra, Maryna (Rossignol) została sklasyfikowana na 34 pozycji, brawo dziewczyny!

A na koniec jeszcze PM Sportowy smaczek- Tessa Worley z Bartekiem Hamerą podczas czerwcowego meetingu Rossignol Group:)

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 12, 2013

Złoto w zjeździe dla Marion Rolland

Rozegrany w niedzielę zjazd dość niespodziewanie, acz w świetnym stylu wygrała jeżdżąca w teamie Rossignola Marion Rolland.  Francuzka wyprzedziła Włoszkę Nadię Fanchini i złotą medalistkę w super kombinacji Marię Hoefl – Riesch. Faworytka zawodów, Tina Maze uplasowała się dopiero na 7. miejscu. 


Tuż za pudłem zawody ukończyła Szwajcarka Nadia Kamer przegrywając medal zaledwie o 0.04 sek. Piąte i szóste miejsce dla Amerykanek – Julii Mancuso i Stacey Cook. Broniąca tytułu mistrzyni świata Elisabeth Goergl zajęła odległą, 10. lokatę wyprzedzając o kilka setnych koleżankę z teamu Annę Fenninger.
Warto przypomnieć, że podczas zeszłorocznych Finałów Pucharu Świata Francuzka odniosła na Planai spory sukces wygrywając zarówno zjazd jak i super gigant. Rolland zapisała się również w historii jako pierwsza francuska alpejka, która od 1931 roku zdobyła złoty krążek w zjeździe. Najwyższą lokatę – srebro w Portillo - wywalczyła w 1966 roku Marielle Goitschel. Złoto zgarnęła wówczas Austriaczka Erika Schinegger, która po zakończeniu kariery w 1968 roku przeszła operację zmiany płci. Pomimo tego faktu FIS nie odebrał jej złota, ponieważ testy płci oficjalnie wprowadzono dopiero przed Olimpiadą 1968 roku.Rolland przez ostatnie lata borykała się z licznymi kontuzjami, bolesnym upadkiem skończył się dla niej również start na Olimpiadzie w Whistler w 2010 roku. 
- Walczyłam dziś o medal z całych sił jadąc na granicy możliwości od startu do mety – wyznała na konferencji prasowej francuska alpejka. 
- Ten stok dobrze mi się kojarzy, bo na najwyższym stopniu podium stawałam tu dwukrotnie podczas zeszłorocznych Finałów, tak więc przed startem czułam się całkiem pewnie. Pozytywnie „nakręciły” mnie również sukcesy kolegów z teamu, zwłaszcza srebro Gauthier de Tessieres w zjeździe. Gauthier udowodnił wszystkim, że trzeba mieć marzenia i robić wszystko, by je spełniać. Przed zawodami czułam, że mogę zaliczyć dobry start i zrobiłam wszystko, by tak się stało. Muszę przyznać, że to był trudny lecz bardzo ekscytujący zjazd. Po przekroczeniu linii mety nie mogłam uwierzyć, że udało mi się wykręcić tak doskonały rezultat – podsumowała Rolland. 
Z dorobkiem trzech krążków Francuzi są w tej chwili liderami w rankingu medalowym mistrzostw w Schladming. źródło: www.skionline.pl

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 7, 2013

SOUL 7 - nagroda ISPO 2013!

Rossignol prezentuje nartę Soul 7, która zdobyła nagrodę na targach ISPO 2013!
Soul7 to rewolucyjne połączenie backcountry, freeride i freestyle, które zachwyci każdego wymagającego narciarza. Aż 57 sędziów z 14 krajów i 3 kontynentów wybrało ten model jako jeden z najbardziej innowacyjnych produktów wprowadzanych na świecie!

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 31, 2013

II Puchar Reksia! Już w ten weekend!!Już w ten weekend na Białym Krzyżu (Szczyrk) odbędą się zawody dla dzieci II Puchar Reksia!
Zapraszamy, nagrdy ufundowane przez Rossignola:)

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 21, 2013

Another Best Day dla Innerhofera!Christof Innerhofer w pełni kontrolował I wygrał downhill w Wengen. Po Beaver Creek to jego 2 zwycięstwo w tej dyscyplinie w tym sezonie. Włoch wyprzedził Klausa Kroella (+.30) oraz Hannesa Reichelta (+.76).  Christof również wygrał zjazd podczas zawodów superkombinacji, ale po slalomie ostatecznie zajął 5 miejsce.  Specjalista WINNERHOFER powrócił do formy i nie zamierza odpuszczać!  

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 14, 2013

Legendarna Tina Maze


Tina Maze w St. Anton (AUT) zdobyła swoje 8 podium w Super G obejmując tym samym prowadzenie w tej dyscyplinie! Gratulacje!

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 14, 2013

Martin Fourcade znów to zrobił!


Rok po zdobyciu tytułu potrójnego mistrza świata w Ruhpolding, Martin Furcade dokonał hat-tricka w ten weekend w Niemczech: sztafeta, sprint oraz bieg ze startu wpólnego! Lider Pucharu Świata dowiódł, że o kontuzji ramienia zapomniał już dawno.  Martin Fourcade ma już na koncie 18 zwycięstw!

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 14, 2013

2 edycja Witer Cup z niespodziankami!

Gdyby bukmacherzy oferowali zakłady na zawody z cyklu Akademickiego Pucharu Polski, z pewnością wczoraj zebraliby spore żniwa. Bo o ile trzecie miejsce Doroty Kaczmarek (ALK Warszawa) w gigancie było tylko zaskoczeniem, to przegraną Jakuba Ilewicza (AWF Katowice) z Janem Sołtysem (Uniwersytet Warszawski) uznać trzeba za dużą sensację. Liderka klasyfikacji generalnej w pełni się zrehabilitowała wygrywając slalom, za to Kuba (jej bezpośredni rywal w walce o samochód) nie dotarł do mety. Wspaniały pojedynek podczas drugiej konkurencji urządzili sobie Adam Krawczyk (AGH Kraków) i Ludwik Sierpiński (ALK Warszawa). Młody zawodnik z Krakowa okazał się lepszy i po raz pierwszy w karierze stanął na najwyższym stopniu podium AZS Winter Cup.


Ludwik Śierpiński na trasie slalomu fot: Michał Szypliński (skifoto.pl)
Ze względu na niewystarczającą pokrywę śnieżną rywalizacja nie mogła się odbyć na trasie numer 6 i organizatorzy wykorzystali, pozostającą w rezerwie, czerwoną „trójkę”. Zawody odbywały się w ciężkich warunkach atmosferycznych, przy przelotnych opadach śniegu i pełnym zachmurzeniu. Szczególnie w gigancie widoczność była mocno ograniczona. Warstwa świeżego, niezwiązanego śniegu utrudniała możliwość mocnego dociskania nart, w wyniku czego zawodnicy z początkowymi numerami musieli jechać dość asekuracyjnie. Zgodnie wypowiadali się, że nie było się na czym oprzeć i dolna narta odjeżdżała w skręcie.
Zobacz też galerię 274 zdjęć: Zdjęcia: http://skifoto.pl/galeria-zdjec/?id=22
Orazy wywiady z zawodnikami w wersji filmowej jeszcze dziś na stronie skifighters.pl.

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 28, 2012

Rodzinne ferie: kierunek Zillertal Arena!

Już 12 stycznia 2013 rusza kolejna odsłona polskiego, narciarsko-snowboardowego eventu The Polish Winter Holidays, w znanym austriackim ośrodku sportów zimowych Zillertal Arena. Już sama rodzinna atmosfera regionu i dopieszczony program imprezy mogą wróżyć tylko jedno: udane ferie zimowe!

Na przestrzeni ostatnich lat, wśród Polaków region Zillertal Arena urósł do rangi jednego z „kultowych miejsc” na mapie zimowego wypoczynku w całym Tyrolu. I to nie tylko ze względu na imponującą ilość tras zjazdowych (aż 169 km zróżnicowanych odcinków!), szeroki wachlarz udogodnień dla rodzin z dziećmi czy „perełki” takie jak miejscowe snowparki – swoją popularność zwłaszcza w okresie styczniowym zawdzięcza wspomnianemu polskiemu eventowi z cyklu The Polish Winter Holidays, który od pięciu sezonów zimowych kusi narciarzy i snowboardzistów rozmaitymi sportowymi „smaczkami”. 
W 2013 roku „polski klimat” w Zillertal Arenie będzie najbardziej odczuwalny między 12 a 19 stycznia i to właśnie wtedy można spodziewać się bogatego programu ramowego na stokach i rozgrzewającego, wieczornego „menu”. Na pewno nie zabraknie stałych punktów programu takich jak: testy najnowszego sprzętu zimowego (na sezon 2012/2013), zawody narciarsko-snowboardowe o Puchar Świstaka, skiguiding z polskimi instruktorami czy przedszkole dla maluchów. Z kolei wieczory uświetnią między innymi ognisko, nocna jazda na sankach po 8-kilometrowym torze saneczkowym w Gerlosstein/Heinzenberg, polskie Après-ski i wiele innych… Szczegóły programu naszpikowanego „tym, co narciarze i snowboardziści lubią najbardziej”;) znajdziecie pod linkiem: http://www.tyrolinfo.pl/pl/imprezy/najblizsza_impreza 

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 27, 2012

Dorota Kaczmarek i Jakub Ilewicz podwójnymi zwycięzcami inauguracji AZS Winter Cup na Harendzie!

Dorota Kaczmarek i Jakub Ilewicz podwójnymi zwycięzcami inauguracji AZS Winter Cup na Harandzie!
 
Tuż przed Świętami odbyły się inauguracyjne eliminacje Akademickiego Pucharu Polski AZS Winter Cup. Dorota Kaczmarek (ALK Warszawa) ( Rossignol, POC) oraz Jakub Ilewicz (AWF Katowice) (Dynastar, Lange) zaliczyli podwójne zwycięstwa! Nie było na nich mocnych ani w gigancie, ani w slalomie. 
U panów w gigancie kolejnymi miejscami podzielili się Filip Rzepecki oraz Jan Sołtys. W slalomie na drugim miejscu przyjechał Adam Krawczyk oraz Kasper Leonowicz.
U Pań zarówno w gigancie jak i w slalomie 2 i 3 miejsce przypadło Urszuli Hareczy oraz Klaudi Góreckiej.
Więcej informacji znajdziecie na www.skifighters.pl – patrona medialnego cyklu. 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 7, 2012

Lara Gut Lange ICON 2013

Już po raz ósmy francuska marka Lange wybrała spośród ścigających się na trasach pucharu świata pań swą ambasadorkę. Jeden z wiodących producentów butów narciarskich obmyślił projekt, celem którego jest wyróżnienie i uhonorowanie najlepszych alpejek oraz umożliwienie im pokazania się nie tylko od sportowej, ale i kobiecej strony. 
 
Do tej pory twarzami Lange były: Julia Mancuso w 2007, Resi Stiegler w 2008, Maria Hoefl-Riesch w 2009, Manuela Moelgg w 2010, Dominique Gisin w 2011 i Federica Brignone in 2012. W 2013 do gwiazdorskiego grona dołącza młoda szwajcarska zawodniczka, Lara Gut. Oficjalna prezentacja najnowszego plakatu <i>Lange Ikon 2013</i> miała miejsce w czwartek, 6 grudnia w St. Moritz, miejscu bardzo szczególnym dla Lary. To właśnie tu Szwajcarka odniosła największe w dotychczasowej karierze sukcesy: 2 lutego 2008 po raz pierwszy stanęła na podium pucharu świata (3. miejsce w zjeździe), a rok później wygrała super gigant. 
 
W tym sezonie, srebrna medalistka mistrzostw świata w zjeździe i super kombinacji uwodzić będzie urokiem i wdziękiem spoglądając z plakatu, na którym obok niej stoją sobie słynne, błękitne buty.
 
- Lange pamiętam jeszcze z dzieciństwa jako moje pierwsze buty. Zabawne, że przez tak wiele lat nie zmienił się ich charakterystyczny, błękitny kolor, który tak lubię. To wielka frajda współpracować z firmą, która skupia się wyłącznie na produkcji butów – można udoskonalać mnóstwo detali i „rozbierać” produkt na części pierwsze. Co więcej, można nawet zgarnąć tytuł <i>Lange Icon</i> - podsumowała Gut. 
 
W tym roku w butach Lange’a RS140 Lara wywalczyła 4. miejsce w gigancie w Aspen i 6. w super gigancie w Lake Louise.

 
Źródło: skionline.pl

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 3, 2012

Weekend pod znakiem R!!

Co za wspaniały weekend! 
Team Rossignol w ten weekend pokazał na co go stać! Narciarstwo alpejskie, biathlon, narciarstwo biegowe. W tych dyscyplinach 
zebraliśmy 9 podiów, w tym 7 zwycięstw!
Gratulacje dla wszystkich za wspaniałe rozpoczęcie sezonu!
 
Najważniejsze osiągnięcia:

Christof Innerhofer (ITA) zwyciężył zjazd w Beaver Creek


Matteo Marsaglia (ITA) zajał 1 miejsce w Super- G

Stacey Cook(USA) - 2 miejsce w zjeździe oraz 2 miejsce w slalomie w Lake Louise

Martin Fourcade (FRA) - 1 miejsce w Biathlonie w 12,5km biegu na dochodzenie w Ostersund


Nikita Kriukov (RUS) - 1 miejsce w Sprincie w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie klasycznym w Kuusamo

Alexander Legkov (RUS) - 1 miejsce w biegu na 10km w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie klasyczym w Kuusamo

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 26, 2012

Tina Maze wygrała gigant w Aspen!

Słoweńska alpejka Tina Maze (Lange) wygrała slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata, który odbył się w amerykańskim Aspen!

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 22, 2012

Zapraszamy na III eliminację Warszawskiej Ligi Narciarskiej!

W sobotę 24 listopada 2012 na CSN Szczęśliwice odbędzie się III eliminacja Warszawskiej Ligi Narciarskiej - Finał. 
Zapraszamy do jak najliczniejszego startu - niestety ostatniego już w tym roku.
Sponsorem zawodów jest Adventure Sports – sklep firmowy ROSSIGNOL, DYNASTAR, LANGE, POC w centrum handlowym KLIF przy ulicy Okopowej w Warszawie.
Więcej infrmacji znajdziecie na stonie www.wkn.pl
Do zobaczenia!

 

Warszawska Liga Narciarska - I EDYCJA from Kasia Blauth on Vimeo.

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 16, 2012

Ukazał się Adventure MAG!

Adventure Sports ma zaszczyt zaprosić do przeczytania pierwszego numeru "Adventure MAG"! 
 
Z największym zaangażowaniem przygotowaliśmy w nim prezentację świata Adventure Sports oraz nowości produktowych kolekcji ZIMA 2012/2013.   
Zapraszamy do lektury online na http://www.adventuresports.pl/magazyn/#/1/zoomed  oraz wersji drukowanej, dostępnej bezpłatnie we wszystkich sklepach sieci Adventure Sports i PM Sport Pro Shop.
 

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 12, 2012

Maria Hoefl-Riesch wygrała w Levi!Dwukrotna mistrzyni olimpijska z Vancouver Niemka Maria Hoefl-Riesch (LANGE) wygrała w fińskim Levi pierwszy w tym sezonie slalom zaliczany do zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim!

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 5, 2012

NOWY PM SPORT PRO SHOP OTWARTY W ZAKOPANEM!Z Zakopanem na ul. Krupówki 58 otworzył się nowy sklep PM SPORT PRO SHOP! 
Oferta skierowana jest do najbardziej wymagających narciarzy ze szczególnym nastawieniem na racing i freeride.
Profesjonalni i mili doradcy pomogą przy doborze sprzętu dostosowując się do indywidualnych potrzeb.
W Pro Shopie znaleźć można szeroką ofertę marek Rossignol, Dynastar, Lange, POC oraz Peak Performance!
 
Serdecznie zapraszamy do odwiedzin. Chociażby na kawę:)
 
Odwiedzajcie również sklep internetowy www.pmproshop.pl oraz pierwszy PM SPORT PRO SHOP w Warszawie na ul. Zaruskiego 8 ( na terenie WTS DeSki).

Zdjęcia nowego sklepu:

 
 

Dodany przez: admin Data dodania: Paź 24, 2012

DNI KLUBOWE!

Dodany przez: admin Data dodania: Paź 23, 2012

Dynastar prezentuje nową serię nart freeridowch - CHAM

Dynastar od lat tworzy swoje produkty we francuskim Chamonix, u podnóży Mont Blanc. Dzięki górskiemu otoczeniu ma możliwość testowania produktów dotąd, aż uzyskają najwyższą jakość. Dynastar przywiązuje ogromną wagę do awangardowych i inteligentnych rozwiązań, tak, by sprostać wszystkim wyzwaniom terenu. Tak narodziła się linia CHAM! 

 
Nowa seria nart freeridowych CHAM posiada unikalną, nową konstrukcję, która zapewnia większą moc, stabilność oraz zwrotność we wszystkich warunkach śniegowych: od puchu, do zmrożonych tras. Profil  lewitacyjny, to nowa generacja w konstrukcji nart. CHAM to połączenie odwrotnego taliowania na dziobach i piętkach nart, długi rocker, klasyczny camber oraz bardzo wąskie piętki nart, które zapewniają niezawodność i  wszechstronność.  
Wszystko, by sprostać wymaganiom prawdziwego freeride’u!Dodany przez: admin Data dodania: Paź 4, 2012

Pursuit – nowa linia w kolekcji Rossignol 2012/2013!

Pursuit – nowa linia w kolekcji Rossignol 2012/2013!
Jazda po stoku jeszcze nigdy nie była tak ekscytująca! Wycinanie skrętów na krawędzi, jazda po muldach, ściganie się z kumplami, szukanie kreatywnych linii, skoki… Stok jest jak plac zabaw z nieskończonymi możliwościami jazdy! 
Linia Pursuit oferuje kompletną gamę produktów przeznaczonych do jazdy po stoku. Narty, buty, kije oraz kaski współpracują ze sobą perfekcyjnie. Rossignol oferuje nową kolekcję wspaniale wykonanego i intuicyjnego sprzętu stworzonego po to, by odkryć na nowo wspaniałą zabawę na stoku!
Całą gamę odkryjesz na facebooku: www.facebook.com/Rossignol1907/app_406859132676265


Rossignol stworzył również aplikację dla narciarzy i snowboardzistów, którzy szukają dobrej zabawy i możliwości zmierzenia się ze sobą. Ski Pursuit jest do bezpłatnego pobrania w Internecie. 
Aplikacja w każdym momencie zjazdu mierzy prędkość jazdy, analizuje dane ze wszystkich przejazdów w sezonie oraz zapamiętuje trasy narciarskie na mapie, którą można dzielić się poprzez portale społecznościowe.
Opcjonalnie można zmierzyć również:
- prędkość maksymalną i średnią
- czas przejazdu
- pokonany dystans
- różnice wzniesień
 
Więcej informacji na facebooku lub na:
Aplikacja do pobrania:
 
DOBREJ ZABAWY!

Dodany przez: admin Data dodania: Wrz 5, 2012

hiverXPO – wystawa sprzętu przed premierą „The Dream Factory”

Mamy nadzieję, że zgodnie z naszym zaleceniem zarezerwowaliście sobie czas w sobotnie popołudnie 22 września i zaopatrzyliście się w bilecik na premierę „The Dream Factory” w Krakowie. Obiecywaliśmy, że poza samym filmem będą dodatkowe atrakcje i słowa dotrzymujemy. Poniżej mamy zaszczyt zaprezentować Wam firmy (w kolejności alfabetycznej, a jakże!), które zdecydowały się pokazać swoje freeskiingowe kolekcje sprzętu przy okazji wydarzenia organizowanego przez redakcję hiverMAG. A wierzcie, nam – będzie co oglądać!
 
Na pierwszy rzut idzie marka APO, która dzięki współpracy z kilkoma czołowymi polskimi riderami i ciekawymi editami w ostatnim sezonie przebojem zdobywała polską scenę freeski:


Z chatki leci Wojar

Kolejną marką której kolekcję będziecie mogli obejrzeć jest Atomic. Austriacki gigant na nadchodzący sezon przygotował naprawdę obszerną ofertę adresowaną do fanów freeskiingu a także skitour’u. W końcu współpracują z takimi riderami jak Chris Benchetler czy Sage Cattabriga-Alosa, a oni wiedzą na czym chcą jeździć – zresztą tych dwóch gości zobaczycie także w akcji na ekranie.
 

Sage w akcji. Nie ma to tamto  
 
Na wystawie gościć będziemy również Blizzarda, który jak widać na załączonym obrazku także jest nastawiony na akcje w głębokim śniegu (ale nie tylko) i dysponuje rzetelnym sprzętem do takich zabaw:
 
 
Chłopaki z Blizzarda wiedzą co dobre!
 
Swoje szerokie i snowparkowe narty w ofercie ma też słynny francuski Dynastar – na wystawie będzie można powyginać i pomacać ich najnowsze dechy. Palce w konstrukcjach maczał m.in Aurelien Ducroz, więc jesteśmy spokojni o to, że fajnie się na tym jeździ:
 
 
Aurelien nie narzeka na brak puchu
 
Znany z długoletniej współpracy z Jonem Olssonem Head ubiegłej zimy dodał do swojego teamu także inną legendę – Simona Dumonta. Podczas naszego wydarzenia będziecie mieli okazję zobaczyć na czym śmiga Simon i w wolnych chwilach Jon jak akurat nie trenuje do Igrzysk:
 
 
Simon D. lata trochę wysoko, więc pipe po prostu nie zmieścił się w kadrze  
 
Podczas wystawy pokażą się jednak nie tylko same marki narciarskie – będziecie mogli też zasięgnąć informacji nt. warunków freeride’owych w Heiligenblut u samego źródła. Ta urokliwa austriacka miejscowość u stóp Grossglocknera która dwukrotnie gościła spory desant polskich freeriderów, zaprezentuje swoja ofertę narciarską:
 
 
Oldschool meets newschool. Czapki z głów przed pionierami! Osuch ma fajnych kumpli w Austrii 
 
Przy okazji takiej fajnej akcji jak premiera filmu narciarskiego nie może też zabraknąć marki K2, która od wielu lat wspiera freeskiing i współpracuje z prawdziwymi legendami tego sportu. W „The Dream Factory” zobaczycie między innymi Setha Morrisona, ktory mimo, że od 20 lat lubi skoczyc z nienormalnie wielkiego klifu, to nic a nic nie odpuszcza:
 
 
K2 w konkretnej akcji
 
Polskim akcentem podczas ekspozycji będzie obecność Majesty, które dowiodło, że można w Polsce produkować fajne narty i podbijać nimi światowe rynki. Ich krzyczącą kolorami kolekcję na sezon 2012/13 także zobaczycie na naszej wystawie:
 
 
Jan Krzysztof Jr. keeping it real  
 
Narta bez dobrego serwisu nie pojedzie, pamiętajcie też o przygotowaniu sprzętu! Jak Wam zabraknie prędkości na skocznię bo macie rozeschnięte ślizgi to nie będzie przyjemnie! Dlatego wszelkie tajniki dobrego przygotowania nart do sezonu zdradzi Wam Montana – szwajcarski potentat produkujący maszyny serwisowe:
 
Wiemy, że snowboard ale też fajna fotka!  
 
Jak to mówią „Safety first!”. Jeżeli planujecie tej zimy wypad poza trasę to na pewno musicie zaopatrzyć się w lawinowe ABC. Podczas wystawy firma Pieps specjalizująca się w systemach bezpieczeństwa w górach pokaże swoje najnowsze sprzęty takie jak detektory, łopatki i sondy, bez których nie powinniście ruszać w dziki teren górski.
 
 
Jest widoczek co? Pamiętajcie o odstępach jak dreptacie przez lawinowy teren!
 
Wracając jednak do nart – kolejnym wystawcą, który nie pozostawia toczącej się freeskiingowej rewolucji bez uwagi jest Rossignol. Ich narty freeride’owe i bogata kolekcja twin-tipów do snowparku będzie także obecne na wystawie:
 
 
Miejmy nadzieję, że nasza nadchodząca zima będzie wyglądała jak ta którą mieli riderzy Rossignola…
 
Na takim wydarzeniu nie może też zabraknąć firmy która mocno wspiera polskich freeskierów budując solidny team, w którym m.in. jest nasz redakcyjny kumpel Andrzej Osuchowski. Mowa oczywiście o Salomonie, który przygotował na sezon 2012/13 naprawdę ciekawe rozwiązania – na pewno będzie warto wpaść na ich stoisko!
 
 
Jędrek już w zeszłym roku śmigał na Guardianach – teraz sami będziecie mieli okazję zobaczyć te wiązania
 
 
Jak wiadomo, nikt nie lubi głodować podczas swoich górskich eskapad. Batony Sesh dadzą Wam wystarczającego kopa energii i nie rozmażą się w kieszeni, jeżeli chcecie zostawić sobie kęs na później. Sesh Eenrgy Bar także wpada na premierę!
 
 
Ta fota nie wymaga kometarza – gość jest ewidentnie najedzony  
 
Marka The North Face, słynąca z ciekawych ciuchów narciarskich i współpracy z takimi riderami jak wspomniany już Sage Cattabriga-Alosa czy Tom Wallisch również będzie obecna na wystawie.
 
Chłopaki z The North Face nie pozostawiają wątpliwości co lubią najbardziej!
 
Ciekawostką jest także fakt, że podczas wystawy po raz pierwszy będziecie mogli zobaczyć nową markę nart jaka wchodzi na polski rynek – White Doctor. Pochodzący z francuskiego Serre Chevalier producent stara się uosabiać to co we freeskiingu najważniejsze – realizuje własną wizję i jest niezależny.
 
Jak widać marka White Doctor może znać sposób na śnieżną chorobę…  
 
Last but not least – nasza listę zamyka Voelkl, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Współpraca z zawodnikami takimi jak Ahmet Dadali albo Ingrid Backstrom oraz coroczne wypuszczanie konkretnej kolekcji freeskiingowej świadczą sama za siebie:
 
 
Völkl od dawna pozostaje w japońskich klimatach jeżeli chodzi o motywy graficzne na swoich nartach
 
Poza tym w kinie Kijów będą też obecni nasi partnerzy, wśród których jest też Austria.info - narodowa organizacja promocji turystyki w Austrii i ekspert w dziedzinie wypoczynku w Austrii. Ich ekipa zawsze ma dla Was najświeższe newsy dotyczące austriackich ośrodków narciarskich.
 
 
Sprawdzajcie regularnie ich stronę bo jak widać na załączonym obrazku wiedzą gdzie jest najlepszy śnieg!
 
Partnerami naszej akcji jest także sieć Intersport oraz Skullcandy, którzy wspierają premierę „The Dream Factory”.
Przy premierze pomagają nam także Delikatesy Filmowe, Ski Magazyn oraz Szarpnij Się!
 
Przybywajcie na wystawę i premierę – będzie naprawdę sporo zabawek do oglądania, nie wspominając o samym filmie! Wszystkim wystawcom należy się wysoka piątka, że wspierają freeskiing i postanowili zaprezentować najnowsze kolekcje podczas naszej imprezy! Bilety nadal są w sprzedaży a w serwisie Ekobilet zostały odpalone do kupienia przez internet nowe, bardzo dobre miejsca. Do zobaczenia!
 

Dodany przez: admin Data dodania: Cze 28, 2012

PM Sport na meetingu grupy Rossignol

Ekipa PM Sportu udała się do Francji na prezentacjię kolekcji grupy Rossignol (Rossignol, Dynastar, Lange, Kerma, Look) do Francji.

Od lewej: Alexis Racloz (Commercial Export Director), Robert Psiuk, Agnieszka Gąsienica- Daniel, Kaja Bieniak, Jacek Ruszel, Bartosz Hamera

Po meetingu test w Les 2 Alpes! Na dole +25 na górze tak jak powinno być na nartach.


Tessa Worley tuż po podpisaniu nowej umowy sponsorskiej z Rossignol'em opowiadała ekipie Pm Sport'u o swoich ambitnych planach startowych na najbliższy sezon. Wszystko wskazuje na to, że zobaczymy ją również w dyscyplinach szybkościowych !

 
Nasza flagowa polska zawodniczka Agnieszka Gąsienica Daniel tuż po odebraniu nowych nart GS z promieniem 30m udała się na testy do Les 2 Alps. Trzymamy kciuki za Agę !!!

 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Maj 16, 2012

Julbo White Session - trailer i raport w jednym

Val Thorens - 20 uczestników – 2 dni selekcji – 4 szczęściarzy, którzy wygrali tydzień z życia pro ridera! 
Już niedługo cały film na http://www.julbo-eyewear.com

Dodany przez: admin Data dodania: Kwi 24, 2012

KONKURS TOPRIDER NA BURN DIRTPARK.


Buzować - palić się intensywnie, wydając charakterystyczny, huczący odgłos. Ta encyklopedyczna definicja  wręcz perfekcyjnie koresponduje z naszym tytularnym płomieniem w logo BURN Dirtparku. Ale dla stałych bywalców na naszym torze to słowo ma znacznie mocniejszy wydźwięk. Nie od dzisiaj wiadomo, że bez odpowiedniej "buzacji" nawet nie ma co myśleć, o sklejeniu nowej sztuczki! Żeby nie ujmować powagi tego procesu mobilizacji, na parku kilka miesięcy temu został powołany "zespół specjalny" odpowiedzialny za motywację riderów...
 
Jako, że energia riderów stała inspiracją dla złogi BURN Dirtparku, postanowiliśmy czym prędzej czerpać natchnienie z tego niezastąpionego procesu egzoenergetycznego. Owocem naszych mentalnych wysiłków jest najnowszy projekt spod znaku BURN Dirtparku, mianowicie... TOP RIDER! Wymowna nazwa zapewne zdradza dużą część projektu, ale do rzeczy.
 
 Wasze wysiłki, litry potu, godziny prób, chwile załamań, frustracji, aż wreszcie momenty chwały i glorii po wylądowaniu katowanej wcześniej sztuczki nie poszły na marne! BURN Dirtpark z dumą prezentuje program TOP RIDER, w czasie którego będziecie mieli niepowtarzalną okazję zaprezentować swój skill na rowerze i co więcej wynieść z tego ogromne zyski!
 
 Projekt rusza dokładnie 22.04.2012, będzie składał się z czterech etapów. W każdym z trzech pierwszych riderzy dostaną listę sztuczek, które trzeba będzie poprawnie wykonać, nakręcić udaną próbę, i wg. wytycznych opisanych w REGULAMINIE przesłać na podany adres email. 
 Sztuczki będą wybierane przez internautów poprzez specjalną ankietę przygotowaną na profilu facebook-owym BURN Dirtpark.
 
 Każdy poprawnie wykonany trik to punkty! Przez pierwsze 3 etapy zbieramy punkty za poprawne triki, nagrane na film. Natomiast etap IV to rozstrzygnięcie konkursu, które odbędzie się 23.06.2012 na BURN Dirtparku, tam rozegrane zostaną zawody finałowe, i wyłoniony zostanie TOP RIDER MTB oraz BMX!

Najprzyjemniejsze na koniec, czyli nagrody, a jest o co walczyć! Dwóch najlepszych z każdej kategorii zgarnie kontrakt sponsoringowy o wartości 8 000 pln, na który składają się:
 - części i akcesoria rowerowe ufundowane przez firmy AveBmx.pl oraz DirtShop.pl
 - ochraniacze i kask ufundowane przez firmę POC
 - ubrania ufundowane przez firmę adidas Originals
 - zegarki G-SHOCK ufundowane przez firmę ZIBI
 - budżet przeznaczony na wyjazdy na wybrane zawody w Polsce i zagranicą w sezonie
 2012 od BURN Dirtpark.
 - akcesoria ufundowane przez DAKINE
 - wsparcie wyjazdów od Dirt It More i Jamaj Events
 
 Dodatkowo, niezależnie od zdobytych punktów, w każdym etapie zostanie rozlosowany jeden zegarek G-SHOCK!
 
 Przewidziane są również nagrody rzeczowe dla II oraz III miejsca w każdej kategorii.
 Przed przystąpieniem do konkursu niezbędne jest zapoznanie się z REGULAMINEM, w nim znajdziecie wszystkie szczegóły dotyczące uczestnictwa.
 
 Zapraszamy na stronę EVENTU na portalu społecznościowym facebook.
 
 Hopy BURN Dirtparku po remoncie są w pełni gotowe do ostrego katowania, tak więc zapraszamy na tor, szlifujcie sztuczki i przesyłajcie je do nas! Wszystkim życzymy powodzenia, i mamy nadzieje na mocny progress z Waszej strony!

 

Dodany przez: admin Data dodania: Kwi 23, 2012

Jak jeżdzić na pumptracku

Pierwszy film z serii porad treningowych a w nim Maciej Kucbora oraz Wojtek 'Diabeł' Koniuszewski uzasadniają słuszność istnienia pumptracków. 
Film jest jednocześnie początkiem serii jak i zaproszeniem na warsztaty w warszawskim BURN DIRTPARKu
 
UWAGA! Ludzie występujący w tym filmie to profesjonaliści próbując swoich sił w sportach grawitacyjnych zawsze robisz to na własną odpowiedzialność.
Zawsze używaj kasku i ochraniaczy, niezależnie od dyscypliny i miejsca, w którym ją uprawiasz!

 

Dodany przez: admin Data dodania: Kwi 18, 2012

Easter edit- Brelok z Gniazdem na Białym Krzyżu

Miłego oglądania:)

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 30, 2012

DYNASTAR I LANGE NA POLISH POWDER WEEK

 
Już po raz trzynasty, na Hintertuxie podbój lodowca po polsku, czyli Polish Pow(d)er Week in Hintertux. Słońce, testy narciarsko-snowboardowe, instruktorzy, koncerty, imprezy i przede wszystkim stuprocentowa gwarancja śniegu – atrakcje tegorocznej majówki można wymieniać godzinami…
 
Polacy mają różne pomysły na wykorzystanie dobrodziejstw kalendarza tegorocznego długiego weekendu majowego – jedni będą grillować w ogródkach, drudzy spędzą go przed telewizorem, a jeszcze inni (ci czujący niedosyt po słabej zimie) zapakują narty lub deski snowboardowe i ruszą na jedyny całoroczny lodowiec w Austrii. Powód? Ostatnia okazja do pożegnania odchodzącego sezonu zimowego i polska majówka The Polish Pow(d)er Week in Hintertux (28.04-05.05.2012).
 
W programie imprezy coś, co stało się już tradycją polskich majówek i co z pewnością zadowoli fanów nowinek w dziedzinie sprzętu zimowego, czyli testy nart, desek i butów narciarskich (nowość!) na sezon 2012/2013. Codziennie, z ważnym dowodem tożsamości będzie można wypróbować je całkiem za darmo na stokach największego regionu lodowcowego Austrii. Z kolei ci, którzy jeszcze przed wakacjami mają zamiar podszkolić swoje narciarskie umiejętności, będą mogli zrealizować swój plan w towarzystwie polskich instruktorów. Poza tym codziennie na stoku polskojęzyczne przedszkole dla maluchów, a także porządna rozgrzewka przed szusowaniem. O kondycję uczestników imprezy zadba wielokrotna mistrzyni Miss Fitness Polski oraz dwukrotna wicemistrzyni świata Miss Fitness World, czyli Martyna Rapp.
 
Nie zabraknie też atrakcji dla wszystkich spragnionych smaku drużynowej rywalizacji i sportowych emocji, czyli Zawodów o Puchar Świstaka i Drużynowych Zawodów na Orientację.
 
Jednak 6-dniowa majówka na lodowcu Hintertux to nie tylko zabawa na stoku – decydując się na udział w imprezie trzeba być przygotowanym na porcję porządnej wieczornej rozrywki w czasie koncertów – zagrają Formacja Nieżywych Schabuff, Oddział Zamknięty i DJ’e z rosyjskiego labelu Dancehall/Reggae, czyli Street Atlas Soundsystem. Atmosferę polskich imprez podgrzeje również występ kabaretu Formacja Chatelet.
 
Więcej informacji o polskiej majówce i pakietach pobytowych w terminie tej imprezy znajdziecie tutaj: http://www.tyrolinfo.pl/pl/imprezy/najblizsza_impreza i na Facebooku: http://www.facebook.com/tyrolinfo

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 26, 2012

Reine Barkered Mistrzem Świata Freeride (FWT)


W miniony weekend w Szwajcarskiej miejscowości Verbier rozegrały się finały Mistrzostw Świata w konkurencji Freeride cyklu Freeride World Tour. Końcowa klasyfikacja całego touru FWT stała pod dużym znakiem zapytania i wszystko zależało od finałych przejazdów.
 
W finałach wystartowało aż trzech riderów Dynastara, prezentując najwyższy poziom narciarstwa freeridowego. Finalnie dwóch z nich stanęło na podium. Reine zwyciężył uzyskując za swój przejazd notę 8.93 pkt (na 10 możliwych). Aurélien Ducroz był tuż za nim ze stratą 0,10 pkt. zajmując drugie miejsce w finałach.
 
Wygrywając finały Reine zapewnił sobie tytuł Mistrza Świata Freeride. Aurélien Ducroz pomimo doskonałego przejazdu w finałach, klasyfikacje generalną zakończył na 3 miejscu.
 
TYTUŁ JEDNAK ZOSTAJE W RĘKACH DYNASTARA:-)) OD ZESZŁEGO ROKU TEN PRESTIŻOWY TYTUŁ NALEŻAŁ DO AURELIENA DUCROZ.
 
Trzeci i najmłodszy z riderów Dynastara- Richard Amcker zakończył cały tour na dobrej 8 pozycji. Richard został doceniony przez sędziów i organizatorów otrzymując specjalne wyróżnienie  „Best rookie of the season”.
 
żródło i więcej info: www.dynastar.com

 


Dodany przez: admin Data dodania: Mar 23, 2012

Mistrzostwa Świata JuniorówHenrik Kristoffen, Mistrz Świata Juniorów w slalomie gigancie, zdobył srebrny medal również w slalomie. Reto Schmidieger (na zdjęciu) podwójny mistrz świata z 2010 oraz 2011 zajął 3 miesjce.
W rankingu kombinacji team Rossignol zdobył kolejne 4 medale.
Z powodu dowołania zjazdu kobiet organizatorzy postanowili dodać trzy dyscypliny: gigant, slalom, oraz super gigant. W tej kombinacji złoto zdobyła Ragnhild Mowinckel!
Gratulacje dla juniorów z team Rossignol!

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 20, 2012

Akademickie Mistrzostwa Polski

AMPy jak co roku były świetną imprezą. Są to największe tego typu zawody w Polsce.
Świetna organizacja, wspaniały klimat, no i fantastyczne nagrody!
Zobaczcie jak było!

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 17, 2012

Mistrzostwa Świata Juniorów: Hat trick dla Rossignola

 
Team Rossignola miał niesamowity występ podczas zawodów slalomu giganta, w którym zebrał całe podium!
Złoto: Henrik Kristoffersen (NOR)
Srebro: Thomas Dressen (GER)
Brąz: Zan Kranjec (SLO)
 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 17, 2012

Mistrzostwa Świata Juniorów: Mowinckel Mistrzem Świata w Gigancie, 3 w Super Gigancie!


Niesamowita dyspozycja młodej Norweżki Regnhild Mowinckel (Rossignol, POC) podczas Mistrzostw Świata Juniorów. Po zdobyciu najcenniejszego tytułu w Gigancie wywalczyła brąz w Super G.
Po zawodach w Super G Regnhild Mowinckel powiedziała: „ Warunki były super tak jak i trasa. W życiu nie śniłam o takim sukcesie podczas Mistrzostw Świata Juniorów. To zasługa tego, że jesteśmy teraz naprawdę mocnym teamem. Wywalczenie brązu w super g jest naprawdę fantastyczne!" (źródło: fisalpine.com)
 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 16, 2012

POC TALENT PROGRAM

Szanowni Państwo,

Firma PM SPORT, polski dystrybutor sprzętu narciarskiego ROSSIGNOL, DYNASTAR, LANGE, POC w przyszłym sezonie 2012/13 kontynuuje program PTP - POC TALENT PROGRAM. 

Program ma charakter sponsorski, służy wspieraniu młodych talentów oraz popularyzacji marki POC w środowisku narciarskim.

 

W porozumieniu i przy współudziale naszego szwedzkiego partnera, firmy POC – producenta najwyższej klasy kasków, gogli i ochraniaczy narciarskich, każdy zawodnik objęty programem PTP – POC TALENT PROGRAM otrzyma pakiet sponsorski o wartości 1000 zł. 

Wartość pakietu liczona jest  w podstawowych cenach „racing” do wykorzystania we wskazanych produktach firmy POC.  Program zakłada,  że zawodnik wykorzysta tę kwotę na zakup produktów POC na własne potrzeby. Zawodnik jest zobowiązany do używania w sezonie 2012/13 kasku i gogli POC. 

Do programu mogą przystąpić zawodnicy spełniający poniższe kryteria:

1. Zajęcie wysokiej lokaty (miejsca do 1 do 6 ) w klasyfikacji końcowej wybranych zawodów:

 

-Młodzieżowy Puchar Polski 2011/12

-XXXIV Zakopiańska Szkolna Liga Sportów Zimowych 2011/12

-XXIV Liga Dzieci i Młodzieży MOZN  2011/12

-V Śląska Liga Narciarska Dzieci i Młodzieży 2011/12

 

2.  Zamówienie na sezon 2012/13 w PM SPORT  nart ROSSIGNOL lub DYNASTAR, 

Zadeklarowanie ich używania zarówno podczas startów jak i treningów, 

 

3.  Przesłanie zgłoszenia do programu POC TALENT PROGRAM do dnia 28 marca 2012. 

 

Zgłoszenie zawodnika należy dokonać w formie mailowej na adres j.ruszel@pmsport.com.pl

Zgłoszenie powinno zawierać informacje o zawodniku:

Imię , nazwisko, rok urodzenia, klub, trener, najlepsze osiągnięcia sportowe, oraz potwierdzenie zamówienia na sezon 2012/13 nart Rossignol lub Dynastar. 

 

Wszyscy zawodnicy objęci programem oprócz świadczeń sponsorskich otrzymają czapki, naszywki na kurtki i inne materiały promocyjne POC.

 

Zachęcamy do współpracy i zgłaszania zawodników spełniających w.w. kryteria.

 

Dla uściślenia informacji o POC TALENT PROGRAM informuję, że kwalifikacja zawodników do programu bazować będzie na wynikach końcowych z zawodów lig szkolnych (zakopiańskiej, małopolskiej, śląskiej) dla kategorii: Dzieci Młodsze (roczniki 2003, 2004) i Dzieci Starsze (roczniki 2001, 2002)

Dla zawodników z roczników 1997, 1998, 1999, 2000 podstawą do włączenia do programu będzie klasyfikacja końcowa Młodzieżowego Pucharu Polski 2011/12.

Z założenia program wspiera dzieci i młodszą młodzież, dlatego nie przewidujemy włączenia do programu zawodników starszych (rocznik 1996 i starsi).

 

 

 

 

 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 16, 2012

JAKUB ILEWICZ MISTRZEM POLSKI W GS

Podczas Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim rozgrywanych w minionym tygodniu w Krynicy Zdroju, nasz rider - Kuba Ilewicz wywalczył złoto w gigancie i brąz w slalomie. 
Wśród mężczyzn najlepszy czas giganta należał do zawodnika z Czech - Ondrej Berndt, jednak tytuł mistrza Polski powędrował oczywiście do najlepszego Polaka, który o zaledwie 0,03 sekundy wyprzedził Mateusza Garniewicza. Brąz powędrował do Wojciecha Szczepanika. Gratulujemy!!! 


Dodany przez: admin Data dodania: Mar 13, 2012

Paweł Palichleb najlepszym freeridowcem!Paweł Palichleb, Team Rider Rossignola, okazał się najlepszym narciarzem pozastrasowym, wygrał Polish Freeride Open w austriackim Heiligenblut.
 
Zawody Polish Freeride Open odbyły się po raz drugi. Ta jedyna polska impreza freeride’owa przyciągnęła w tym roku najlepszych zawodników i zawodniczki z Polski, Austrii, Finlandii 
i Czech. 
„Polish Freeride Open w austriackiej Karyntii okazały się dla mnie ogromnie pozytywnym zaskoczeniem. Wyjeżdżając z Polski nie spodziewałem się tak dobrego wyniku, myślałem po prostu o dobrej zabawie. Podczas mojego przejazdu skoczyłem dwa dropy, których nikt nie dołożył do swojej linii, być może dzięki temu sędziowie uznali mój przejazd za najbardziej kreatywny i ocenili go najwyższymi notami.” – komentuje Paweł Palichleb
 
Wyniki zawodów oraz szczegółowe informacje o imprezie dostępne na www.freerideopen.pl

 
 
 
Paweł Palichleb – ur. 1992 roku w Krakowie. Jego specjalnością jest freeskiing -  narciarstwo polegające na „skakaniu” na skoczniach i wykonywaniu w powietrzu ewolucji (trików) takich jak: obroty, salta, graby (chwyty za nartę w locie) oraz na ślizganiu się po poręczach (railach) i boksach - podobnie do tricków wykonywanych w snowboardzie. Jak sam przyznaje, najbardziej lubi jeździć                  w parku i na railach. Początkowo próbował swoich sił w konkurencjach technicznych – w  slalomie                  i gigancie. Jednak dopiero uprawianie freeskiingu dało mu prawdziwe poczucie satysfakcji. 
 
Swoje pierwsze poważne zawody wygrał w 2008 roku – Movement Young Blood Contest na Gubałówce – imprezie mającej na celu promowanie młodych zawodników. W 2010 roku,  jako jeden z trójki Polaków wystartował  w prestiżowych zawodach The North Face Ski Challenge. Jest to ogólnoeuropejski cykl imprez narciarskich skierowanych do młodych zawodników jeżdżących zarówno w snowparkach, jak i poza trasami. Poza tym wielokrotnie stawał na podium polskich zawodów freeskiingowch. W 2012r. zajął trzecie miejsce w Polish Freeskiing Open.
 
 
Sezon 2010/2011:
2 miejsce Zero Gravity Night Session w Szwajcarii Saas Fee
1 miejsce. Big Air Bag Mobilne Stop Cafe, Białka Tatrzańska
2 miejsce Coalition City Jam Bielsko-Biała
 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 12, 2012

Polish Freeride Open 2012 rozstrzygnięty. Paweł Palichleb i Marta Gałdyś zwycięzcami


(Tomek Gola / fikcja.pl)

Polscy narciarze i snowboardziści rywalizowali w sercu Karyntii.
Widowiskowy finał Polish Freeride Open 2012. Paweł Palichleb i Marta Gałdyś zwyciężają na nartach. Wojtek i Iza Pająk stają na najwyższym podium wśród snowboardzistów i snowboardzistek.
Po raz drugi w austriackim Heiligenblut odbyły się zawody Polish Freeride Open. Ta jedyna polska impreza freeride’owa przyciągnęła w tym roku nie tylko najlepszych zawodników i zawodniczki z Polski, ale także reprezentantów Austrii, Finlandii i Czech. 
Już w przeddzień rozgrywanych w piątek 9 marca kwalifikacji, centrum miasteczka i zbocza otaczające ośrodek opanowali miłośnicy jazdy poza trasami na jednej i dwóch deskach. Początkowo ostrożne, a stopniowo coraz śmielsze próby skoków ze skał i przejazdów w trudniejszym terenie zapowiadały naprawdę wysoki poziom rywalizacji.
Lekkie opady śniegu w nocy z czwartku na piątek sprawiły, że na zboczu wybranym specjalnie pod kątem przejazdów eliminacyjnych panowały zróżnicowane warunki. O sukcesie w pierwszym etapie zmagań decydował przede wszystkim odpowiedni wybór linii i płynny przejazd bez podejmowania zbędnego ryzyka. Spośród blisko 100 osób, które stanęły tego dnia na starcie eliminacji, sędziowie wyłonili po 15 najlepszych narciarzy i snowboardzistów oraz po 8 najlepszych narciarek i snowboardzistek, którzy awansowali do kolejnego etapu zmagań.
W sobotę rano, 46 finalistów pokonało 45 - minutowe podejście na szczyt, na którego zboczach odbyła się druga część rywalizacji.
Jako pierwsza na trasę wyruszyła najlepsza narciarka w eliminacjach - Marta Gałdyś. Reprezentantka  Bielska Białej szybkim i pewnym przejazdem zapewniła sobie ponad punkt przewagi nad Anną Rajpold, która trzecią Agnieszkę Iwanicką wyprzedziła jedynie o 0,1 punktu.
Także wśród snowboardzistek zwyciężczyni eliminacji stanęła na najwyższym miejscu na podium. Iza Pająk bardzo płynnie pokonała zbocze i wygrała z ponad 4 - punktową przewagą nad drugą Magdą Jonkisz. Na trzecim miejscu uplasowała się Gosia Kołacz.
Po przejazdach kobiet przyszedł czas na rywalizację narciarzy i snowboardzistów. Od pierwszych skrętów najlepszego w eliminacjach Sebastiana Litnera nie brakowało emocji. Wiejący z kierunków północnych wiatr odłożył w wielu miejscach sporą ilość śniegu, co zachęciło zawodników do odważnych skoków, a nawet prób dołożenia do przejazdów ewolucji takich jak 360, backflip czy 720. Za dwa najbardziej imponujące skoki tego dnia nagrodzeni zostali Piotr Pinkas i Pavel Bozak.
O zwycięstwie w klasyfikacji generalnej decydował jednak cały przejazd i tutaj w ocenie sędziów najlepszym zawodnikiem wśród narciarzy był Paweł Palichleb, który połączył płynny zjazd z trzema dużymi skokami. Oryginalna linia w najstromszej części ściany zapewniła drugie miejsce Pavlowi Bozakowi z Czech. Trzeci był Philip Matejko z Kanady.

(Paweł Palichleb, Rossignol, jedzie po zwycięstwo, Tomek Gola / fikcja.pl)
 
Wojtek Pająk potwierdził, że jest czołowym polskim freeriderem zwyciężając wśród snowboardzistów zarówno w eliminacjach jak i w finale. Pełna kontrola, dobry wybór linii, w której znalazły się zarówno spore skoki jak i szybkie odcinki na otwartych polach śnieżnych zapewniły mu blisko punkt przewagi nad Finem Niklasem Hollsteinem, który jako jedyny zdecydował się na zjazd wąskim żlebem w centralnej części ściany. Trzeci był kolejny reprezentant Polski - Grzesiek Jękot.
 
Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody ufundowane przez firmy The North Face, Armada, Pieps, Montana i Compex. Nie zabrakło także upominków dla najstarszych (urodzeni w 1952 i 1958 roku) i najmłodszych (urodzone w 1998 roku) uczestników. Energii w czasie rywalizacji i afterparty trwającego jeszcze długo po ceremonii wręczenia nagród, dodwał zawodnikom Red Bull.
 
Jak podsumowuje Andrzej Lesiewski, organizator imprezy - „Na sukces Polish Freeride Open 2012 złożyło się wiele czynników. Przede wszystkim do Austrii przyjechało jeszcze więcej zawodników. Najlepsi zapewnili nam emocjonujące widowisko w finałach, a wszyscy razem ponownie stworzyli niesamowitą atmosferę. Idealna pogoda i wyjątkowo dobre warunki śniegowe na finałowej trasie dopełniły całości.” 
 
Pełne wyniki zawodów oraz fotorelację autorstwa Tomka Goli znaleźć mozna na stronie www.freerideopen.pl.
 
Sponsorzy: The North Face, Armada, Pieps, Montana, Sesh, Compex.
Partnerzy: Karyntia, Grossglockner, Heiligenblut.
Media: sport.pl, LOGO, logo24.pl, Poznaj Świat, SKI Magazyn, Snowboard MDS, Extreme Sports Channel,  ntn.pl, ski2die.pl, downdays.eu.
 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 12, 2012

Mistrzostwa Świata dla Martina Fourcade!


Martin Fourcade podczas sobotniej imprezy w Ruhpolding został potrujnym mistrzem świata! Po zwycięstwie w sprincie oraz w biegu pościgowym wygrał bieg ze startu wspólnego! 
Na początku rytm biegu wyznaczał Andreas Birnbacher. Ten jednak popełnił błędy podczas ostatniego strzelania. Tym samym Martin Fourcade wysunął się na prowadzenie, którego nie oddał, aż do końca odpierając ataki Szweda Bjorna Ferry. 

Fourcade wyrównał rekord Ole Einara Bjoerdalena i Raphaela Poiree zdobywająć trzy złote medale w biedach indywidualnych w wieku 23 lat!
Francuski biathlonista wyjeżdza z  Mistrzostw Świata z czterama medalami: złoto w sprincie, w biegu pościgowym, w biegu ze startu wspólnego oraz srebro w sztafecie. 
Martin Fourcade jest także na najlepszej drodze, aby wygrać Puchar Świata. W Khanty-Mansiysk, Martin będzie miał jedynie trzy wyścigi do zdobycia Dużej Kryształowej Kuli.
 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 9, 2012

Federica Brignone 2 w Are!Federica Brignone (Rossignol, Lange) na 2 miejscu podczas slalom giganta w Are!!! 1 Lindsay Vonn, 3 Viktoria Rebensburg.
Więcej na:
Ski Racing Community
http://www.facebook.com/SkiRacingCommunity

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 5, 2012

Niesamowity weekend dla Rossignola w OFTERSCHWANG


Erin Mielzynki wygrała niedzielny slalom w Ofterschwang. Po pierwszym przejeździe zajmowała 5 miejsce, w drugim – kompletnie zdominowała konkurencję zajmując 1 miejsce!
 
Kolejną niespodzianką był doskonały występ Resi Stiegler startująca z 35 numerem, która zdobyła swoje pierwsze podium w życiu zajmując 2 lokatę.
 
W slalomie gigancie świetny występ zaliczyła Irene Curtoni (Rossignol, Lange)  zdobywając 1 podium w swojej karierze. Curtoni ukończyła zawody na 3 miejscu ex aequo z Elisabeth Goergl!
 
Widać, że przyszłoroczne narty Rossignola z rockerem do slalomu i giganta spisują się znakomicie!


Dodany przez: admin Data dodania: Mar 5, 2012

Michał "Brelok" Ligocki o imprezie BURNin' SNOW

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 20, 2012

Blardone wciąż rośnie w siłę


Massimiliano Blardone 3 raz z rzędu stanął na podium. Na wymagającej trasie „Alberto Tomba” w Bansko „Max” zajął 2 miejece w rozgrywanym w sobotę super gigancie zaraz po Marcelu Hirschnerze.
Po pierwszym przejeździe Blardone zajmował 7 miejsce, co maksymalnie zdeterminowało go do walki w drugim. 
Do drugiego przejazdu podszedłem z dużą determinacją. Postanowiłem zaryzykować wszystko i brać każdą bramkę zdecydowanie agresywniej niż w pierwszym przejeździe.”
Jest to 23 podium dla Maxa Blardone.  Trzymamy kciuki za dobre wyniki w kolejnych zawodach.
Już w przyszły weekend: Crans-Montana w Szwajcarii.
 

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 10, 2012

SZYMON BĘBENEK zdobył 3 ZŁOTE medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Szczyrku!!!SZYMON BĘBENEK (rocznik 1998) zawodnik KN GONDOLA KRYNICA, filar polskiego ROSSIGNOL JUNIOR TEAM zakończył Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży jako niekwestionowany zwycięzca!
 
Mimo, że rywalizował ze starszymi zawodnikami, Szymon zdobył 3 złote medale: w supergigancie, gigancie, superkombinacji. W rozegranym w ostatnim dniu Olimpiady slalomie Szymon zdobył srebrny medal.  
Jak sam przyznaje najbardziej cieszy go złoto w supergigancie.  Na tak wymagającej, długiej – ponad 1 km i bardzo szybkiej, obfitującej w długie skoki trasie faworytami byli gospodarze, którzy na co dzień trenują na trasie FIS w Szczyrku. Sukces Bębenka cieszy tym bardziej , że Szymon zameldował się na mecie z przewagą ponad pół sekundy nad srebrnym medalistą.
Szymon Bębenek – narty ROSSIGNOL, buty LANGE, kask, gogle POC, odzież ROSSIGNOL.
Niewątpliwie Szymon Bębęnek to czołowy junior w Polsce. Jest nadzieją naszego narciarstwa alpejskiego. Życzymy wielu dalszych sukcesów.   
Jeszcze raz: WIELKIE GRATULACJE!

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 6, 2012

Jan Hudec wygrał zjazd w Chamonix!Kanadyjczyk Jan Hudec zwyciężył w zjeździe w Chamonix startując z 24 numerem! Co więcej, był to jego pierwszy przejazd po trasie La Verte des Houches podczas zawodów Pucharu Świata. 
Wielkie gratulacje!
 

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 6, 2012

Trening Mistrza przed Burnin' Snow

Szczyrk 10-11 lutego. Impreza Burnin' Snow. 
Będzie się działo!!
Brelok, trzymamy kciuki!!

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 3, 2012

Nowa galeria- Szymon Bębenek Ricky 2012

Super zdjęcia Szymona Bębenka

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 1, 2012

Paweł Palichleb trzeci na Mistrzostwach Polski we Freestyle!

Podczas tegorocznych zawodów Polish Freeskiing Open rozegranych w Zakopanem na stoku Harenda, Paweł Palichleb, Team Rider Rossignola, zajął trzecie miejsce w konkurencji Big Air. Zawody wygrał Szczepan Karpiel, a drugi był Bartłomiej Sibiga.
 
Przejazd Pawła składał się z triku technicznego: switch 900 z mute grabem oraz skoku stylowego switch 720 z mute grabem. Znaczący postęp zawodnika został również doceniony nagrodą Best Progres.
 
W najbliższym czasie, Pawła będzie można oglądać podczas zawodów Burn in Snow, rozgrywanych w Szczyrku w dniach  10-11 lutego.
 
Gratulujemy i trzymamy kciuki!!

 

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 24, 2012

Silvan Zurbriggen 3 w super kombinacji w Kitzbuhel!!!

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 23, 2012

Niesamowity, zwycięski duet Tessy Worley i Federici Brignone!


W sobotę w Kranjsiej Gorze Tessa Worley oraz Federica Brignone po wspaniałej rywalizacji zajęły dwie czołowe lokaty! Tessa Worley tym samym zwyciężyła po raz 6 w swojej karierze. Federica pokazała moc i potencjał przyjeżdżając na metę jako druga, tracąc do zwyciężczyni 56 setnych sekundy.
Wielkie gratulacje za wspaniły występ teamu Rossignol!

 

  

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 23, 2012

Michał Ligocki drugi w Pucharze Europy!

W rozgrywanym wczoraj Pucharze Europy, w snowboardowej konkurencji Half-Pipe, nasz reprezentant Michał Ligocki zdobył drugie miejsce. Zawody odbyły się we francuskiej miejscowości Les 2 Alpes.
 
Wygrał IMBODEN Yannick 
Trzeci był TOURKI Yannis 
 
Michał po pierwszym przejeździe finałowym ze swoim przejazdem bs air, fs720, bs900, fs720, cab 720 prowadził, jednak w drugim przejeździe pokonał go Szwajcar z przejazdem fs900, bs540, fs540, bs air i bs720. Nasz zawodnik próbował swój przejazd wykonać jeszcze wyżej i lepiej jednak przy ostatnim triku upadł.
 
„Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego występ, bardzo starałem się stanąć na najwyższym stopniu podium, jednak nie ustałem ostatniego lądowania w przejeździe i nie byłem w stanie polepszyć swojej noty. Cieszę się także, że cały czas jestem w wysokiej formie i mogę walczyć o najwyższe lokaty.” – mówi Michał
 
Biorąc po uwagę, że w obecnym sezonie bardzo ciężko jest znaleźć dobre miejsce do treningu half pipe’u, poziom jaki zaprezentował Michał i wynik, który udało mu się zdobyć, można nazwać sporym sukcesem.
 
Podczas najbliższych weekendów będziemy mogli zobaczyć Michała startującego na naszych rodzimych stokach. 28.01 bierze udział w zawodach "Oscyp Snowboard Contest" w Białce Tatrzańskiej, 3-5.02 to video zawody Quiksilver Snow Session w Wiśle Cieńków, a 11.02 czeka go udział w największych zawodach odbywające się w naszym kraju, czyli "Burn in Snow" w Szczyrku pod Skrzycznem.
 
Pozostali Polacy zajęli wczoraj odpowiednio:
7 Piotr Gryzło
27 Łukasz Martynek 
36 Tytus Celarek
40 Wojtek Wojtyło
 
5 Julia Piasecka
6 Katarzyna Rusin
8 Anna Moskał
11 Magdalena Hadt
16 Klemantyna Kołodziej 
17 Anita Mączka

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 20, 2012

Zmarła Sarah Burke

Ta znakomita freeskierka 10 stycznia miała poważny wypadek podczas treningu w Park City. 
Uszkodzona tętnica w rdzeniu kręgowym spowodowała wylew krwi do mózgu. Zmiany były na tyle duże, że Sarah przegrała walkę o życie.
Zmarła dziś w szpitalu w Utah.

Spoczywaj w pokoju...

A Sarah Burke tribute video. from Downtofilm. on Vimeo.

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 20, 2012

6 miejsce Wojtka Szczepanika we Vratnej i 43 FIS punkty!

Wojtek Szczepanik zajął 6 miejsce we Vratnej, zjeżdzając tym samym swój najlepszy wynik - 43 FIS punkty!
Więcej informacji na wojtekszczepanik.comUntitled from WojtekSzczepanik on Vimeo.

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 20, 2012

POC sponsorem największego w Europie krytego Burn Dirt Parku.


W grudniu firma POC nawiązała stałą współpracę z pierwszym w Europie krytym parkiem rowerowym znajdującym się w Warszawie. Burn DirtPark to olbrzymi namiot o powierzchni 1300m2 z kompleksową infrastrukturą do treningu na dirtówce, bmx-ie i 4x-wce. Obiekt umożliwia  kompleksową naukę i treningi dla amatorów sztuki dirt jumpingu - od pierwszych kroków na pumptracku po hopy umożliwiające treningi do zawodów Pucharu Świata. Do dyspozycji rowerzystów, są 3 linie skoczni, treningowy basen z gąbkami, trampolina, oraz pump track. 
 
 
POC jest szwedzką firmą opartą na mocnej misji: robić wszystko co możliwe, aby chronić życie oraz minimalizować konsekwencje wypadków jakie towarzyszą sportom grawitacyjnym. W tym celu firma projektuje i rozwija wszystko co związane jest z ochroną ciała. POC wyznacza nowe standardy w wielu dziedzinach związanych z rozwiązaniami technicznymi, designem, inżynierią materiałową. 
Organizacja angażuje wiedzę i kompetencje ludzi z różnych dziedzin nauki, takich jak inżynierowie, specjaliści od materiałów, designerów, grafików, neurologów oraz ortopedów. Sam Sztokholm jest ważnym ośrodkiem naukowo badawczym dla wielu liczących się naukowców w Europie. Dotyczy to w szczególności zagadnień związanych z bezpieczeństwem, medycyną, zdrowiem, zaawansowanym rozwojem produktów oraz ich testami. Opatentowano tu wiele rozwiązań, które znacznie podnoszą jakość protekcji.
 
Wszystkie produkty POC testowane są przez czołowych zawodników, sportów akcji, po których firma nadaje ostatni szlif dążąc do perfekcji wykonania. Efektem końcowym jest linia lekkich, zaawansowanych technologicznie produktów zapewniających optymalną protekcję przed urazami.
 
 

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 19, 2012

63 MEMORIAŁ KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO

Koziołek Matołek 2012
Koziołek Matołek 2012
Klub Sportowy  AZS  Zakopane  zaprasza na
 
Międzynarodowe Zawody dla Dzieci w Sportach Zimowych
 
63  Memoriał  Kornela  Makuszyńskiego
 
„KOZIOŁEK  MATOŁEK”
 
W ramach WORLD  SNOW  DAY  czyli  Światowego  Dnia  Śniegu
 
21 – 22 stycznia 2012  w  Zakopanem
 
PROGRAM  ZAWODÓW
 
 
 
21 styczeń 2012 /sobota/ Polana Szymoszkowa
 
10.30    start dziewczynek slalom roczników 2003 - 2008
 
11.00    start chłopców slalom roczników 2003 – 2008
 
11.30    start dziewczynek  slalom roczników 2001 – 2002
 
12.00    start chłopców slalom roczników 2001 - 2002
 
12.30    start dziewczynek i chłopców w snowboardzie roczników 2004, 2003,  2002, 2001
 
 
 
22 stycznia 2012 /niedziela/ wybieg średniej skoczni/skocznia HS 15
 
10.30    biegi  roczników 2001, 2002
 
11.00    biegi roczników 2003, 2004, 2005
 
11.30    biegi roczników 2006, 2007, 2008
 
12.00    skoki roczników 2001, 2002
 
12.30    skoki roczników 2003, 2004, 2005
 
 
 
22 styczeń 2012 /niedziela/ tor łyżwiarski COS
 
16.00    start na dystansie 50m roczników 2003, 2004, 2005
 
16.30    start na dystansie 100m roczników 2001, 2002

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 19, 2012

Światowy Dzień Śniego FIS/TN Biegówki w Tyliczu w ten weekend!

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 19, 2012

PURSUIT- Aplikacja Rossignol'a na iPhone'a

Podziel się swoimi przejazdami ze znajomymi na Facebooku i Tweeterze!
Aplikacja Ski Pursuit jest idealnym narzędziem dla wszystkich narciarzy i snowboardzistów, którzy szukają dobrej zabawy i możliwości zmierzenia się ze sobą. Dzięki tej aplikacji będziesz mógł śledzić oraz zapamiętywać swoje zjazdy w całym sezonie oraz dzielić się nimi ze znajomymi na Facebooku i Twitterze.
Czy zawsze zastanawiałeś się jaka jest Twoja średnia prędkość? Ta aplikacja przeanalizuje dane ze wszystkich Twoich przejazdów w sezonie. Opcjonalnie możesz  zmierzyć:
 
-        maksymalną prędkość,
-        średnią prędkość,
-        czas zjadu/ zjadów,
-        pokonany dystans,
-        różnice w poziome podczas wjazdu i zjadu,
 
Będziesz mógł zobaczyć każdy swój zjazd na mapie góry, a co najważniejsze -  będziesz mógł zobaczyć swoją prędkość w każdym momencie zjazdu przesuwając palcem kursor po trasie!
Wrzuć swoje przejazdy na Facebooka i podziel się nimi ze znajomymi!
Funkcje:
Zapamiętywanie: prędkość maksymalna,  prędkość średnia, czas, dystans, różnica wzniesień
Autostop: program automatycznie przestaje zapamiętywać kiedy Twoja prędkość jest mniejsza niż 1km/h
Historia: zjazdy z całego sezonu są zapamiętane i w każdej chwili można je odtworzyć
Wygląd mapy: zobacz swoje przejazdy na prawdziwej mapie
 
Analizuj swoje przejazdy: dowiedz się jaka była prędkość w każdym momencie przejazdu przesuwając palcem po mapie
Podziel się: dziel się swoimi przejazdami ze znajomymi na Facebooku i Tweeterze
Pobierz za darmo:

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 16, 2012

AZS Wintercup: Podwójne złoto dla Klimek i HabrataKarolina Klimek foto:Michał Szypliński (skifoto.pl)
 
W piątek 13. stycznia w Kluszkowcach rozpoczął się Akademicki Puchar Polski AZS Wintercup 2012. Rywalizację zdominowali zawodnicy AWF Kraków. Karolina Klimek i Mateusz Habrat byli bezkonkurencyjni zarówno w slalomie jak i w gigancie. Pozostali reprezentanci krakowskiej uczelni również odnotowali dobry występ i dzięki temu ich uczelnia wróci pod Wawel z okazałymi pucharami.
Na start inauguracyjnych eliminacji zgłosiły się 34 kobiety oraz 75 mężczyzn. Zawody odbywały się przy wyjątkowo zmiennej pogodzie. Dominowały zamiecie śnieżne, ale co jakiś czas zza gęstych chmur pojawiało się słońce. Pecha miały teoretycznie najsilniejsze grupy (rozstawione z numerami 1-15), którym jazdę utrudniał obfity opad śniegu. Jeśli ktoś wygrał dziś gogle z szybą przeznaczoną na ostre słońce mógł mieć problemy z dobraniem optymalnego toru jazdy. Główni faworyci do zwycięstwa pokazali, że potrafią jeździć w każdych warunkach.
Czytaj całość na stronie www.ntn.pl
 

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 11, 2012

Złoto i srebro Szymona Bębenka!

W miniony weekend ( 7-8.01.2012r.) Szymon Bębenek (ur. 1998) zawodnik Teamu Rossigniol wywalczył złoto i srebro w II edycji Pucharu Słowacji młodzików i juniorów młodszych rozgrywanych w Sterbskim Plesie (Wysokie Tatry) w konkurencji slalom.
GRATULACJE!!!!!!!!!

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 11, 2012

Michał Ligocki: World Snowboarding Day

Michał Ligocki :"Zobaczcie jak u mnie wyglądał World Snowboarding Day w Białce Tatrzańskiej. Bardzo miły wypad na deske, w gronie znajomych na desce zawsze jest dobrze.
Wielkie dzięki dla Kamila Śliwki za nagrywki i późniejszy montaż, zrobił kawał dobrej roboty."
 

Michal Ligocki World Snowboarding Day 18.12.2011 from michal ligocki on Vimeo.

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 5, 2012

POC GoPro Bomb Squad Team w Norwegii

Sprawdzcie ten film. Zrobilibyście tak?

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 5, 2012

WEŹ UDZIAŁ W DRUGIEJ EDYCJI KONKURSU DZIEWCZYNA LANGE!

 

Jeśli skończyłaś 18 lat i chcesz przeżyć fotograficzną przygodę, weź udział w ogólnopolskim castingu na modelkę, która wystąpi jako dziewczyna Lange. Jest to już druga edycja polskiej edycji Lange Girl by Fujifilm. Laureatki wezmą udział w profesjonalnej sesji fotograficznej, której wynikiem będzie plakat i reklama firmy Lange. Wszystko oczywiście przy profesjonalnym wsparciu firmy Fujifilm.


ZGŁOŚ SIĘ!    Kliknij aby przejść do strony dziewczynalange.pl.

Jury złożone z przedstawicieli agencji modelek, świata fotografii i mediów wybierze 3 z najciekawszych dziewczyn i zaprosi na wstępną sesje. Spośród nich zostanie wybrana jedna, która weźmie udział w profesjonalnej sesji do komunikacji firmy Lange w Polsce.
Oprócz udziału w sesji zdjęciowej oraz możliwości wypromowania swojej osoby, laureatka otrzyma nagrodę w postaci wyjazdu na narty z klubem Bussinesmann Fun Club, oraz aparat fotograficzny firmyFujifilm HS20. Listę dziewczyn, które zaprosimy na sesję ogłosimy do 27.01.2012r. na stroniewww.fujifilm.pl.

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 4, 2012

Zapraszamy na aDECHAde Test Drive!

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 3, 2012

Aurélien Ducroz Promodel

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 30, 2011

SARAH SCHLEPER (USA) ZAKOŃCZYŁA KARIERĘ

Dzisiejszy kolejny slalom Pucharu Świata wygrała Austriaczka Marlies Schild, jednak jej sukces zszedł na drugi plan – przed zawodami, w efektowny sposób karierę zakończyła Sarah Schleper (USA).

32-letnia Amerykanka ruszyła na trasę w obcisłej brązowej sukience. W połowie trasy wzięła na ręce swojego 3-letniego synka, z którym dojechała do mety.

Takim właśnie symbolicznym przejazdem Schleper zakończyła swoją 15-letnią karierę w PS. Debiutowała w 1995 roku, wystąpiła w 186 zawodach i na czterech igrzyskach olimpijskich. Nie miała większych osiągnięć, jednak jej postać kojarzono z charakterystyczną blond fryzurą oraz głośnymi okrzykami wydawanymi przed startem.

 Dodany przez: admin Data dodania: Gru 29, 2011

MISTRZ OLIMPIJSKI POWRACA!

Szwajcarski alpejczyk Didier Defago przypomniał sobie jak się wygrywa i zajął 1. miejsce w zjeździe rozgrywanym we włoskim Bormio.

Defago pokonał takich zawodników, jak: Patrick Kueng (+00,29), Klaus Kroell (+00,42), Erik Guay (+00,64), czy Bode Miller (+00,78).

Przypomnijmy, że Mistrz Olimpijski w zjeździe powrócił na trasy po piętnastomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana.

źródło: skidoctor.pl

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 28, 2011

DWA ROSSIGNOLE NA PODIUM GIGANTA W LIENZ

Anna Fennineger (GER) wygrała dzisiejszy gigant rozgrywany w autriackim Lienz. Drugie miejsce przypadło Federice Brignone (ITA) +0,20, trzecie zaś Tessie Worley (FRA) +0,39.
Największe zasługi przypadają jednak najmłodszej z sióstr Fanchini – Sabrinie, która po pierwszym przejeździe plasowała się na 22. miejscu, w drugim zaś dała z siebie wszystko, wyprzedzając wiele doświadczonych zawodniczek i ostatecznie zajęła 8. pozycję.
 

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 28, 2011

DWIE POLKI WYSTĄPIĄ W ALPEJSKIM PUCHARZE ŚWIATA W LIENZ

Jak podaje PZN.
W najbliższych zawodach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, które zostaną rozegrane po świętach (28-29 grudnia) w austriackim Lienz, udział wezmą dwie nasze reprezentantki – Aleksandra Kluś oraz Maryna Gąsienica Daniel.

Początkowo w tych zawodach miała wystąpić Katarzyna Karasińska (podobnie jak we Flachau), jednak z powodu anginy nasza alpejka musi jeszcze przez kilka dni pauzować. Karasińska to w tej chwili nasza najlepsza slalomistka, w ostatnich startach w Pucharze Europy w Zinal zajęła 15.i 14. miejsce. Kłopoty ze zdrowiem ma również Agnieszka Gąsienica-Daniel. Z powodu problemów z kręgosłupem najprawdopodobniej nie pojawi się na zawodach co najmniej do połowy stycznia.
Początkowo w tych zawodach miała wystąpić Katarzyna Karasińska (podobnie jak we Flachau), jednak z powodu anginy nasza alpejka musi jeszcze przez kilka dni pauzować. Karasińska to w tej chwili nasza najlepsza slalomistka, w ostatnich startach w Pucharze Europy w Zinal zajęła 15.i 14. miejsce. Kłopoty ze zdrowiem ma również Agnieszka Gąsienica-Daniel. Z powodu problemów z kręgosłupem najprawdopodobniej nie pojawi się na zawodach co najmniej do połowy stycznia.
W tej sytuacji w Pucharze Świata w Lienz Polska wystawi dwie zawodniczki: Aleksandrę Kluś (w slalomie) i Marynę Gąsienicę Daniel (w slalomie gigancie). Kluś w ostatnim czasie zajęła 17. i 42. miejsce w slalomie w Pucharze Europy w Zinal, a w zawodach FIS w Klausbergu w tej samej konkurencji była szósta. 17-letnia Maryna Gąsienica Daniel również startowała w Zinal (nie ukończyła pierwszego przejazdu w pierwszym dniu rywalizacji, a w drugim nie zakwalifikowała się do drugiego), ale kilka dni później w zawodach FIS w St. Lambrecht była 28.
Obu zawodniczkom życzymy powodzenia!
Źródło: www.skidoctor.pl
 

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 27, 2011

Zimowo i rodzinnie, czyli polska impreza na austriackich stokach

 
Jak powinien wyglądać idealny zimowy urlop? Bezpłatna jazda z instruktorami, najnowszy sprzęt narciarski i snowboardowy do Twojej dyspozycji, a do tego bezpłatna, polskojęzyczna opiekunka dla Twojego dziecka… Poza tym zawody sportowe, wieczorne imprezy, koncerty...i na koniec to, co dla każdego narciarza i snowboardzisty najważniejsze, czyli dużo białego puchu, świetne warunki na stokach i brak kolejek do wyciągów. Jeśli odpowiada Ci taki pomysł na wypoczynek, nie masz innego wyjścia – musisz pojawić się na imprezie IV The Polish Winter Holidays in Zillertal Arena już od 14 do 21 stycznia 2012!

Na wszystkich miłośników dobrej zabawy i aktywnego wypoczynku czeka mnóstwo atrakcji na stokach narciarskich i nie tylko. Więcej informacji i dokładny program imprezy znajdziecie na stronach internetowych:

Aby korzystać z atrakcji imprezy IV PWH wystarczy wykupić pakiet pobytowy lub zamówić karnet narciarski za pośrednictwem portali www.zillertalinfo.pl oraz www.tyrolinfo.pl. Ci, którzy zarezerwują noclegi i skipassy na własną rękę, a będą chcieli wziąć udział w imprezie, będą mogli zakupić identyfikator i opaskę w cenie 15 euro od osoby, w namiotach organizatora na stacji Rosenalm w regionie Zillertal Arena.
 

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 27, 2011

Krótkie wspomnienie roku 2011 od Julbo

Szczęśliwego nowego roku od Julbo!

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 23, 2011

Tomek Wolak i Michał Ligocki Stubai Trip

Fajny filmik Tomka Wolaka i Michała Ligockiego ze Stubaiu.
brelok.ownlog.com

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 21, 2011

THIS IS MY WINTER

Niesamowity film z trzykrotnym zwycięzcą Freeride World Tour, Xavierem de le Rue, roli głównej!
Film o jeździe freeride, nie tylko do strony pięknych przejazdów w bajkowych krajobrazach.


THIS IS MY WINTER (full movie english) from TimeLine Film on Vimeo.

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 19, 2011

DYNASTARY NAJLEPSZE W GIGANCIE W ALTA BADIA

 

 
Włoski alpejczyk Massimiliano Blardone, jeżdżący na nartach marki Dynastar oraz w butach Lange wygrał dzisiejszy slalom gigant rozgrywany we włoskim Alta Badia. Po pierwszym przejeździe był 6., ale w drugim dał z siebie wszystko i pokonał takie gwiazdy, jak Hannessa Reichelta (+00,35), Philippa Schoerghofera (+00,57), Teda Ligety (+00,58).
 
Brawo Max!

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 16, 2011

Konkurs w audycji "3 Strona Medalu" w III Programie Polskiego Radia

 Słuchajcie audycji 3 Strona Medalu w III Programie Polskiego Radia w niedzielę w godzinach 17.00- 19.00

W niedzielę 18.12.11 będą do wygrania nagrody od Rossigonola!

Kaski Rossignol Free Zenith, gogle Rossignol Addict Zenith oraz plecak, na buty i nie tylko, Rossignol Boot Bag Pro !!!

 

 

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 16, 2011

Oficjalne otwarcie Adventure Sports w Warszawskim Klifie

 14 grudnia 2011 roku w Centrum Handlowym Klif uroczyście świętowano otwarcie flagowego sklepu sieci Adventure Sports. Podczas spotkania zainaugurowano start projektu Adventure Sports People. W ramach tego programu będą odbywać się cykliczne spotkania ze znanymi, ciekawymi ludźmi, którzy podzielą się swoją pasją i doświadczeniami z klientami sklepu. Dodatkową atrakcją dla przybyłych gości był specjalny pokaz kolekcji firmy Peak Performance oraz wizyta Group Rossignol Commenrcial Export Director Pana Alexis Racloz.

 
Pierwszym oficjalnym gościem specjalnym programu Adventure Sports People był Staszek Karpiel-Bułecka charyzmatyczny góral o wielu pasjach. Staszek jest jednym z najlepszych polskich zawodników narciarstwa freestylowego, liderem zespołu Future Folk i przyjacielem marki Peak Performance w Polsce. Oprócz Staszka w tym dniu sklep odwiedzili również między innymi Jagna Maczuatis, Antoni Pawlicki i Marysia Nikilińska.
 

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 15, 2011

Nowa strona Wojtka Szczepanika

 

Wojtek Szczepanik uruchomił swoją nową stronę!

Znajdziecie na niej super ciekawe teksty i informacje pisane w formie bloga z treningów, startów i życia utalentowanego zawodnika.

Obecnie Wojtek przebywa na dłuuugim treningu w Norwegii, skąd jest masa ciekawych informacji i zdjęć.

Odwiedzajcie! www.wojtekszczepanik.com

 

 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 15, 2011

ADVENTURE SPORTS PEOPLE Spotkanie z Simone Moro w Galerii Kazimierz

 Misją sklepów Adventure Sports jest stworzenie specjalnego miejsca dla osób, których pasją jest sport, natura oraz aktywne formy spędzania wolnego czasu. Adventure Sports chce inspirować swoich klientów do podejmowania wyzwań, pokonywania barier, lęków, 

do wychodzenia poza własne ograniczenia. 
 
Stąd narodziła się idea powstania Adventure Sports People, programu w ramach którego będą odbywać się cykliczne spotkania ze znanymi, ciekawymi ludźmi, którzy podzielą się swoją pasją i doświadczeniami z klientami sklepu.
 
W ramach programu 2 grudnia 2011 odbyło się już pierwsze spotkanie z Simone Moro - członkiem teamu wspinaczkowego The North Face, który jest jednym z najlepszych himalaistów na świecie. Simone Moro podczas wizyty w krakowskim sklepie sieci Adventure Sports  rozmawiał z gośćmi i podpisywał swoją książkę „Kometa nad Annapurną”.
 
Kolejnymi gośćmi Adventure Sports People będą sportowcy z teamów marek dostępnych 
w asortymencie sklepu oraz podróżnicy i zdobywcy, którzy będą opowiadać o swoich przygodach ze sportem i o spotkaniach z naturą.  
 
Adventure Sports to nowa, unikalna w skali naszego kraju sieć sklepów, posiadających formułę butiku modowo-sportowego, która opiera się na strategicznym partnerstwie z najlepszymi markami takimi jak ROSSIGNOL, THE NORTH FACE, DYNASTAR, LANGE, POC, QUIKSILVER, ROXY, DC, JULBO oraz z kultową skandynawską marką - PEAK PERFORMANCE. 
 

Galeria

Dodany przez: SKI TEAM 1 Data dodania: Gru 9, 2011

Mistrzowskie narty Rossignol zlicytowane za 22 000zł!

W Warszawie, podczas aukcji Fundacji Ex Animo, zlicytowano narty Mistrza Świata, Jeana-Baptiste Grange za niebagatelną kwotę 22 000 zł! Narty z osobistym podpisem JB Grange były najwyżej wylicytowaną aukcją podczas wieczoru. Całość darowizny zostanie przekazana na rzecz walki dzieci z chorobą nowotworową.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z gali!

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 6, 2011

MICHAŁ LIGOCKI ZWYCIĘŻA ZAWODY SNOWBOARDOWE W KAPRUN (AUT)

Młodszy z braci Ligockich - Michał zwyciężył w Olimpijskiej konkurencji Half-Pipe w zakończonych właśnie w Austriackiej miejscowości Kaprun zawodach snowbaordowego Pucharu FIS (FIS RACE).

  
W gronie 23 mężczyzn z 8 krajów Europy okazał się bezkonkurencyjny.
W 12 os. finale wykonując czysto i wysoko swoje ewolucje w "lodowej rynnie" nie pozostawił złudzeń rywalom i odniósł 6 triumf w karierze w tej Olimpijskiej konkurencji (HP).
(poprzednie zwycięstwa w zawodach HP to: Puchar Świata (ITA), Zimowa Uniwersjada (ITA), Mistrzostwa Polski (POL),  oraz 2 razy Puchar Europy (SUI,CZE),
  
Warto nadmienić iż warunki pogodowe były wyjątkowo trudne - gęsto padający śnieg, -10`C mróz, mgła i porywisty wiatr.
 
 Ligocki Michał to aktualnie 16 zawodnik światowego rankingu Half-Pipe (450 FIS pkt) w gronie 584 sklasyfikowanych na liście zawodników.
 
Sezon 2010/2011 zakończył na bardzo dobrej 11 pozycji w gronie 81 zawodników z 33 krajów świata.
 
Pozostali Polacy w Kaprun uplasowali się poza finałem.
 
Wyniki.
 
SNOWBOARD FIS RACE - KAPRUN (AUT)
 
Mężczyźni:
 
1. Ligocki Michał (POL, AZS-AWF-KATOWICE) 160 fis pkt.
2. Handle Johannes (AUT)   128 fis pkt
3. Necas Jan (CZE) 96 fis pkt
...
13. Gryzło Piotr  (SKI TEST KRAKÓW32 fis pkt.
21. Wojtyła Wojciech (SKI TEST KRAKÓw) 16 fis pkt.
 
 
Kobiety:
 
1. Bernard Emma (FRA) 220 fis pkt.
2.Lefevre Lucile (FRA) 176 fis pkt
3. Chabelard Lou (FRA) 132 fis pkt
...
7. Zając Joanna (AZS-AWF-KATOWICE) 79,20 fis pkt.
9. Mączka Anita (SKI TEST KRAKÓW) 63,80 fis pkt 10. Piasecka Julia (AZS-AWF-KATOWICE) 57,20 fis pkt.
11. Moskal Anna (SKI TEST KRAKÓW) 52, 50 fis pkt.
 
Startowało 15 kobiet z 4 krajów Europy.
 
 
Jutro odbędzie się druga konkurencja - wprowadzony do programu Zimowych Igrzyska Olimpijskich Sochi 2014 - SNOWBOARDOWY SLOPE-STYLE.
 
 
Dla Ligockiego to dobry prognostyk na intensywny sezon startowy, a przede wszystkim dobra informacja, że po kontuzji (stłuczeniu żeber), której dozanał 1,5 miesiąca temu podczas zawodów Pucharu Europy w Szwajcarii nie ma już śladu.
 
 
Na zdjęciu Michał Ligocki tryumfuje w Kaprun (trzeci od lewej).

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 5, 2011

Zawodnicy teamu Rossignol wygrali 3 konkurencje biathlonu w podczas wyścigów Pucharu Świata w Ostersund!

Martin Fourcade został liderem Pucharu Świata w Biathlonie oraz wzmocnił swoją pozycję po zajęciu 2 miejsca w biegu indywidualnym na 20 km. 1 był Michal Slesingr (Rossignol). W biegu na dochodzenie Martin zajął już 1 miejsce, a w sprincie zwyciężył Carl Johan Bergman!

Martin Fourcade
Martin Fourcade
Carl Johan Bergman
 
 

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 5, 2011

Sieć Adventure Sports uruchomiła dwa kolejne punkty sprzedaży.

Ekspansja Adventure Sports trwa! Kolejne dwa sklepy sieci zostały otwarte w Warszawie w CH Klif oraz w CH Klif w  Gdyni. Dziś w sieci działa już 5 placówek.

 
ADVENTURE SPORTS to nowa, unikalna w skali naszego kraju sieć sklepów, posiadających formułę butiku sportowego, która opiera się na strategicznym partnerstwie 
z najlepszymi markami. W jednym miejscu można odnaleźć tu aktualne i limitowane linie produktów ROSSIGNOL, NORTH FACE, DYNASTAR, LANGE, POC, QUIKSILVER, ROXY, DC, JULBO oraz kultową odzież skandynawskiej firmy - PEAK PERFORMANCE. 
 
Zakupy w sieci sklepów ADVENTURE SPORTS to nie tylko szeroka możliwość wyboru wśród profesjonalnych i designerskich produktów, ale również czytelny i nowoczesny sposób prezentacji towaru w wyjątkowych wnętrzach. Kadra to ludzie, znający się tak samo dobrze na właściwym dobieraniu sprzętu jak i na trendach w modzie outdorowej 
i narciarskiej. 
 
Adresy wszystkich sklepów:
 
KRAKÓW
 
ADVENTURE SPORTS 
Pasaż Handlowy RYNEK 13 
ul. Rynek Główny 12
 
ADVENTURE SPORTS 
Galeria KAZIMIERZ 
ul. Podgórska 34
 
ZAKOPANE
 
ADVENTURE SPORTS 
ul. Krupówki 16 
 
WARSZAWA
 
ADVENTURE SPORTS 
Centrum Handlowe KLIF Warszawa 
ul. Okopowa 58/72
 
GDYNIA
 
ADVENTURE SPORTS 
Centrum Handlowe KLIF Gdynia 
al. Zwycięstwa 256
 
 
 

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 5, 2011

Gąsienica-Daniel blisko podium w Nor-Am Cup w Aspen

Zobacz

Po zakończeniu Pucharu Świata w Aspen polskie alpejki wzięły udział w zwodach Nor-Am Cup w Loveland i Aspen. Najlepsze wyniki odnotowała Agnieszka Gąsienica-Daniel, która w slalomie gigancie w Aspen zajęła czwarte i piąte miejsce.

 
Na początek nasze zawodniczki wzięły udział w zawodach cyklu Nor-Am Cup w Loveland (28-29 listopada). Katarzyna Karasińska zajęła 18. miejsce, a Aleksandra Kluś i Agnieszka Gąsienica-Daniel nie ukończyły drugiego przejazdu.
 
 
W drugim dniu rywalizacji najwyższe miejsce w wykonaniu naszych zawodniczek to znów 18. pozycja - sklasyfikowano na niej Aleksandrę Kluś. Tym razem zawody ukończyły wszystkie Polki - 20. była Karasińska, a 21. Gąsienica-Daniel.
 
 
Następne konkursy odbywały się w Aspen (30.11.-01.12.). Podczas obu dni najlepsza w slalomie gigancie była Kanadyjka Marie-Pier Prefontaine, ale niecałe dwie sekundy straciła do niej Gąsienica-Daniel, która w pierwszym konkursie zajęła czwarte, a w drugim piąte miejsce. W pierwszym konkursie wystąpiła też Karasińska, ale nie ukończyła pierwszego przejazdu.
 
Źródło: Alicja Kosman / PZN
 

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 5, 2011

Kolejne podium dla Julii Mancuso w Lake Louise

Tydzień po pierwszym podium tego sezonu w Aspen, Julia Mancuso znów była jedną z najszybszych w Lake Louise zajmując 3 miejsce w Super Gigancie.

Mistrzyni Olimpijska w slalomie gigancie z 2006 roku swoim występem napompowała się optymizmem na kolejne zawody w konkurecjach szybkościowych, które odbędą się za tydzień w Beaver Creek, Colorado.
 
Zobaczcie jej przejazd!
 
 
 
 
 

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 5, 2011

Dominique Gisin zajęła 3 miejsce w Zjeździe w Lake Louse

 

Dominique Gisin zajęła 3 podczas piątkowego  Zjezdu w Lake Louise. Zobaczcie jej przejazd!

 

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 2, 2011

Całe podium dla teamu Rossignol w sprincie indywidualnym podczas zawodów Pucharu Świata w Kuusamo w Finlanidii

 Teodor Peterson zajął pierwsze miejsce poraz pierwszy w swojej karierze. Mistrz Olimpijski, Nikita Kriukov (Sprint, Vancouver) oraz norweg, Oysein Pettersen (mistrzostwo drużynowe podczas Igrzysk Olimpijskich w Vancouver) znaleźli się odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Świetny początek sezonu dla teamu Rossignola.

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 30, 2011

Rossignol Racing Team

 

Dlaczego kochamy ściganie się?

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 30, 2011

Agnieszka Gąsienica-Daniel tuż za finałową 30. w Aspen

Zobacz

Reprezentantka Niemiec Viktoria Rebensburg zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata w slalomie gigancie, rozgrywanym w amerykańskim Aspen, wyprzedzając prowadzącą po pierwszym przejeździe Elizabeth Goergl. Polka Agnieszka Gąsienica-Daniel była dosłownie o włos od zakwalifikowania do finałowego przejazdu.

 
Podczas pierwszego przejazdu najszybciej trasę slalomu giganta w Aspen pokonała Austriaczka Elizabeth Goergl. 0,59 sekundy traciła do niej Szwajcarka Lara Gut, a 0,69 sekundy - Włoszka Denise Karbon.
 
Agnieszka Gąsienica Daniel ze startu na start jeździ coraz szybciej. Tydzień temu była druga i trzecia w zawodach FIS w Diavolezzie (>> pełne wyniki <<). W Pucharze Świata w Aspen również zaprezentowała się bardzo dobrze, a do awansu do finału zabrakło naprawdę niewiele. Polka straciła do Goergl 3,09 sekundy, zajmując 31. miejsce. 0,08 sekundy szybciej i zobaczylibyśmy ją w drugim przejeździe... Życzymy Agnieszce, żeby w kolejnych startach było jeszcze lepiej!
 
Drugi przejazd należał do Niemki Viktorii Rebensburg, która awansowała z piątej na pierwszą pozycję, spychając Goergl na drugie miejsce (Austriaczka zanotowała dopiero 21. czas przejazdu, tracąc ostatecznie 0,33 sekundy do Rebensburg). Trzecie miejsce zajęła Julia Mancuso ze Stanów Zjednoczonych (strata 0,44 sekundy).
 
Dziś wieczorem panie rywalizować będą w slalomie. Polskę reprezentować będzie startująca z 60. numerem Katarzyna Karasińska.
 
Źródło: Alicja Kosman / PZN
 

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 29, 2011

2 miejsce Marii Pietilae Holmner w Aspen!

 

Po roku od zdobycia swojego pierwszego zwycięstwa, szwedka Maria Pietilae Holmner wróciła do Aspen, po kolejne podium! Tym razem zajęła 2 miejsce zaraz po Marlies Schild. To już 3 podium tej zawodniczki w slalomie Pucharu Świata.W zeszłym roku zajęła wspaniałe 3 miejsce na Mistrzostwach Świata w Garmisch-Partenkirchen oraz zajęła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Wspaniały początek sezonu dla Marii Pietilae Holmner!

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 25, 2011

Od soboty można jeździć w Białce Tatrzańskiej!

Mamy dobrą informację dla stęsknionych za nartami czy snowboardem.
Od soboty 26.11.11 można będzie jeździć w Białce Tatrzańskiej!
Pieczołowicie naśnieżane trasy są już gotowe i czekają na Was.
Przyszła zima!
 

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 24, 2011

Staszek Karpiel Bułecka polskim ambasadorem marki Peak Performance

 

Jeden z najlepszych polskich zawodników narciarstwa freestylowego, muzyk, lider zespołu Future Folk, charyzmatyczny góral o wielu pasjach - Staszek Karpiel Bułecka, został ambasadorem kultowej szwedzkiej marki odzieży sportowo-outdoorowej Peak Performance. Ubrania tej marki to połączenie technicznych materiałów ze stylowym, unikalnym, skandynawskim designem. 

- Wybór Staszka Karpiela Bułecki na ambasadora marki Peak Performance był naturalny. Poszukiwaliśmy osób bliskich filozofii firmy, ludzi z pasją, otwartych na nowe wyzwania, ciekawych świata, aktywnych, ceniących sobie unikalny styl. Staszek idealnie komponuje się z tym przekazem. Jest autentyczny w tym co robi, realizuje się jako sportowiec oraz muzyk, wyznacza cele i realizuje je. To właśnie nieprzeciętna osobowość wyróżnia go spośród innych osób  –  mówi Michał Wojtiuk z firmy PM Sport – oficjalny dystrybutor marki Peak Perfromance w Polsce. 
Umowa została podpisana na czas nieokreślony. Oprócz współpracy z Peak Performance, Staszek Karpiel Bułecka jest również Riderem sprzętu sportowego marki Dynastar, Lange i POC. 
 
Staszek Karpiel Bułecka 
Jest jednym z prekursorów narciarstwa freeskiingowego w Polsce. Współpracował z międzynarodowymi teamami freestylowymi. Od 2009 roku był wokalistą zespołu Gooral, grającego muzykę ethno-electro. Od 2011 roku realizuje solowy projekt Future Folk, którego efektem, jest singiel „Janko”. Staszek Karpiel Bułecka był również uczestnikiem programu „Wipe Out – Wymiatacze” i „Tańca z Gwiazdami”. 
 
Peak Performance
Firma Peak Performance powstała w 1986 roku w szwedzkiej miejscowości Åre. Została założona przez pasjonatów narciarstwa i turystyki górskiej, którzy postanowili zrealizować swoje marzenie 
i stworzyć naturalne ubrania dla podobnych do nich, chcących wyróżniać się, poszukiwaczy przygód. 
Peak Performance jest jedną z przodujących firm w Europie, która projektuje modną i jednocześnie funkcjonalną odzież sportową. Ubrania stanowią połączenie technicznych materiałów ze stylowym i atrakcyjnym designem. Każdy produkt tej marki odzwierciedla jej pochodzenie, pragnienie kontynuacji aktywności i pasji oraz zapewnia bezkompromisową jakość.
Peak Performance inspiruje swoich klientów do poszukiwania nowych doświadczeń, wrażeń, samorealizacji oraz wyrażania siebie poprzez swój własny, niepowtarzalny styl.
www.peakperformance.com
 

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 24, 2011

1 Urodziny PM Pro Shop

 PM Pro Shop ma już roczek. Z tej okazji organizujemy urodzinową promocje oraz konkurs urodzinowy a dla najmłodszych przygotowalismy drobne upominki. Wypełnij kupon konkursowy na miejscu i wygraj kask, gogle oraz okulary firmy POC.

Losowanie odbędzie się w sobotę, 26.11 w sklepie PM Sport Pro Shop, ul. Zaruskiego 8 w Warszawie o godzinie 11.30. Do zobaczenia!

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 17, 2011

STRAMA - nowy dealer POC w Zakopanem

Od niedawna w Zakopanem jest nowy dealer POC, u którego znajdziecie bogaty wybór produktów tej cenionej, szwedzkiej marki. Będąc w polskiej stolicy zimy nie zapomnijcie odwiedzić tego sklepu!

Strama

ul. Balcera 30

34-500 Zakopane

tel. 48 18 20 114 41

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 8, 2011

Rossignol partnerem akcji Start do Nart

Jesteś zapalonym narciarzem?

Stawiasz pierwsze kroki na śniegu?

Weź udział w wielkiej akcji Radia ZET i dołącz do drużyny Agnieszki Popielewicz

lub Piotra Kupichy. Poczuj smak rywalizacji pod okiem Rafała Bryndala.

Czeka na Ciebie fantastyczna zabawa w austriackim ośrodku narciarskim Ischgl.

Wejdź na radiozet.pl i zgłoś się do zabawy wysyłając swoje zdjęcie

w zimowej scenerii i słuchaj codziennie porannego programu Radia ZET

Dzień Dobry Bardzo od 6 do 10.

 Weź udział w konkursie, wyślij swoje zimowe zdjęcie i wygraj wyjazd na narty do Austrii oraz inne cenne nagrody rzeczowe od Rossignola!
Każdy zwycięzca nagrody głównej w postaci tygodniowego wyjazdu do austriackiej miejscowości Ischgl otrzyma również na własność strój narciarski firmy Rossignol, w skład którego wchodzą: kurtka, spodnie, kask, rekawiczki, kijki, gogle.

Więcej informacji na stronie: http://www.radiozet.pl/Konkursy/Start-do-nart

Poniżej prezentacja zestawów do wygrania! 

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 3, 2011

Ruszył sklep internetowy PM PRO SHOP

W listopadzie ruszyła internetowa odsłona specjalistycznego sklepu sportowego PM Sport Pro Shop mającego swoją siedzibę w jednym z najlepszych klubów sportowych, Warszawskiego Towarzystwa Sportowego DeSki . Najnowszy sprzęt, najmodniejsza  markowa odzież dla wielbicieli sportów zimowych, tenisa i squash’a oraz profesjonalna techniczna pomoc on line – to wszystko dostępne jest już teraz pod jednym adresem internetowym www.pmproshop.pl.

Oferta sklepu skierowana jest do najbardziej wymagających i świadomych klientów, będących przede wszystkim specjalistami w swoich dyscyplinach. Tylko tu, można skorzystać z porad on-line jednego 

z najlepszych zawodowych narciarzy w kraju, zawodnika Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim w Åre oraz wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski – Jana Wojtiuka, który również zarządza sklepem.

Witryna sklepu www.pmproshop.pl została przygotowana ze szczególnym naciskiem na przejrzystość oraz łatwość dokonywania zakupów. Jest funkcjonalna, wszystkie produkty posegregowane są w poszczególnych kategoriach w głównym menu. Dodatkowo posortowane zostały w kolejnych, opatrzonych zdjęciami, podmenu, umożliwiając precyzyjne dotarcie do interesującego użytkownika fragmentu asortymentu. Każdy produkt jest opisany, a jego cechy widoczne są również na zdjęciu, które można dodatkowo powiększyć.

W ofercie sklepu internetowego www.pmproshop.pl dostępne są marki: ROSSIGNOL, DYNASTAR, LANGE, POC, JULBO, KERMA, BABOLAT, YONEX, HEAD, OLIVER, KARAKAL.

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 3, 2011

ADVENTURE SPORTS, ZAKOPANE- JUŻ OTWARTE !!!W niedzielę 30.10.11 został otwarty nowy sklep ADVENTURE SPORTS. Tym razem na jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic w Polce- Krupówki w Zakopanem!

ADVENTURE SPORTS to unikalna w skali naszego kraju formuła butiku sportowego. W jednym miejscu można odnaleźć aktualne i limitowane linie produktów takich firm jak ROSSIGNOL, NORTH FACE, DYNASTAR, LANGE, POC, QUIKSILVER, ROXY, DC, JULBO oraz markę PEAK PERFORMANCE – dostępną tylko w salonach tej sieci.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego nowego sklepu!

Adventure Sports, Zakopane

Ul. Krupówki 16

34- 500 Zakopane
tel. (18) 206 37 51 

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Paź 31, 2011

PM Sport zaprezentował dziennikarzom najnowszą kolekcję marki Rossignol!

W czwartek, 27 października, w restauracji na terenie Warszawskiego Towarzystwa Sportowego DeSki, odbyła się prezentacja najnowszej kolekcji odzieży i sprzętu marki Rossignol.

Modelami i modelkami był niemal cały zespół polskich Riderów Rossignola: narciarki Agnieszka i Maryna Gąsienica Daniel, Wojtek Szczepanik- łączący racing z freeridem, freeskiingowiec Paweł Palichleb, biathlonista Sebastian Witek oraz młodziutki narciarz Szymon Bębenek. Nieobecny z powodu finałów Pucharu Europy, snowboardzista Michał Ligocki, zaprezentował siebie i swoją deskę poprzez filmik pod adresem: http://vimeo.com/31164610

Prezentację poprowadził sam Marcin Szafrański, 12-krotny Mistrz Polski w narciarstwie alpejskim oraz dwukrotny olimpijczyk. Ten popularny komentator sportowy opowiedział o ciekawostkach technicznych przygotowanych przez Rossignola: Cascade Tip, rocker i kamber oraz o modelach nart: Radical 9 GS, Experience, Temptation, Attraxtion, S7, Scratch, Alias i biegówkach Delta Course.

Ponadto, dzięki naszemu wspaniałemu Teamowi, zaprezentowaliśmy tegoroczną kolekcję odzieży, w tym między innymi linie 1907, World Cup i JCC oraz opowiedzieliśmy o ich inspiracjach zaczerpniętych wprost z wyścigów samochodowych, heliskiingu i starożytnych technik farbowania!

Nie możemy również zapomnieć o prawdziwie mistrzowskim wsparciu dzieci, dzięki którym pokazaliśmy dziecięce modele biegówek, wytłumaczyliśmy dziennikarzom różnicę pomiędzy slalomem, a slalomem gigantem oraz, wylosowaliśmy konkursową nagrodę główną- voucher o wartości 1000zł!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć :)

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Paź 21, 2011

Adventure Sports

ADVENTURE SPORTS - nowa sieć salonów z markową odzieżą i sprzętem sportowym dla osób aktywnych, spragnionych podejmowania kolejnych wyzwań. To miejsce dla osób, które w sporcie poszukują nie tylko emocji, ale czerpią również przyjemność także z obcowania z modą.

ADVENTURE SPORTS to marka, która powstała z pasji i doświadczeń jej założycieli, właścicieli firmy PM Sport. Formuła sieci opiera się na strategicznym partnerstwie z markami dostępnymi w salonie, których w większości PM Sport jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę. Dzięki temu oferta ADVENTURE SPORTS to wyjątkowy, unikalny asortyment o najwyższych parametrach technicznych, które docenią przede wszystkim miłośnicy sportów zimowych oraz amatorzy dyscyplin outdoorowych. To unikalna w skali naszego kraju formuła butiku sportowego. W jednym miejscu można odnaleźć aktualne i limitowane linie produktów takich firm jak ROSSIGNOL, NORTH FACE, DYNASTAR, LANGE, POC, QUIKSILVER, ROXY, DC, JULBO oraz markę PEAK PERFORMANCE – dostępną tylko w sieci salonów ADVENTURE SPORTS.

Firma Peak Performance powstała w 1986 roku w szwedzkiej miejscowości Åre. Założona została przez pasjonatów narciarstwa i turystyki górskiej, którzy postanowili zrealizować swoje marzenie i stworzyć naturalne ubrania dla podobnych do nich, chcących wyróżniać się, poszukiwaczy przygód.

Peak Performance jest jedną z przodujących firm w Europie, która projektuje modną i jednocześnie funkcjonalną odzież sportową. Ubrania stanowią połączenie technicznych materiałów ze stylowym i atrakcyjnym designem. Każdy produkt tej marki odzwierciedla jej pochodzenie, pragnienie kontynuacji aktywności i pasji oraz zapewnia bezkompromisową jakość.

Kolekcję marki stanowi pięć podstawowych linii: Ski, Adventure, Golf, Junior i Training.

Produkty dostępne są w sprzedaży tylko w sieci salonów ADENTURE SPORTS

www.peakperformance.com

Pierwszy salon ADVENTURE SPORTS działa już w krakowskiej galerii „Rynek 13” oraz w Krakowskiej Galerii Handlowej Kazimierz. W najbliższych dniach również zostaną uruchomione kolejne butiki sieci w Zakopanem, Warszawie i w Gdańsku.

Adresy sklepów:

Adventure Sports, Rynek 13
Galeria Handlowa Rynek 13
ul. Rynek Główny 13
31-042 Kraków


Adventure Sports, Galeria Kazimierz
Galeria Handlowa Kazimierz
Ul. Podgórska 34
31-536 Kraków

Wkrótce otwarcie sklepu w Zakopanem

29.11.11 OTWARCIE SKLEPU W ZAKOPANEM

Adventure Sports, Zakopane
Ul. Krupówki 16
34- 500 Zakopane

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Paź 20, 2011

Polskie rozpoczęcie zimy na Hintertuxie!

Po długiej wakacyjnej przerwie od szusowania przyszedł czas na wielki powrót na stoki, a dokładnie na stoki tyrolskiego lodowca Hintertux. Jak co roku, na początku listopada startuje tam polska impreza z cyklu The Polish Pow(d)er Week in Hintertux, która znów zgromadzi amatorów nart i snowboardu z całej Polski. W programie imprezy testy sprzętu zimowego, zawody narciarsko-snowboardowe, bieg na orientację, koncerty na żywo, dyskoteki i mnóstwo innych atrakcji…

Już od 5 listopada 2011 polska atmosfera będzie królowała na lodowcu Hintertux aż przez 6 dni. Stoiska imprezy The Polish Pow(d)er Week in Hintertu jak co roku staną przy stacji Tuxer Fernerhaus na wysokości 2.660 m n.p.m., gdzie polska muzyka będzie zagrzewała do szusowania po ośnieżonych i świetnie przygotowanych stokach. W takich warunkach będzie można testować sprzęt narciarski od światowej klasy producentów (Rossignol, Blizzard, Head, K2, Dynastar oraz Kneissl) i szkolić swoje umiejętności narciarsko-snowboardowe podczas skiguidingu z polskimi instruktorami ze szkoły narciarskiej Mixtura. To dobra okazja nie tylko do wyzbycia się błędów w sztuce szusowania, ale i możliwość poznania najciekawszych stoków lodowca Hintertux. Dobra wiadomość dla rodzin z dziećmi: maluchy będą mogły odpoczywać od jazdy na nartach w przedszkolu, czynnym w godzinach otwarcia stoiska!

W czasie imprezy nie zabraknie też odrobiny zdrowej, drużynowej rywalizacji – jak co roku będzie można wziąć udział w Zawodach o Puchar Świstaka oraz w nowej konkurencji, czyli w biegu na orientację. Na uczestników czekają cenne nagrody i przede wszystkim świetna zabawa.

W ramach wieczornych atrakcji pierwszego dnia PPWH, tuż u podnóża lodowca zapłonie wielkie ognisko inauguracyjne. Przy dźwiękach gitary będzie można rozgrzać się kubkiem tradycyjnego grzańca, wypić piwo i upiec na ognisku polską kiełbasę. W kolejne wieczory, w typowo tyrolskim lokalu Die Kleine Tenne, temperaturę podkręcą rockowe brzmienia w czasie koncertów grup Burn oraz Ścigani. Poza tym uczestnicy PPWH będą mieli okazję do tego, żeby cofnąć się w czasie o parę miesięcy i znów poczuć gorący letni klimat w czasie hawajskiej imprezy. Atmosferę na parkiecie będą podkręcać do białego rana najgorętsze, wakacyjne hity. Uwaga: obowiązkowe przebranie!

Aby bezpłatnie korzystać z atrakcji imprezy XII The Polish Pow(d)er Week wystarczy wykupić pakiet pobytowy lub zamówić karnet narciarski za pośrednictwem strony www.zillertalinfo.pl lub www.tyrolinfo.pl. Ci, którzy zarezerwują noclegi i skipassy na własną rękę, a będą chcieli wziąć udział w imprezie, będą mogli wykupić identyfikator i opaskę w cenie 15 euro od osoby, w namiocie Zillertalinfo na stacji Tuxer Fernerhaus lub w lokalu Die Kleine Tenne.

Szczegółowy program imprezy znajdziecie tutaj:

http://www.zillertalinfo.eu/pl/imprezy/najblizsza_impreza/program_imprezy  

http://www.tyrolinfo.pl/pl/imprezy/najblizsza_impreza/program_imprezy


Agnieszka Kukuła 

ZILLERTALINFO

ul. Szaniawskiego 23

30-405 Kraków

tel: +48 12 394 61 53

mail. agnieszka.kukula@tyrolinfo.pl

skype: tyrolinfo_press 
 

Dodany przez: admin Data dodania: Paź 20, 2011

Freeskiing na lodowcu! - relacja Pawła Palichleba

Sezon sportów zimowych startuje lada moment. A gdzie rozpoczniecie go lepiej
jak nie na solidnym, francuskim lodowcu Les Deux Alpes, w szwajcarskim Saas-Fee
lub włoskim Maso Corto...?

Patriotyzm patriotyzmem i ojczyste trasy zjazdowe raz do roku odwiedzić wypada,
ale każdemu prawdziwemu freeridowcowi życzę takich snowparków jak Les
2 Alpes. Mimo, że czas jazdy skrócił się tam o pół godziny z powodu topnienia
lodowca, to stok nadal stwarza idealne warunki do treningu poza sezonem, a dodatkowo
w cenie karnetu czekają na was takie atrakcje jak basen, pole golfowe czy
strzelnica łucznicza.


W szwajcarskim Saas-Fee wysokie ceny za noclegi zrekompensują także
dużo wyższe skocznie oraz większe nachylenie lodowca. Jest on usytuowany na
wysokości 3500m, co sprawia, że padający na dole deszcz zamienia się na stoku
w śnieg, a krajobraz i warunki niczym nie różnią się od zimowych. Jedynym minusem
są słabo przygotowane przeszkody jibowe, które w większości nie nadają się do jazdy.
By dotrzeć do Maso Corto, zdecydowaliśmy się na nieco okrężną drogę przez
Livigno oraz jedną z najwyższych przełęczy w Europie, udostępnianą dla samochodów
tylko w okresie letnim – Passo Stelvio. Widoki bajka! Na miejscu, mimo
trudnych warunków śniegowych, przeszkody były dobrze przygotowane, a nawet otwarto największą skocznię (22m płaskiego!).


Alpy to zimowy raj, niezależnie od pory roku i pogody. Warto o tym pamiętać!
 

Dodany przez: admin Data dodania: Paź 20, 2011

Nowy Team Rider Rossignola!

Wojciech Szczepanik, zwycięzca zawodów Red Bull, został team riderem Rossignola i POC‘a. Wszechstronny Polak poszukiwał firmy, która zapewni mu najlepszy sprzęt, nie tylko do racingu, ale również do freeride’u. Lepiej trafić nie mogł, o jeździe poza trasą na Rossignolu Super7 marzy każdy! Oprócz udziału w filmach freeskingowych Wojtek będzie pracował nad „race project’em“ - filmem o narciarstwie alpejskim, mającym na celu odmłodzenie tej dyscypliny w Polsce.

Relację z sezonu możecie obserwować na jego blogu www.wojtekszczepanik.com

ZAPRASZAMY I TRZYMAMY KCIUKI!
 
 

Dodany przez: admin Data dodania: Cze 6, 2011

Nowa twarz w teamie Rossignol – Marc Berthod

 

Po kwietniowym przejściu do teamu Rossignol Lary Gut, francuska firma ogłosiła pojawienie się nowego zawodnika konkurecji alpejskich- Szwajcara Marca Berthod.
Marc Berthod – 27 letni brązowy medalista w Super Kombinacji z Mistrzostw Świata w 2007 roku, 5 razy ukończył zawody Pucharu Świata na podium, w tym 2 razy na 1 miejscu. Będzie doskonałym wzmocnieniem teamu Rossignol w konkurencjach technicznych, z którym podpisał kontrakt na dostarczanie nart, butów oraz wiązań.
Dołączy do Szwajcarskiego teamu, w którym znajdują się takie sławy jak: Didier Defago, Silvan Zurbriggen, Reto Schmidiger, LaryaGut, Fraenzi Aufdenblatten.

Powodzenia!
 

Dodany przez: admin Data dodania: Maj 16, 2011

Termoformowalne wkładki SIDAS w PM Sport Pro Shop

Termoformowalne wkladki Sidas dostępne w sklepie PM Sport Pro Shop!

ul. Zaruskiemgo 8, Warszawa.

Wkładki Sidas idealnie dopasuwują się do kształu stóp przez co dają niepowtarzalną precyzję w każdym sportcie ruchowym, gdzie kontakt z podłożem jest kluczowym elementem.

Są niezastąpionym narzędziem w tenisie, squashu, bieganiu, narciarstwie, jeździe na rowerze, chodzeniu po górach i wielu innych sportach ruchowych.

 

Co dają wkładki Sidas?

1.Najprecyzyjniesze połączenie stopy z butem - szybkość reakcji, wyczucie podłoża

2. Lepsze przeniesienie masy ciała - zredukowany ból stóp

3. Optymalna pozycja stopy w bucie - mniej obtarć i odcisków

4. Lepsza postawa ciała- Zmniejszenie bólu

 

Wkładki są robione na specjalnej maszynie, która najbierw bada kształt stóp, po czym odwzorouje go na wkładce poprzez termoformowanie. Wkładki są wytrorzone ze specjalnie dobranych, trwałych materiałów oraz  zawiera jony srebra co zapobiega powstawaniu przykrych zapachów.

 

Dodany przez: admin Data dodania: Kwi 29, 2011

Danny MacAskill jeżdżący dla POC

Subiektywnie oceniając, jeden z najpięknieszych filmów o tematyce rowereowej. Danny MacAskill, rider POC, zachwyca lekkością jazdy po dosłownie wszyskim.

 

I jeszcze jeden. Trochę starszy, ale równie zachwycający.

Dodany przez: admin Data dodania: Kwi 21, 2011

Pierwszy polski double cork - fs. double cork 1080!

 Michał Ligocki kilka dni temu wykręcił w Livigno double cork. Jest to nisamowity wycznyn, tym bardziej, że wykonał go jako pierwszy z kraju nad Wisłą.

 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Kwi 13, 2011

Zdjęcia Lary Gut po przejściu do teamu Rossignol i Lange

 

 

 

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Kwi 11, 2011

TEAM ROSSIGNOLA I LANGE SIĘ WZMACNIA

Photo Agence Zoom

Jak poinformowały media, grupa Rossignol pozyskała nową alpejkę do swojego teamu - Larę Gut (SUI)


Po siedmioletniej przygodzie z firmą Atomic, 19. latka, v-ce mistrzyni Świata w zjeździe i superkombinacji z 2009 roku, podpisała 3-letni kontrakt z Grupą Rossignol. Jeździła będzie na nartach Rossignol, w butach firmy Lange.

Gut dołączy do grupy narciarzy, takich jak: Jean-Baptiste Grange, Christof Innerhofer, Tessa Worley, Manuela Moelgg, Federica Brignone i Maria Pietila-Holmner, jak również teamu szwajcarskiego: Didier Defago Silvan Zurbriggena.
 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Kwi 7, 2011

Majówka w polskim klimacie na austriackim lodowcu!

 

Na tyrolskim lodowcu Hintertux w maju nie brakuje słońca, śniegu i Polaków, którzy bardziej cenią sobie aktywny wypoczynek na stoku narciarskim od wylegiwania się na gorących plażach. W tym czasie rusza kolejna edycja polskiej majówki na lodowcu Hintertux, czyli „The Polish Pow(d)er Week in Hintertux”. Koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej, imprezy do białego rana i wiele innych atrakcji już od 30 kwietnia do 7 maja na skąpanych w słońcu stokach lodowca!

W maju na stokach austriackiego lodowca Hintertux pojawią się ci Polacy, którzy wiosną chcieliby jeszcze skorzystać z uroków zimy… a wszystko za sprawą jedenastej edycji imprezy „The Polish Pow(d)er Week in Hintertux”. W trakcie tegorocznej majówki przez sześć dni będzie można bezpłatnie testować sprzęt zimowy na sezon 2011/2012, poznawać stoki lodowca w trakcie skiguidingu z wykwalifikowanymi instruktorami i wystartować w „Zawodach o Puchar Świstaka”. A poza tym coś w bardziej wiosennym klimacie, czyli Nordic Walking.

Jak przystało na „The Polish Pow(d)er Week in Hintertux”, nie zabraknie też wieczornego „menu”: ogniska, polskich imprez i tego, na co wszyscy czekają z największą niecierpliwością, czyli koncertów... W tej edycji organizatorzy majówki, czyli portal Zillertalinfo.pl, zarząd regionu Tux-Finkenberg i Zarząd Kolei Linowych Zillertaler Gletscherbahnen, postawili na polski rock. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać o tym, że szykują się koncerty pełne energii i emocji, skoro na kameralnej scenie w tyrolskiej knajpce Kleine Tenne pojawią się takie gwiazdy jak Małgorzata Ostrowska, Golden Life i Cree!

Wiosną w Tyrolu bardzo dobre warunki do szusowania na nartach panują głównie w regionach położonych powyżej 3.000 m n.p.m. – to jeden z podstawowych powodów, dla których polska majówka odbywa się właśnie na lodowcu Hintertux. O tej porze nie ma trzaskających mrozów, bo do późnych godzin popołudniowych słońce świeci wysoko na niebie, a jednocześnie warunki na stokach są idealne… tak więc to świetna okazja do tego, żeby narciarski urlop wykorzystać w stu procentach.

Więcej informacji na temat programu imprezy:http://www.zillertalinfo.eu/pl/imprezy/najblizsza_impreza/ 

 

Agnieszka Kukuła

ZILLERTALINFO

ul. Szaniawskiego 23

30-405 Kraków

tel:     +48 12 266 74 12

mail: agnieszka.kukula@tyrolinfo.pl

skype: tyrolinfo_press

Dodany przez: admin Data dodania: Kwi 1, 2011

Nowa odsłona strony Pawła Palichleba - pawelpalichleb.pl

 Nasz team rider Rossignola, jeden z najlepszych freestylowców w Polsce odpalił swoją nową stronę. W dziale movies są warte do obejrzenia dwa filmy z toną akcji, a w Foto świetne zdjęcia.

 

 

„Mam przyjemność zaprezentować nową odsłonę mojej strony internetowej.
Zachęcam wszystkich do śledzenia kolejnych niusów z wyjazdów.
9 kwietnia jade do Laax:)”- pisze Paweł Palichleb
Odwiedzajcie, śledźcie newsy!

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 28, 2011

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy kolekcję Rossignol wiosna - lato 2011.

 

 

Inspiracją do stworzenia kolekcji był styl życia naszych zawodników Pucharu Świata. A dokładnie, to co noszą sportowcy Rossignol w życiu codziennym, po treningu.

 Bardzo silna symbolika została powiązana z nowoczesnym i modnym wzornictwem. Każdy z produktów – ma swój unikalny wygląd.
Świetnej jakości bawełna i wykończenie – to gwarantuje nam włoska produkcja. Efekt „vintage” – najmodniejszy w nadchodzącym sezonie. Kolorystyka – utrzymana w klasycznych kolorach Rossignol, do tego ultra modne szarości, błękity i pomarańcz.
W kolekcji wiosna – lato 2011 dla Panów znajdziemy bluzy z kapturami, bluzy typu „casual”, eleganckie koszulki polo i klasycznie skrojone t-shirty. Uzupełnieniem linii są spodnie dresowe i szorty wykonane z miękkiej bawełny.
Dla Pań mamy ciepłe buzy z kapturami, super dopasowane koszulki i eleganckie polo.

Cała kolekcja została zainspirowana przez najlepszych narciarzy na świecie.
To jest styl życia !!! 

Kolekcja Rossignol wiosna – lato 2011 jest dostępna w ekskluzywnie wybranych sklepach. Serdecznie zapraszamy !!!

PMS PORT PRO SHOP 
Na terenie WTS DeSki
Ul. Zaruskiego 9
Warszawa

QUIKSILVER – ROSSIGNOL
Sadyba Best Mall
Ul. Powsińska 31
Warszawa

QUIKSILVER – ROSSIGNOL
C.H. Klif
Al. Zwycięstwa 256
Gdynia

QUIKSILVER – ROSSIGNOL

Galeria Kazimierz
Ul. Podgórska 34
Kraków

QUIKSILVER – ROSSIGNOL
Ul. Krupówki 16
Zakopane

SKLEP INTERNETOWY MERLIN.PL

www.merlin.pl 

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 21, 2011

Sprawdź przejazdy Michała "Breloka" Ligockiego z włoskiej Bardonecchi

Zobacz przejazdy Michała "Breloka" Ligockiego, jakie wykonał podczas zawodów Mistrzostw Świata w włoskiej miejscowości Bardonechi. Michał zajął tam 4 miejsce! Świetny wynik i bardzo ładne przejazdy!

 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 21, 2011

Rossignol numerem 1 w klasyfikacji producentów w Slalomie mężczyzn I Slalomie gigancie kobiet!

 

Puchar Świata zakończył się w ten weekend zawodami w Lenzerheide i jest to czas na małe podsumowanie świetnych wyników teamu Rossignol w tym roku.
Genialne starty naszych zawodników w Mistrzostwach Świata w Garmisch-Partenkirchen przyniosły dwa tytuły mistrzowskie ( Christof Innerhofer w super gigancie i JB. Grange w slalomie). W Pucharze Świata nasi zawodnicy stali 21 razy na podium, w tym 10 razy zwyciężali!
Te wspaniałe wyniki przyniosły Rossignolowi 1 miejsce w klasyfikacji producentów w Pucharze Świata w slalomie mężczyzn oraz w slalomie gigancie kobiet.
Rossignol uplasował się na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej producentów (wszystkie dyscypliny, kobiety i mężczyźni)
 

Gratulacje dla zawodników i wszystkich członków teamu za ten niesamowity sezon!
 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 21, 2011

Bardzo dobry sezon dla teamu Rossignol

2 miejsce w Pucharze Świata dla JB Grange w slalomie, Tessy Worley w slalomie gigancie i dla Christofa Innerhofera w kombinacji!

 

Świetny sezon dla trzech czołowych zawodników teamu Rossignol, którzy stanęli na podiach w klasyfikacjach generalnych w swoich najmocniejszych dyscyplinach.

W ferworze walki o Kryształową Kulę z Ivicą Kostelicem, JB Grange niestety wypadł z trasy w swoim pierwszym przejeździe… Napewno nie było to najprzyjemniejsze uczucie dla zawodnika z Valloire, kiedy Kryształowa Kula „uciekła” mu sprzed nosa, ale mimo to był to genialny powrót na stoki Pucharu Świata po kontuzji wykluczającej go z rywalizacji rok temu.

Mistrz Świata w slalomie był w tym sezonie 5 razy na podium, z czego 3 razy wygrał (Levi, Kitzbuhel oraz Schladming).

Tessa Worley także może być dumna z zakończonego sezonu, w którym 3krotnie zwyciężała i zdobyła 2 medale w Mistrzostwach Świata, ostatecznie zajęła 2 miejsce w klasyfikacji slalomu giganta!. Aż do zawodów w Spindlerovym Mlynie w zeszły weekend, była liderką tej klasyfikacji. Nie rozegrane zawody slalomu giganta w Lenzerheide uniemożliwiły jej ostateczną walkę o Kryształową Kulę.

 


 

Wielkie gratulacje dla Christofa Innerhofera, który definitywnie zapamięta ten sezon jako najlepszy w karierze.
Z kompletem medali z Mistrzostw Świata w Garmisch-Partenkirche, Christof wygrał Super kombinację w Bansko tydzień po Mistrzostwach.
Włoski Mistrz Świata pokazał swój talent w konkurencjach szybkościowych, ale osiągnął także obiecujące wyniki w konkurencjach technicznych.
To pozwoliło mu na zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji Super Kombinacji, oraz na znalezienie się w pierwszej 10 klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, gdzie zajął 8 miejsce!


 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 21, 2011

Aurelien Ducroz Mistrzem Świata we freerde!

 

Aurelien Ducroz wygrał zawody Nissan Xtreme Verbier zaliczanych do cyklu Freeride World Tour i tym samym zdobył tytuł Mistrza Świata!
Drugi raz z rzędu!!
Wielkie gratulacje!


   

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 21, 2011

Xavier De Le Rue wygrał Nissan Xtreme Verbier 2011!

Xavier de le Rue trzeci raz z rzędu wygrał zawody Nissan Xtreme Vervbier zaliczane do cyklu Freeride World Tour! Po tych ostatnich zawodach w tym roku Xavier zajął ostatecznie 3 miejsce w klasyfikacji generalnej FWT.
Gratulacje!

 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 21, 2011

Świetny sezon dla teamu Lange. Maria Riesch zdobywa dużą kryształową kulę za 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata!!!


 

Dwa podia dla zawodniczek teamu Lange na zawodach kończących sezon Pucharu Świata w Lenzerheide ( 2 zwycięstwa dla Tiny Maze w slalomie oraz dla Julii Mancuso w zjeździe). Jest to wspaniałe ukoronowanie sezonu pełnego sukcesów, włączając Mistrzostwa Świata w Niemczech.

Po zdobyciu 6 medali w Garmish-Prtenkirchen, zawodnicy teamu Lange zebrali wspaniałą kolekcję medali w cyklu Pucharu Świata: 37 podiów, w tym 10 zwycięztw, oraz wisienka na torcie: 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata dla Marii Riesch!!!
Maria Riesch zajmuje także drugie miejsce w klasyfikacji generalnej super giganta oraz w zjeździe, 3 w slalomie oraz w kombinacji alpejskiej.
 

 

Tina Maze, także miała bardzo mocny sezon. Po zdobyciu 2 medali w Garmisch-Partenkirchen wraz ze złotem w slalomie gigancie, zawodniczka teamu Lange zdobyła 2 zwycięstwa w Pucharze Świata i kończy sezon na 2 pozycji w klasyfikacji generalnej kombinacji alpejskiej oraz na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej!!!
Julia Mancuso także znalazła się w pierwszej 3 klasyfikacji super giganta oraz w zjeździe!

Świetny sezon dla teamu Lange, który udowodnił niesamowitą skuteczność niebieskich butów!

 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 21, 2011

Martin Fourcade zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w Biathlonie!

 

Team Rossignola zdobył 23 indywidualne podia, w tym 3 pierwsze miejsca w Pucharze Świata.
Sezon Pucharu Świata kończy się także dla Biathlonistów, którzy wzięli udział w ostatnich zawodach w tym sezonie w Oslo (Nor). Martin Fourcade w tych zawodach zapisał swoje ostatnie podium sezonu zajmując 3 miejsce w biegu na dochodzenie w sobotę i wspiął się w rankingu Pucharu Świata zajmująć ostatecznie 3 miejsce w klasyfikacji generalnej!
Był to 5 sezon dla 22 letniego zawodnika, który z roku na rok staje się coraz szybszy i pokazuje swój talent. Martin w tym roku zdobył także 3 medale Mistrzostw Świata ( złoto w biegu na dochodznie, srebro w sprincie, oraz brąz w sztafecie mieszanej.
Gratulacje!
 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 21, 2011

Finały Pucharu Świata w narciarstwie biegowym: Rossignol 2 w rankingu producentów!

Świetny sezon dla linii produktów X-ium w narciarstwie biegowym. Zarówno w Pucharze Świata jak i w Mistrzostwach Świata!
Dzięki 6 indywidualnym podium, w tym jednemu zwycięstwu w cyklu Pucharu Świata ( nie mówiąc o 9 medalach w Mistrzostwach Świata 2011 w Oslo), Rossignol finiszuje na drugim miejscu w rankingu producentów.
Wielkie gratulacje dla zawodników za ten wspaniały sezon oraz całego teamu!

 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 17, 2011

Wygrana Mancuso. Vonn już przed Riesch!

 

Amerykanka Julia Mancuso wygrała w środę zjazd w szwajcarskim Lenzerheide otwierający finałowe zawody alpejskiego Pucharu Świata. Czwarta była jej rodaczka Lindsey Vonn, która objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Niemkę Marię Riesch.

Mancuso po raz pierwszy w tym sezonie stanęła na najwyższym stopniu podium. Odniosła piąte pucharowe zwycięstwo, w tym trzecie w tej konkurencji. Poza tym była po jednym razie najlepsza w supergigancie i superkombinacji.

27-letnia Amerykanka to srebrna medalistka olimpijska w zjeździe igrzysk w Vancouver 2010. W lutym, w mistrzostwach świata w Garmisch-Partenkirschen była szósta.

W środę uzyskała czas 1.27,50. Wyprzedziła o 0,81 s Szwajcarkę Larę Gut, o 1,15 s mistrzynię świata w tej konkurencji Austriaczkę Elisabeth Goergl oraz o 1,38 s Vonn. Riesch była 17., ze stratą 3,19 s.

Mancuso ruszyła na trasę z przedostatnim numerem startowym i zepchnęła z podium dwoją bardziej utytułowaną rodaczkę. Mimo to Vonn objęła prowadzenie w rywalizacji o Puchar Świata powiększając swój dorobek w aktualnej rywalizacji do 1705 punktów. Wyprzedza teraz dotychczasową liderkę Riesch o 27 pkt.

Narciarka pochodząca z Vail zdobywała tytuł najlepszej alpejki świata w ostatnich trzech sezonach. Tym razem jednak przed finałowymi zawodami musiała dorabiać straty do swojej przyjaciółki i największej rywalki zarazem. Choć wskoczyła na pierwsza pozycję, to jednak czeka ją trudne zadanie. Jest faworytką czwartkowego supergiganta, ale jej wyniki w konkurencjach technicznych zawsze są słabsze, szczególnie w slalomie gigancie.

To zapowiada walkę o Kryształową Kulę do samego końca, czyli do sobotniego slalomu, jeśli po drodze nie zajdą nieprzewidziane okoliczności. Dotychczas w historii PŚ najmniejszą różnicą trzech punktów nad Chorwatką Janica Kostelic wygrała rywalizację Szwedka Anja Paerson w 2005 roku.

Sześć punktów dało dziesięć lat temu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ Szwajcarce Vreni Schneider, przed Niemką Katją Seizinger. Nie można wykluczyć podobnego rozwoju wydarzeń i tym razem.

Losy małej Kryształowej Kuli w zjeździe rozstrzygnęły się już wcześniej, a po raz czwarty z rzędu trafiła w ręce Vonn. Zakończyła ona rywalizację w tej konkurencji z dorobkiem 650 punktów. Pokonała Riesch - 457 pkt i Mancuso - 367.

W czwartek Amerykanka odbierze trzecie kolejne takie trofeum w supergigancie. Wcześniej zwyciężyła także w klasyfikacji PŚ w superkombinacji, podobnie jak przed rokiem.

Wyniki zjazdu:

1. Julia Mancuso (USA) 1.27,50

2. Lara Gut (Szwajcaria) 1.28,31

3. Elisabeth Goergl (Austria) 1.28,65

4. Lindsey Vonn (USA) 1.28,88

5. Lotte Smiseth-Sejersted (Norwegia) 1.29,09

6. Anna Fenninger (Austria) 1.29,20

...

17. Maria Riesch (Niemcy) 1.30,69

Klasyfikacja generalna PŚ (po 32 z 35 zawodów):

1. Lindsey Vonn (USA) 1705 pkt

2. Maria Riesch (Niemcy) 1678

3. Tina Maze (Słowenia) 1039

4. Elisabeth Goergl (Austria) 992

5. Julia Mancuso (USA) 976

6. Tanja Poutiainen (Finlandia) 729

Końcowa klasyfikacja PŚ w zjeździe (po 8 zawodach):

1. Lindsey Vonn (USA) 650 pkt

2. Maria Riesch (Niemcy) 457

3. Julia Mancuso (USA) 367

4. Elisabeth Goergl (Austria) 333

5. Anja Paerson (Szwecja) 295

6. Anna Fenninger (Austria) 268

Eurosport - pap

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 15, 2011

Wideorelacja z Akademickich Mistrzostw Polski 2011

 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 14, 2011

Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie zakończone

Zdecydowaną większość medali AMP w snowboardzie wywalczyli studenci z Krakowa. Po złote sięgnęli Aleksandra Król, Oskar Bom, AWF i Uniwersytet Jagielloński.

Krakowianie całkowicie zdominowali rozgrywane na Harendzie mistrzostwa. Oskar Bom (AWF Kraków) potwierdzał klasę w drugich przejazdach (w pierwszym zjeździe eliminacji wschodnich miał trzeci czas, a w finale drugi), natomiast Aleksandra Król (UJ Kraków) w każdej próbie osiągała najlepsze rezultaty. Nic dziwnego. W niedawnych mistrzostwach Polski seniorów obydwoje zdobyli łącznie trzy złote i jeden srebrny medal.

Medalistów i bohaterów tych wywołujących spore kontrowersje zawodów było na Harendzie znacznie więcej (wśród nich najlepsza polska snowboardzistka, Jagna Marczułajtis-Walczak, która w AMP zajęła drugie miejsce). Wszyscy mogli się przekonać, jak powinny być organizowane snowboardowe imprezy najwyższej rangi.

Do rywalizacji na jednym z najtrudniejszych polskich stoków (tym samym, na którym kilka dni wcześniej rozegrano AMP w narciarstwie alpejskim) stanęło ok. 370 zawodniczek i zawodników, co jest wyrównaniem rekordu frekwencji z ubiegłego roku.


Medaliści AMP w snowboardzie 2011:


Kobiety:
1. Aleksandra Król (UJ Kraków)
2. Jagna Marczułajtis-Walczak (AWF Kraków)
3. Weronika Biela (UJ Kraków)

Mężczyźni:
1. Oskar Bom (AWF Kraków)
2. Andrzej Gąsienica-Daniel (UEK Kraków)
3. Przemysław Buczyński (PPWSZ Nowy Targ)

 

źródło: www.azs.pl

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 14, 2011

Jakub Ilewicz złoty na Akademickich Mistrzostwach Polski!

540 uczestników z blisko 60 uczelni wystartowało w AMP w narciarstwie alpejskim. Jak przed rokiem złotem w klasyfikacjach drużynowych podzieliły się AWF-y z Krakowa i Katowic.

Pogoda pod Tatrami była piękna, co miało swoje dobre i złe strony. Silne słońce sprawiło, że śnieg na trasie robił się miękki, co zmuszało organizatorów do skracania tras lub rozgrywania tylko jednego przejazdu. Tak było podczas slalomu giganta, podczas którego doszło do niecodziennego rozstrzygnięcia. Identyczny czas (0:35,60) osiągnęli Mateusz Garniewicz i Jakub Ilewicz i to oni zostali złotymi medalistami w tej konkurencji.

Obydwaj alpejczycy, którzy reprezentowali Polskę podczas niedawnej uniwersjady w Erzurum, rywalizowali także o zwycięstwo w slalomie. Zawodnik Politechniki Poznańskiej uzyskał ostatecznie przewagę 0,61 sek. nad przedstawicielem AWF Katowice, który przed rokiem wygrał dwukrotnie. Wielkim przegranym mistrzostw został zaś siedmiokrotny triumfator slalomów w AZS Winter Cup, który w swojej koronnej konkurencji nie przebrnął eliminacji i zadowolić się musiał brązem w gigancie (trzeci w slalomie był bowiem Maciej Kominko).

U pań sytuacja była jeszcze bardziej klarowna. Na podium dwukrotnie w tej samej kolejności stawały najlepsza obecnie alpejka w AZS, krakowianka Karolina Klimek, która wyprzedzała o 0,65 sek. (w gigancie) i o 0,35 sek. (w slalomie) Katarzynę Leszczyńską z Akademii Sztuk Pięknych. Dwa brązowe medale zdobyła zaś druga z reprezentantek AWF Kraków, Karolina Mrózek.

Nic dziwnego, że krakowska uczelnia po raz kolejny wywalczyła złoto w klasyfikacji drużynowej pań (dokładając do tego srebro u panów). W klasyfikacji mężczyzn ponownie triumfowała zaś AWF Katowice. Warto zauważyć, że dwa medale przypadły przedstawicielom Politechniki Śląskiej Gliwice.

Po narciarzach rywalizację na Harendzie rozpoczęli snowboardziści. Do zawodów zgłoszono ponad 400 zawodniczek i zawodników, co jest kolejnym rekordem zimowych AMP.

 

 
 
Medaliści AMP w narciarstwie alpejskim 2011:

 
Slalom kobiet:
1. Karolina Klimek (AWF Kraków)
2. Katarzyna Leszczyńska (ASP warszawa)
3. Karolina Mrózek (AWF Kraków)

Slalom gigant kobiet:
1. Karolina Klimek (AWF Kraków)
2. Katarzyna Leszczyńska (ASP warszawa)
3. Karolina Mrózek (AWF Kraków)

Slalom mężczyzn:
1. Matusz Garniewicz (Politechnika Poznańska)
2. Jakub Ilewicz (AWF Katowice)
3. Maciej Kominko (AWF Kraków)

Slalom gigant mężczyzn:
1. Matusz Garniewicz (Politechnika Poznańska)
1. Jakub Ilewicz (AWF Katowice)
3. Mateusz Habrat (AWF Kraków)

 

żródło: www.azs.pl

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 14, 2011

Polish Freeride Open 2011 zakończone!

 

W kameralnej miejscowości Heilligenblut, położonej w austriackiej Karyntii zakończyły się pierwsze w historii polskie zawody freeride’owe. W sobotę, 12 marca br., na start wspięło się kilkudziesięciu uczestników Polish Freeride Open, wśród których większość stanowili zawodnicy i zawodniczki z Polski. We wspaniałej atmosferze przyznano pierwsze nieoficjalne tytuły freeride’owej mistrzyni Polski na nartach i na snowboardzie. 
 
Zawody Polish Freeride Open presented by Armada Skis&Outerwear były przede wszystkim pierwszą w historii okazją do spotkania i integracji miłośników jazdy poza trasami z Polski. Jak komentuje Andrzej Lesiewski: Nikt tak naprawdę nie wiedział, ile jest w Polsce osób jeżdżących na nartach i snowboardzie poza trasami. Tym trudniej było przewidzieć, ile osób weźmie udział w rywalizacji. Tymczasem, w Heiligenblut zjawiło się kilkadziesiąt osób z Polski, które stworzyły wspaniałą atmosferę i pokazały, że naprawdę lubią ten sport i styl życia.
 
 
Aby dostać się na szczyt, na którego zboczach rozgrywane były zawody, uczestnicy musieli pokonać strome podejście granią przygotowane i zabezpieczone przez ratowników i obsługę ośrodka. Pierwsze na starcie pojawiły się zawodniczki. Większość z nich wybrało zjazd jednym z dwóch żelbów przecinających zbocze.  Najlepszą techniką i kontrolą jazdy wykazały się Karolina Klimek (narty) i Miłosława Niezgoda (snowboard). Tym samym zostały one pierwszymi w historii zawyciężczyniami polskiej imprezy freerideowej.
 

Wśród mężczyzn nie barkowało doświadczonych zawodników, którzy planowali trudne zjazdy i skoki z wysokich skał. Niestety ich plany pokrzyżowała pogoda. Silny wiatr i zachmurzenie uniemożliwiły dokończnie przejazdów mężczyzn. Prognoza na kolejny dzień zapowiadała załamanie pogody, wykluczające dokończenie przejazdów, w związku z czym organizatorzy zdecydowali się rozlosować nagrody od firm Armada Skis, Pieps, Contract, The North Face i Montana wśród wszystkich uczestników. 

 
Jak powiedział Wojtek Pająk, czołowy polski snowboardzista: Nie wszystkim udało się dziś zjechać zaplanowaną linię, jednak bardzo wielu zawodników zapowiada powrót do Heilligenblut w kolejnym sezonie. Ośrodek ten ma ogromny potencjał freeride’owy – bardzo ciekawe ukształtowanie terenu naprawdę spore możliwości zabawy poza trasami.
 
Koncepcja zorganizowania pierwszej polskiej imprezy przeznaczonej dla miłośników freeride’u powstała już kilka lat temu. Andrzej Osuchowski, jeden z czołowych polskich zawodników i Andrzej Lesiewski, organizator imprez freeskiingowych i sędzia międzynarodowy połączyli swoje siły w tym sezonie i przy ogromnym wsparciu położonego w Karyntii ośrodka Heiligenblut zrealizowali swój plan. Bardzo dobry odbiór zawodów przez środowiska narciarskie i snowboardowe gwarantuje, iż Polish Freeride Open na stałe wpisze się do zimowego kalendarza wielu miłośników jazdy poza trasami.
 
Foto. Tomek Gola / żródło: www.freerideopen.pl

 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 10, 2011

POLISH FREERIDE OPEN 11-13 marca

 

 W dniach 11 – 13 marca 2011, austriacka miejscowość Heiligenblut stanie się prawdziwym centrum polskich sportów zimowych. Wszystko za sprawą pierwszej w historii polskiej imprezy przeznaczonej dla miłośników jazdy poza trasami. Do startu zgłosiło się już blisko 120 zawodników. Jak komentuje Andrzej Lesiewski, organizator imprezy – Tak duże zainteresowanie Polish Freeride Open wśród narciarzy i snowboardzistów naprawdę nas cieszy. Na starcie zobaczymy nie tylko freeriderów, ale również wielu czołowych narciarzy freestyleowych i alpejczyków, tak więc będą to zawody łączące miłośników wszystkich odmian narciarstwa i snowboardu. W ubiegłym tygodniu w Heiligenblut spadło około 50 cm świeżego śniegu, więc warunki na trasie powinny być całkiem dobre.

W najbliższy weekend zamknięte zostanie zbocze, na którym rozegrywane będą zawody, jednak wszyscy Ci, którzy chcą wcześniej wybrać się do Heiligenblut by potrenować przed imprezą nie muszą zmieniać planów. Ośrodek słynie z łatwo dostępnych terenów freerideowych i z pewnością znajdzie się sporo miejsc gdzie będzie można się przygotować.

Na stronie www.freerideopen.pl trwa rejestracja otwarta dla wszystkich miłośników jazdy poza trasami. Zawodnicy wystartują w jednej z 4 kategorii: men ski, men snowboard, women ski, women snowboard. Każdy z nich będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności w czasie 2 przejazdów. Oceną zajmą się profesjonalni sędziowie z Austrii. Najlepsi powalczą o liczne nagrody m.in narty firmy Armada, ubrania i plecaki The North Face oraz sprzęt lawinowy Pieps.

Biuro Informacji Turystycznej Heiligenblut przygotowało specjalne pakiety dla uczestników (nocleg + skipass). Impreza otworzy także Sign Freeride Camp organizowany przez Grossglockner Bergbahnen Touristik GmbH. Dzięki temu w programie zawodów znalazł się też pokaz filmów freerideowych. Zanim uczestnicy pojawią się na starcie, będa mogli sprawdzić swoje umiejętności w specjalnej strefie przygotowanej przez producenta sprzętu lawinowego PIEPS. Dobrą atmosferę na stoku i dodatkową energię dostarczy Red Bull.

O to, by nawet Ci, którzy nie mogą wybrać się do Heiligenblut poczuli atmosferę imprezy zadbają: znany fotograf Tomek Gola (fikcja.pl) oraz Kostek Strzelski (delikatesyfilmowe.pl), odpowiedzialny za liczne zimowe projekty filmowe m.in. wielokrotnie nagradzany „Into The White”.
 
   

Polish Freeride Open 2011 - Teaser from Snow PR on Vimeo.

żródło: www.freerideopen.pl

 

Trzymamy kciuki za naszego ridera, Andrzeja Osuchowskiego! Powodzenia!

 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 8, 2011

Narciarstwo Alpejskie-eliminacje slalomu!!!!

Drugi dzień Akademickich Mistrzostw Polski, podobnie jak przed rokiem, poświęcony był na wyłonienie najlepszych 80 mężczyzn oraz 60 kobiet do rywalizacji o medale w finale zaplanowanym na sobotę. W kwalifikacjach wzięło udział ponad 500 zawodników.

Palące słońce spowodowało, że skuta lodem trasa szybko „puściła” i zawodnicy startujący z odległymi numerami musieli zmagać się dziurami przypominającymi tory bobslejowe. Piękna pogoda sprawiła również, że obok sportowej rywalizacji mieliśmy kilka pomysłów, które wzbudziły owacje u osób zgromadzonych na mecie. Przed drugim przejazdem mężczyzn niecodzienny przejazd wykonało dwóch śmiałków zapiętych do... jednej pary nart. Co ciekawe, ten duet osiągnął czas lepszy niż niektórzy uczestnicy poruszający się między bramkami slalomu solo. Tradycję szalonych pomysłów ojca podtrzymał Michał Wykrota, który pokonał trasę w samej bieliźnie. Wesoło było dziś na Harendzie!

 

 

 

 

Wśród kobiet mieliśmy powtórkę z kwalifikacji giganta – zwyciężyły te same zawodniczki. Rywalizację na Zachodzie z łącznym czasem 1:05,64 wygrała Jadwiga Biela-Mazur (ŚUM Katowice). Na Wschodzie ponownie szans rywalkom nie dała Karolina Klimek (AWF Kraków), która z czasem 57,48 s. zapewniła sobie pierwszy numer startowy w wielkim finale.

Jutro oczy kibiców skierowane będą na pewno na pojedynek Jakuba Ilewicza (AWF Katowice) i Mateusza Garniewicza (Politechnika Poznańska), którzy wczoraj ex aequo zdobyli złote medale Akademickich Mistrzostw Polski w slalomie gigancie. Czy któryś z nich zaznaczy swoją przewagę dowiemy się już za kilkanaście godzin. Dziś górą był zawodnik AWF Katowice, który z czasem 54,98 wygrał kwalifikacje grupy zachodniej. Drugi był lider Politechniki Poznańskiej. Mateusz Garniewicz zanotował stratę 0,96 s. do zwycięzcy.

Bardzo ciekawie wyglądała rywalizacja w drugim przejeździe mężczyzn na Wschodzie. Najpierw z czwartego miejsca zaatakował Jakub Hładowczak (AWF Kraków), który popisał się najlepszym czasem (27,48 s.) i z łącznym rezultatem 54,61 s. zapewnił sobie czołową pozycję do startu w jutrzejszym finale. Wielki zawód kibicom oraz swojej uczelni sprawił, prowadzący po pierwszym przejeździe, Mateusz Habrat (AWF Kraków). Kandydat do medali upadł w połowie trasy i stracił nartę. Pozostałą do mety część slalomu pokonał na jednej nodze, wykazując się wspaniałą koordynacją, jednak rezultat 1:10,00 nie dał mu kwalifikacji do finału i tym samym pozbawił możliwości walki o tytuł mistrza Polski.

 

Jakub Hładowczak

 

Mateusz Habrat

 

 

 Na dzisiejszy wieczór zaplanowano dekorację najlepszych zawodników Akademickiego Pucharu AZS Winter Cup. Start do jutrzejszego slalomu o godzinie 8.00.

źródło: Michał Szypliński | www.ntn.pl
zdjęcia: www.skifoto.pl

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 8, 2011

10 zjazd reklamy!!!!

Rossignol po raz kolejny sponsoruje najlepszą z branżowych imprez
narciarskich.

To już dziesiąty - i tym samym Jubileuszowy - Zjazd Reklamy, podczas którego

fundujemy między innymi główne nagrody dla najlepszych narciarzy wśród
reklamiarzy.

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 7, 2011

Aurelien Ducroz 2 w Sochi!

 Aurelien Ducroz zajął 2 miejsce podczas zawodów Nissan Russian Adventure rozgrywanych w Sochi. Zawody zaliczają się do cyklu Freeride World Tour. Aurelien Ducroz zajmuje obecnie 2 miejsce w klasyfikacji generalnej FWT.

Dobra robota!
 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 7, 2011

Mistrzostwa Świata w Biathlonie: Fourcade najszybszy w biegu na dochodzenie

 Martin Fourcade okazał się najlepszy w kolejnej konkurencji biathlonowych mistrzostw świata, biegu na 12,5 kilometra na dochodzenie. Drugi po sprincie Francuz lepiej zaprezentował się na strzelnicy niż sobotni złoty medalista Arnd Peiffer, Niemiec ostatecznie musiał zadowolić się czwartym miejscem.

Długo wydawało się, że to wlaśnie Niemiec z Francuzem między sobą rozstrzygną sprawę złota. Co prawda Fourcade wystartował na trasę o 13 sekund za Peifferem, ale już przed pierwszym strzelaniem obaj ci zawodnicy biegli ramię w ramię.
Lepiej prezentujący się biegowo Francuz skomplikował sobie sytuację w trakcie drugiego podejścia na strzelnicy. Jeden spudłowany strzał spowodował, że Peiffer ponownie samotnie prowadził.
Jeszcze gorzej Fourcade zaprezentował się strzelając po raz pierwszy w pozycji stojącej. Po dwóch nieudanych próbach okazało się, że doścignęła go trójka biathlonistów, którzy wystartowali pół minuty później: Norwegowie Tarjei Boe i Emile Hegle Svendsen, oraz Niemiec Andreas Birnbacher. Nie było z nimi czwartego w biegu sprinterskim Rosjanina Andrieja Makowiejewa, który zawiódł oczekiwania kibiców gospodarzy i uplasował się na dalszej pozycji.
Wszystko rozstrzygnęło się zatem w trakcie ostatniej potyczki na strzelnicy. Jako pierwszy wbiegł na nią Peiffer, który trafił pierwsze cztery strzały, ale spudłował przy piątej próbie. A po przebiegnięciu dodatkowych 150 metrów okazało się, że Niemiec ponownie ogląda plecy Fourcade'a, który jako jedyny biathlonista z czołówki nie chybił ani razu.
Dla świetnie biegającego Francuza ostatnie kilometry były formalnością i niezagrożony jako pierwszy wbiegł na linię mety. O srebrny i brązowy medal zaciekłą walkę stoczył duet Norwegów z Peifferem, ostatecznie bardzo zmęczony Niemiec przegrał sprint na ostatnich metrach i uplasował się na czwartej pozycji.
 
Wyniki, bieg na dochodzenie, 12,5 km:
1. Martin Fourcade (Francja) 33.02,6 (3 rundy karne)
2. Emil Hegle Svendsen (Norwegia) strata 3,8 (2)
3. Tarjei Boe (Norwegia) 5,2 (2)
4. Arnd Peiffer (Niemcy) 5,8 (2)
5. Andreas Birnbacher (Niemcy) 1.04,0 (2)
6. Simon Fourcade (Francja) 1.23,7 (1)
7. Andriej Deryzemlia (Ukraina) 1.30,3 (2)
8. Michal Slesingr (Czechy) 1.35,0 (4)
9. Lukas Hofer (Włochy) 1.36,9 (4)
10. Bjoern Ferry (Szwecja) 1.37,0 (3)
Klasyfikacja PŚ po 21 z 26 zawodów:
1. Tarjei Boe (Norwegia) 919 pkt
2. Emil Hegle Svendsen (Norwegia) 844
3. Martin Fourcade (Francja) 838
4. Michael Greis (Niemcy) 579
5. Arnd Peiffer (Niemcy) 578
6. Iwan Czerezow (Rosja) 577
...
25. Tomasz Sikora (Polska) 315
89. Łukasz Szczurek (Polska) 12
Eurosport - stinger
 
 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 2, 2011

Eldar Roenning zdobywa srebrny medal w biegu na 15 km techniką klasyczną na Mistrzostwach Świata w Oslo!

Eldar Roenning, pochodzący z Norwegii, na oczach swojej ogromnej publiczności, która mocno go dopingowała, po 10 km prowadzeniu zdobył srebro w biegu na 15 km stylem klasycznym.
Jest to świetny wynik, w szczególności po rozczarowujących Mistrzostwach Świata w zeszłym roku w Liberec, gdzie Eldar zajął 7 miejsce w tej dyscyplinie.
Gratulacje!
 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 1, 2011

3cie miejsce dla Jean- Baptiste Grange w Slalomie!

 

 

Uzbrojony w tytuł Mistrza Świata, Francuz Jean-Baptiste Grange stanął po raz 5 na podium w tym sezonie Pucharu Świata, zdobywając 3 miejsce w Bułgarskiej Bansko. JB po pierwszym przejeździe zajmował 7 miejsce, ale w drugim zdobył 2 czas przejazdu i wspiął się na podium, zdobywając 3 miejsce!

 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 1, 2011

Christof Innerhofer wygrywa Super Kombinację w Bansko!

 

Wygląda na to, że nic go nie może powstrzymać! Super WInnerhifer, po zdobyciu kompletu mediali w Mistrzostwach Świata w Garnisch Partenkirchen ( Złoto w Super Gigancie, srebro w Super Kombinacji oraz brąz w Zjeździe) wygrywa Super Kombinację w Bułgarskiej Banksko!

Włoch po porannym przejeździe Slalomu był na 11 miejscu. Slalom wygrał nie kto inny jak Mistrz Świata w tej konkurencji i zawodnik Rossignola, Jean-Baptiste Grange. W popołudniowym przejeździe Super Giganta, Innerhoffer nie dał konkurentom najmniejszych szans i wygrał konkurencję.

Dzięki temu sukcesowi, Innerhofer przesunął się na 2 miejsce w klasyfikacji Super Kombinacji Pucharu Świata, zaraz za Ivicą Kostelicem. W klasyfikacji generalnej zajmuje aktualnie 8 miejsce z dużą szansą na przeskoczenie paru miejsc.

 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 1, 2011

Brązowy medal dla Aino Kaisa Saarinen w biegu na 10 km stylem klasycznym na Mistrzostwach Świata w Oslo!

Jest to pierwszy medal dla Rossignola i pierwszy medal dla Finlandii zdobyty podczas Mistrzostw Świata 2011! Po zdobyciu tytułu Mistrza Świata w tej samej dyscyplinie w 2009 roku w Libarec zdobywa brązowy medal.
Był to bardzo mocny wyścig dla tej zawodniczki, która przez cały czas jgo trwania była w pierszej trójce. Do zwyciężczyni, Marit Bjorgen, straciła tylko 9,7 sekundy. Po trudnym początku sezonu, spowodowanym kontuzją lewego ramienia, Aino Kaisa Saarinen powróciła do formy w wielkim stylu!

 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 1, 2011

Wspaniała kolekcja medali z Mistrzostw Świata 2011 dla Teamu Rossignol!!!

 

Wielkie gratulacje dla zawodników Rossignola i  całej ekipy  za wspaniałe wyniki: 7 indywidualnych medali ( 2 złote, 2 srebrne, 3 brązowe) włączając zdobyte tytuły Mistrzów Świata w Super Gigancie dla Christofa Innerhofera oraz w Slalomie dla JB Grange!
 
Christof Innerhofer to także najbardziej utytułowany zawodnik tych Mistrzostw z kompletem medali: Złoty w Super Gigancie, Srebrny w Super Kombinacji oraz Brązowy w Zjeździe!
Rossignol zdobył także 2 medale, w tym jeden złoty w zawodach drużynowych dla zawodniczek z drużyny Francji ( T. Worley, A. Marmotten oraz T. Barioz), które zdobyły Mistrzostwo Świata, oraz dla Marii Pietailae-Holmner, brązowej medalistki z drużyny Szwecji!
 
Dziękujemy za te wspaniałe emocje!!
Poniżej prezentujemy zwycięzców!!
 
Złoto:
Christof INNERHOFER (Ita) – Mistrz Świata w Super Gigancie
Jean-Baptiste GRANGE (Fra) – Mistrz Świata w Slalomie
T. Worley, A. Marmottan & T. Barioz – Mistrzostwo Świata w zawodach drużynowych
 
Srebro:
Christof INNERHOFER (Ita) - Srebrny medalista w Super Kombinacji
Federica BRIGNONE (Ita) – Srebrny medalista w Slalomie Gigancie
 
Brąz:
Christof INNERHOFER (Ita) - Brązowy medalista w Zjeździe
Tessa WORLEY (Fra) - Brązowa medalistka w Slalomie Gigancie
Maria PIETILAE-HOLMNER (Swe) - Brązowa medalistka w Slalomie oraz w konkurencji drużynowej

 

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 28, 2011

Ostatnie eliminacje Winter Cup 2010/2011 już za nami !!

 

VI a zarazem ostatnie eliminacje z cyklu Winter Cup 2010/2011 miały miejsce na stoku Mosorny Groń w Zawoi 25 lutego 2011 roku. W zawodach poprzedzających finał Winter Cup wzięło udział 77 zawodników. Wystartowało 28 kobiet oraz 49 mężczyzn. Pogoda oraz warunki na stoku sprzyjały przeprowadzeniu rywalizacji, która była bardzo zacięta. Jednym z powodów było poprowadzenie trasy slalomu gigant na całej długości stoku. Wielka szkoda, że były to już ostatnie eliminacje Akademickiego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim w tym sezonie.
 
 
 
 
Zawody rozpoczął slalom gigant kobiet. Tak jak w poprzednich eliminacjach na najwyższym stopniu podium stanęła Karolina Klimek z AWF Kraków. Dzięki temu zwycięstwu umocniła się na pozycji lidera w końcowym rankingu. Drugie miejsce przypadło Urszuli Horeczy również z AWF Kraków. Trzecie miejsce natomiast zajęła Hanna Głowacka z PŚl Gliwice.
W slalomie zaś pierwsze miejsce zajęła bardzo dobrze dysponowana tego dnia Zuzanna Małysa z UP Kraków. Potknięcie w drugim przejeździe slalomu Karoliny Klimek spowodował, że znalazła się na drugiej pozycji. Ostatnie miejsce na podium przypadło Marcie Ryłko z AGH Kraków.
 
W slalomie gigancie mężczyzn również nie było zaskoczenia. Pierwsze miejsce po raz kolejny zajął Adama Wójtowicza z PŚl Gliwice. Sekundę do niego stracił Mateusz Habrat z AWF Kraków co dało mu drugie miejsce. Trzecie miejsce zdobył Ludwik Sierpiński z ALK Warszawa. W przejeździe slalomu Wójtowicz i Habrat wymienili się miejscami. Na ostatnim stopniu podium stanął Michał Rajzer z Politechniki Krakowskiej. Należy jednak dodać, że najbardziej komentowanym wydarzeniem zawodów był upadek Macieja Chylewskiego z UKSW Warszawa. Wydarzenie miało miejsce podczas zjazdu slalomu tuż na samej mecie. Zdjęcia po bliskim kontakcie z bramą mety poniżej.
 
 
 
 
 
 
Serdeczne gratulacje wszystkim zawodnikom. Zapraszamy na finał Winter Cup 2010/2011, który odbędzie się już 2.03.2011 na Harendzie w Zakopanem.
 
 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 24, 2011

Ambasador marki Rossignol Paweł Palichleb zajął pierwsze miejsce w zawodach "Big Air Bag Mobilne Stop" w Białce oraz drugie w " CLTN City Jam" w Bielsku Białej !!!!!!!!!!!

 

 

W minioną niedzielę 20 lutego pod centrum handlowym Gemini Park w Bielsku-Białej odbyły się zawody CLTN CITY JAM. Na imprezę postawiona była największa do tej pory w Polsce konstrukcja stalowa jaka powstała na użytek zawodów jibbingowych.
 
 
 
Do Bielska-Białej zawitała ścisła polska czołówka narciarzy, m.in. aktualny Mistrz Polski Big Air Szczepan Karpiel-Bułecka a także wielu snowboardzistów. Finały miały zostać rozegrane przy sztucznym oświetleniu.W eliminacjach do finałowych przejazdów wyłoniono 7 narciarzy i 9 snowboardzistów. Do dyspozycji zawodników był setup skłądający się z trzech przeszkód: raila prostego, kinkraila i boxa z transferem. Zawody rozegrano w ciekawej i luźnej formule, mianowicie sędziowie wręczali nagrody pieniężne za każdy dobry przejazd (wykonany trik) a zawodnicy gromadzili na swoim koncie coraz większą sumę.

W ten oto sposób każdy zawodnik będący w finale był wygranym, a sami riderzy nakręcali się coraz mocniej pokazując triki z górnej półki, łącznie z obrotami przez głowę. Po rywalizacji snowboardzistów nadszedł czas na freeskierów. Narciarze rozegrali zawody w formie jam`u. Prym wiódł Jakub Kozioł z Rybnika, drugi był Paweł Palichleb (Kraków), na trzeciej pozycji uplasował się Michał Rajzer(Bielsko-Biała). Pomimo mrozu sięgającego - 8 stopni Bielsko-Bialska publika dopisała i ponad tysiąc osób gromkimi brawami nagradzała najlepsze triki, słuchając muzyki płynącej spod namiotu Red Bull`a i nawijki stacjonujących za mikrofonami mistrzów ceremonii - Kleja i Rudego. P
 

 

 

Sponsorem imprezy była marka odzieżowa CLTN, Centrum Handlowe Gemini Park Bielsko-Biała, a wsparcie energetyczne i muzyczne zapewnił Red Bull
Patroni medialni: Freestyle.pl, 360mag , Magazyn Snowboard, Extremium, wp.pl, RMF MAXXX
 
photo: Piotr Staroń / staronphoto.com
 

 

 

 

 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 22, 2011

Akademicki Puchar Polski Winter Cup 2010/2011 w Szczawnicy!!!

Przedostatnie eliminacje z serii Akademickiego Pucharu Polski Winter Cup 2010/2011 odbyły się w 18.02.2011 na stoku Palenica w Szczawnicy. Pomimo że był to okres ferii zimowych na uczelniach, frekwencja okazała się dość wysoka. Na starcie zawodów stanęło 28 kobiet oraz 57 mężczyzn, czyli łącznie 85 zawodników. Na twarzy każdego z nich malowała się ogromna chęć rywalizacji i wiara w zwycięstwo. Pomóc w tym miał dobrze przygotowany stok oraz nietypowa dla tego miesiąca wiosenna pogoda, która zagrzewała do walki.
 
Rywalizację na Palenicy otworzył slalom gigant kobiet, w którym po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się Karolina Klimek z AWF Kraków. Drugie miejsce przypadło Katarzynie Leszczyńskiej z warszawskiego ASP, natomiast najniższe miejsce na podium zajęła Urszula Horeczy z AWF Kraków. Identyczna sytuacja na podium miała miejsce po zakończeniu slalomu kobiet.
 
 
Podczas rywalizacji mężczyzn w slalomie gigancie nie było niespodzianki . Pierwsze miejsce w tej konkurencji przypadło Adamowi Wójtowi z PŚl Gliwice. Drugie miejsce zajął Habrat Mateusz z AWF Kraków natomiast trzecie Szczepanik Wojciech z AWF Katowice. Podczas slalomu, na najwyższym stopniu podium stanął Habrat Mateusz. Na drugim miejscu uplasował się Wojciech Szczepanik. Potknięcie Adama Wójta w drugim przejeździe wykorzystał Karol Miśkowiec, który po raz pierwszy w tym sezonie stanął na podium .
 
 
 
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy oraz gorąco zapraszamy na ostatnie eliminacje Winter Cup, które odbędą się na Mosornym Groniu w Zawoi 25.02.2011.
 
 
 
 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 21, 2011

Grange ze złotem! Pierwsze dla Francji od 1970 r.

Ostatniego dnia mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w Ga-Pa Francuz Jean-Baptiste Grange wywalczył złoty medal w slalomie. To pierwszy złoty medal w slalomie dla francuskiego alpejczyka w tej konkurencji od ponad 40 lat.

Grange, brązowy medalista z Are sprzed czterech lat, dorównał wyczynowi Jeana-Noela Augerta, który wywalczył złoty medal w tej konkurencji w 1970 roku w Val Gardena. Zwycięstwo 26-letniego Francuza przyszło po dwóch latach frustracji, czyli fatalnym starcie w mistrzostwach świata w Val d'Isere, a także ominięciu startu na igrzyskach w Vancouver z powodu kontuzji kolana. 
 
 
Ostateczny zwycięzca w niedzielę uzyskał łączny czas 1:41.72 min. - Ciężko było wytrzymać czekanie pomiędzy dwoma przejazdami. Koszmarnie się to dłużyło. Moje demony z 2009 roku wróciły w myślach, ale wierzyłem w siebie i dokończyłem robotę - Grange powiedział dziennikarzom. 
 
- Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się powtórzyć wynik Augerta, bo pochodzimy z tej samej doliny - dodał. 
 
Zwycięstwo Jeana-Baptiste Grange'a zakończyło tym samym trzyletnią serię zwycięstw Austriaków w tej konkurencji. Sami Francuzi mieli bardzo udaną dla siebie imprezę. Wywalczyli dwa złota, jedno srebro i brąz. 
 
Slalomowe wicemistrzostwo zgarnął Szwed Jens Byggmark. Do Grange'a stracił 0.43 s. Brązowym medalistą został Manfred Moelgg. Włoch w 2007 roku w Are wywalczył wicemistrzostwo.
 
 
O podium otarł się Mario Matt. Austriacki weteran i mistrz świata z 2001 i 2007 roku zajął czwarte miejsce. Broniący tytułu rodak Manfred Pranger zajął rozczarowujące, bo dopiero dziewiąte miejsce. 
 
Niemieccy gospodarze trwającą od dwóch tygodni imprezę zakończyli bez złota. Ich największa nadzieja na mistrzowski tytuł Felix Neureuther podczas drugiego przejazdu w niedzielę najechał bramkę i skończyło się tylko na nadziejach. 
 
Wyniki slalomu: 
 
1. Jean-Baptiste Grange (Francja) 1.41,72 (51,30+50,42)
2. Jens Byggmark (Szwecja) 1.42,15 (52,39+49,76)
3. Manfred Moelgg (Włochy) 1.42,33 (51,52+50,81)
4. Mario Matt (Austria) 1.42,54 (53,11+49,43)
5. Julien Cousineau (Kanada) 1.42,59 (52,95+49,64)
6. Naoki Yuasa (Japonia) 1.42,68 (52,60+50,08)
...
8. Ivica Kostelic (Chorwacja) 1.42,88 (52,32+50,56)
9. Manfred Pranger (Austria) 1.43,03 (52,41+50,62)
10. Andre Myhrer (Szwecja) 1.43,22 (51,87+51,35)
 
 
 

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 21, 2011

MARIA PIETILAE – HOLMNER ZDOBYŁA BRĄZOWY MEDAL W SLALOMIE!

 

 

Cztery lata po zgarnięciu srebrnego medalu w slalomie gigancie w Are, w Szwecji oraz cztery dni po zdobyciu brązu w zawodach drużynowych, Mistrzyni Świata juniorów  Maria Pietilae – Holmner zdobyła brązowy medal  Mistrzostw Świata w Granisch – Partenkirchen w slalomie.

Szwedka, zwyciężczyni z  Aspen oraz w zawodów równoległych w Monachium, potwierdziła swoją klasę i umiejętności ustępując tylko Marlies Schild oraz Kathrin Zettel.

 

Wyniki slalomu:
1. Marlies Schild (Austria) 1.45,79 (52,69+53,10)
2. Kathrin Zettel (Austria) 1.46,13 (53,30+52,83)
3. Maria Pietilae-Holmner (Szwecja) 1.46,44 (53,48+52,96)
4. Maria Riesch (Niemcy) 1.47,13 (53,49+53,64)
5. Tina Maze (Słowenia) 1.47,55 (54,26+53,29)
6. Tanja Poutiainen (Finlandia) 1.47,65 (52,90+54,75)
Manuela Moelgg (Włochy) 1.47,65 (54,37+53,28)
...
27. Katarzyna Karasińska (Polska) 1.53,52 (57,83+55,69)
30. Agnieszka Gąsienica-Daniel (Polska) 1.55,64 (57,98+57,66)
33. Karolina Chrapek (Polska) 1.56,67 (58,92+57,75).
 
 
 
 

 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 18, 2011

Całe podium dla grupy Rossignol we wczorajszym slalomie gigancie kobiet!

 

 

Złoto dla Tiny Maze (Lange), srebro dla Federici Brignone (Rossignol, Lange) oraz brąz dla Tessy Worley (Rossignol) we wczorajszym slalomie gigancie kobiet na Mistrzostwach Świata w Garmisch Partenkirchen!
Wielkie gratulacje!
 

 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 18, 2011

Osuch o Polish Freeride Open 2011 dla SKI2DIE

Źródło: SKI2DIE, http://www.ski2die.pl/aktualnosci/wiecej/1100/osuch-o-polish-freeride-open-2011.html

Przed nami pierwsze polskie zawody freeride`owe. To chyba dobra wiadomość dla takiego zawodnika jak Ty?

AO: Jasne, że tak! Przede wszystkim dlatego, że zapowiada się dobra impreza w Austrii, w doborowym towarzystwie polskich riderów! Tego jeszcze nie było. Tym razem nie jedziemy do parku na summer camp skakać w lini 3 skocznie. Jedziemy w góry, poza trasy i będziemy sami wybierać linię przejazdu i miejsce na jumpy zostawiając za sobą tylko długie ślady. Do tego dochodzi jeszcze możliwość sprawdzenia się – czyli przyjemne z pożytecznym.

s2d: Jakie masz podejście do tych zawodów? Postarasz się wypaść jak najlepiej czy raczej potraktujesz sprawę na luzie i będziesz się po prostu starał dobrze się bawić?

AO: Dobra zabawa przede wszystkim! Oczywiście super byłoby znaleźć się gdzieś na podium ale nie jest to mój główny cel. Nie ukrywam, że odrobina rywalizacji się przyda, żeby troszkę podkręcić atmosferę zawodów i podnieść poziom adrenaliny.

s2d: Czy według Ciebie, takie zawody jak Polish Freeride Open są potrzebne polskiej scenie freeride`owej?

AO: Oczywiście, że tak! Jestem pewien, że będziemy świadkami narodzin nowych talentów freerideowych, które nigdy nie miały okazji się ujawnić. Takie zawody pokażą, że w Polsce są ludzie, którzy uprawiają tę dziedzinę narciarstwa. Jest to również świetna okazja dla tych, którzy chcieliby spróbować, a nigdy nie mieli styczności z tego typu imprezą. Nie wiedzą czym to pachnie i jak smakuje. Jest to z pewnością ogromny krok dla rozwoju tej dyscypliny w Polsce. Jak wiadomo w Tatrach freeride w większości rejonów jest zabroniony, a że są to jedynew Polsce góry o charakterze alpejskim – to w praktyce nie ma gdzie jeździć.

s2d: Dlaczego zawody odbędą się akurat w Heiligenblut w Austrii?

AO: Przede wszystkim dlatego, że w Polsce nie ma możliwości zorganizowania tego typu zawodów. Jak już wcześniej pisałem teren Tatr jest objęty ochroną TPN, a z tym wiąże się zakaz jazdy poza trasami i wyznaczonymi szlakami. W Heiligenblut takich problemów nie ma (chociaż trasy freeride znajdują się na terenie parku narodowego Hohe Tauern). Poza tym jest to idealne miejsce na taką imprezę pod względem ukształtowania terenu i infrastruktury. Heiligenblut jest mało znanym miejscem (co już jest plusem) idealnie nadającym się do freeridu. Zarówno amator jak i wprawiony freerider znajdzie coś dla siebie - dotyczy to także straefy wybranej na zawody. W poprzednim sezonie miałem okazję poznać Petera Zauchnera, który jest szefem kurortu. Zaproponował mi pracę. Moim zadaniem była promocja Heiligenblut w Polsce. Zebrałem ekipę (video: Łukasz Gabryelski, foto: Łukasz Malinowski riders: Piotr Węcławowicz, Wojtek Szczepanik, Szymon Styrczula) i zabraliśmy się do roboty. Łukasz nakręcił reklamówkę (Przed nami pierwsze polskie zawody freeride`owe. To chyba dobra wiadomość dla takiego zawodnika jak Ty?

AO: Jasne, że tak! Przede wszystkim dlatego, że zapowiada się dobra impreza w Austrii, w doborowym towarzystwie polskich riderów! Tego jeszcze nie było. Tym razem nie jedziemy do parku na summer camp skakać w lini 3 skocznie. Jedziemy w góry, poza trasy i będziemy sami wybierać linię przejazdu i miejsce na jumpy zostawiając za sobą tylko długie ślady. Do tego dochodzi jeszcze możliwość sprawdzenia się – czyli przyjemne z pożytecznym.

s2d: Jakie masz podejście do tych zawodów? Postarasz się wypaść jak najlepiej czy raczej potraktujesz sprawę na luzie i będziesz się po prostu starał dobrze się bawić?

AO: Dobra zabawa przede wszystkim! Oczywiście super byłoby znaleźć się gdzieś na podium ale nie jest to mój główny cel. Nie ukrywam, że odrobina rywalizacji się przyda, żeby troszkę podkręcić atmosferę zawodów i podnieść poziom adrenaliny.

s2d: Czy według Ciebie, takie zawody jak Polish Freeride Open są potrzebne polskiej scenie freeride`owej?

AO: Oczywiście, że tak! Jestem pewien, że będziemy świadkami narodzin nowych talentów freerideowych, które nigdy nie miały okazji się ujawnić. Takie zawody pokażą, że w Polsce są ludzie, którzy uprawiają tę dziedzinę narciarstwa. Jest to również świetna okazja dla tych, którzy chcieliby spróbować, a nigdy nie mieli styczności z tego typu imprezą. Nie wiedzą czym to pachnie i jak smakuje. Jest to z pewnością ogromny krok dla rozwoju tej dyscypliny w Polsce. Jak wiadomo w Tatrach freeride w większości rejonów jest zabroniony, a że są to jedynew Polsce góry o charakterze alpejskim – to w praktyce nie ma gdzie jeździć.

s2d: Dlaczego zawody odbędą się akurat w Heiligenblut w Austrii?

AO: Przede wszystkim dlatego, że w Polsce nie ma możliwości zorganizowania tego typu zawodów. Jak już wcześniej pisałem teren Tatr jest objęty ochroną TPN, a z tym wiąże się zakaz jazdy poza trasami i wyznaczonymi szlakami. W Heiligenblut takich problemów nie ma (chociaż trasy freeride znajdują się na terenie parku narodowego Hohe Tauern). Poza tym jest to idealne miejsce na taką imprezę pod względem ukształtowania terenu i infrastruktury. Heiligenblut jest mało znanym miejscem (co już jest plusem) idealnie nadającym się do freeridu. Zarówno amator jak i wprawiony freerider znajdzie coś dla siebie - dotyczy to także straefy wybranej na zawody. W poprzednim sezonie miałem okazję poznać Petera Zauchnera, który jest szefem kurortu. Zaproponował mi pracę. Moim zadaniem była promocja Heiligenblut w Polsce. Zebrałem ekipę (video: Łukasz Gabryelski, foto: Łukasz Malinowski riders: Piotr Węcławowicz, Wojtek Szczepanik, Szymon Styrczula) i zabraliśmy się do roboty. Łukasz nakręcił reklamówkę (Przed nami pierwsze polskie zawody freeride`owe. To chyba dobra wiadomość dla takiego zawodnika jak Ty?

AO: Jasne, że tak! Przede wszystkim dlatego, że zapowiada się dobra impreza w Austrii, w doborowym towarzystwie polskich riderów! Tego jeszcze nie było. Tym razem nie jedziemy do parku na summer camp skakać w lini 3 skocznie. Jedziemy w góry, poza trasy i będziemy sami wybierać linię przejazdu i miejsce na jumpy zostawiając za sobą tylko długie ślady. Do tego dochodzi jeszcze możliwość sprawdzenia się – czyli przyjemne z pożytecznym.

s2d: Jakie masz podejście do tych zawodów? Postarasz się wypaść jak najlepiej czy raczej potraktujesz sprawę na luzie i będziesz się po prostu starał dobrze się bawić?

AO: Dobra zabawa przede wszystkim! Oczywiście super byłoby znaleźć się gdzieś na podium ale nie jest to mój główny cel. Nie ukrywam, że odrobina rywalizacji się przyda, żeby troszkę podkręcić atmosferę zawodów i podnieść poziom adrenaliny.

s2d: Czy według Ciebie, takie zawody jak Polish Freeride Open są potrzebne polskiej scenie freeride`owej?

AO: Oczywiście, że tak! Jestem pewien, że będziemy świadkami narodzin nowych talentów freerideowych, które nigdy nie miały okazji się ujawnić. Takie zawody pokażą, że w Polsce są ludzie, którzy uprawiają tę dziedzinę narciarstwa. Jest to również świetna okazja dla tych, którzy chcieliby spróbować, a nigdy nie mieli styczności z tego typu imprezą. Nie wiedzą czym to pachnie i jak smakuje. Jest to z pewnością ogromny krok dla rozwoju tej dyscypliny w Polsce. Jak wiadomo w Tatrach freeride w większości rejonów jest zabroniony, a że są to jedynew Polsce góry o charakterze alpejskim – to w praktyce nie ma gdzie jeździć.

s2d: Dlaczego zawody odbędą się akurat w Heiligenblut w Austrii?

AO: Przede wszystkim dlatego, że w Polsce nie ma możliwości zorganizowania tego typu zawodów. Jak już wcześniej pisałem teren Tatr jest objęty ochroną TPN, a z tym wiąże się zakaz jazdy poza trasami i wyznaczonymi szlakami. W Heiligenblut takich problemów nie ma (chociaż trasy freeride znajdują się na terenie parku narodowego Hohe Tauern). Poza tym jest to idealne miejsce na taką imprezę pod względem ukształtowania terenu i infrastruktury. Heiligenblut jest mało znanym miejscem (co już jest plusem) idealnie nadającym się do freeridu. Zarówno amator jak i wprawiony freerider znajdzie coś dla siebie - dotyczy to także straefy wybranej na zawody. W poprzednim sezonie miałem okazję poznać Petera Zauchnera, który jest szefem kurortu. Zaproponował mi pracę. Moim zadaniem była promocja Heiligenblut w Polsce. Zebrałem ekipę (video: Łukasz Gabryelski, foto: Łukasz Malinowski riders: Piotr Węcławowicz, Wojtek Szczepanik, Szymon Styrczula) i zabraliśmy się do roboty. Łukasz nakręcił reklamówkę (http://vimeo.com/10428949, http://vimeo.com/9833526), drugi Łukasz zrobił od groma zdjęć, a my jeździliśmy poznając lepiej kurort u podnóża góry Grossglockner. Korzystając z okazji gromadziliśmy materiał do dużego filmu Łukasza „PEOPLE OF THE WHITE HOUSE”, na którego premierę jeszcze trzeba poczekać (http://vimeo.com/12294533).
Nasza praca dobiegła końca. Obydwie strony były zadowolone więc padł pomysł zorganizowania pierwszych polskich zawodów freeridowych właśnie tam?

s2d: Zarejestrowanych zawodników przybywa z każdym dniem – jaki przewidujesz poziom na zawodach wśród Polaków?

AO: Spodziewam się, że możemy być mile zaskoczeni. Większość z nich znam i wiem jaki reprezentują poziom. Tym bardziej, że na zawody szykuje się kilku naszych wybitnych freestylowców. Możliwe, że będziemy świadkami połączenia dobrej jazdy poza trasowej ze stylowymi skokami z dropów…

s2d: Czy obawiasz się konkurencji ze strony jakiś konkretnych zawodników?

AO: No jasne, że tak! Najłatwiej będzie skopiować listę startujących i ją tu wkleić. Czekam jeszcze aż Janek Krzysz
, http://vimeo.com/9833526), drugi Łukasz zrobił od groma zdjęć, a my jeździliśmy poznając lepiej kurort u podnóża góry Grossglockner. Korzystając z okazji gromadziliśmy materiał do dużego filmu Łukasza „PEOPLE OF THE WHITE HOUSE”, na którego premierę jeszcze trzeba poczekać (http://vimeo.com/12294533).
Nasza praca dobiegła końca. Obydwie strony były zadowolone więc padł pomysł zorganizowania pierwszych polskich zawodów freeridowych właśnie tam?

s2d: Zarejestrowanych zawodników przybywa z każdym dniem – jaki przewidujesz poziom na zawodach wśród Polaków?

AO: Spodziewam się, że możemy być mile zaskoczeni. Większość z nich znam i wiem jaki reprezentują poziom. Tym bardziej, że na zawody szykuje się kilku naszych wybitnych freestylowców. Możliwe, że będziemy świadkami połączenia dobrej jazdy poza trasowej ze stylowymi skokami z dropów…

s2d: Czy obawiasz się konkurencji ze strony jakiś konkretnych zawodników?

AO: No jasne, że tak! Najłatwiej będzie skopiować listę startujących i ją tu wkleić. Czekam jeszcze aż Janek Krzysz
), drugi Łukasz zrobił od groma zdjęć, a my jeździliśmy poznając lepiej kurort u podnóża góry Grossglockner. Korzystając z okazji gromadziliśmy materiał do dużego filmu Łukasza „PEOPLE OF THE WHITE HOUSE”, na którego premierę jeszcze trzeba poczekać (http://vimeo.com/12294533).
Nasza praca dobiegła końca. Obydwie strony były zadowolone więc padł pomysł zorganizowania pierwszych polskich zawodów freeridowych właśnie tam?

s2d: Zarejestrowanych zawodników przybywa z każdym dniem – jaki przewidujesz poziom na zawodach wśród Polaków?

AO: Spodziewam się, że możemy być mile zaskoczeni. Większość z nich znam i wiem jaki reprezentują poziom. Tym bardziej, że na zawody szykuje się kilku naszych wybitnych freestylowców. Możliwe, że będziemy świadkami połączenia dobrej jazdy poza trasowej ze stylowymi skokami z dropów…

s2d: Czy obawiasz się konkurencji ze strony jakiś konkretnych zawodników?

AO: No jasne, że tak! Najłatwiej będzie skopiować listę startujących i ją tu wkleić. Czekam jeszcze aż Janek Krzysztof się zapisze. To jest warjot!
 


 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 18, 2011

Fota Breloka w OnBoard i na ISPO


Foty Michała "Breloka" Ligockiego robią ostatnio furrorę. Najpierw jego zdjęcie trafiło na pocztówkę promocyjną Rossignola na targach ISPO w Monachium, a potem inna fota zawędrowała do znanego, cenionego i prestiżowego czasopisma OnBoard!

Brelok coraz mocniej zaznacza swoją obecność w teamie Rossignola. Najpierw jego fota spodobała się Francuzom, którzy wywołali je w formie pocztówki i rozdawali na największych targach sportów zimowych w Europie. Potem zdjęcie Breloka ze snowparku w Les2Alpes trafiło do magazynu OnBoard! Oby tak dalej!

 

 

 

 

źródło: http://www.snowboards.pl/tiding,2188,events.html


 

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 18, 2011

Christof Innerhofer jest po prostu rewelacyjny! Zdobył 3 medale z rzędu!

Super WInnerhifer!!! Po zdobyciu złotego medalu w Super G, brązowego w zjeździe, Innerhofer sięgnął po srebro do kompletu za super kombinację!!!
Ten 3 medal dla zawodnika teamu Rossignol definitywnie czyni z niego gwiazdę Mistrzostw Świata w Garnisch-Partenkirchen.
W porannym zjeździe zajął solidne trzecie miejsce, a po południu świetnie przejechał slalom, aby ostatecznie zająć 2 miejsce.
Jedynie kilku narciarzom na świecie udało się osiągnąć podobny wynik i wrócić do domu ze wszystkimi kolorami medali z Mistrzostw Świata.

Gratulacje!

 

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 15, 2011

FOTORELACJA Z FREERAJDU MARCINA KACPERKA!!

 

Zobaczcie przepiękne widoki z  włoskiej miejsowości Alagna oraz z austriackiego Krippensteinu.

  "Alagna-kultowe miejsce nie rozpieszczało nas warunkami, ale sceneria byla fantastyczna" stwierdził Marcin Kacperek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 15, 2011

SNOW SESSION- NAJWIĘKSZA IMPREZA SNOWBOARDOWA W ZAKOPANEM!!!

 

Trym Sandvik Nordgaard zwycięża w Zakopanem
 
W sobotę 12 lutego na stoku Harenda odbyła się impreza Quiksilver Snow Session. W konkurencji Big Air najlepszy był reprezentant Norwegii. W rozgrywanym w ramach imprezy Roxy Rail Jam zwyciężyła Kasia Kwiecień. Nocną sesje na skoczni zdominował zaś Jan Necas z Czech.
 
Nic w sobotni poranek nie zapowiadało tego, że impreza Quiksilver Snow Session odbędzie się w pełnym słońcu. Od samego rana trwały prace w snowparku, który w nocy został zasypany grubą warstwą śniegu. Kiedy jednak przyszła pora na pierwsze przejazdy treningowe, zaczęło się przejaśniać.
 
Na starcie rozgrywanych w ramach imprezy zawodów Quiksilver Big Air stanęli zaproszeni snowboardziści z polski i zagranicy. Zawodnicy zaczęli ostrożnie, ale już wkrótce można było zobaczyć takie tricki jak switch frontside rodeo indy czy frontside 1080 melon.
 
 
Po ostatnim skoku kwalifikacyjnym przyszła pora na Roxy Rail Jam. W luźnej atmosferze zawodniczki rywalizowały na specjalnie przygotowanych przeszkodach. Zwyciężyła Kasia Kwiecień przed Adrianą Olech i Olą von Engel. Dziewczyny podzieliły między sobą 3000 zł w gotówce. Dodatkowymi nagrodami były 4 pary słuchawek JBL przygotowanych przy współpracy z Roxy.
 
O 15.00 rozpoczął się finał, do którego awansowało 10 zawodników. Każdy z nich miał do oddania 3 skoki, z których liczyły się 2 lepsze. Zwyciężył Trym Sandvik Nordgaard, który za czyste backside 720 double grab i backside 900 melon zdobył 48, 5 pkt. Drugi był Jan Necas, ktry przegrał o jedyne 0,5 pkt. Czech pokazał bardzo widowiskowego double backflipa z indy i frontside 1080. Na trzecim miejscu wylądował Piotr Jarosz z 46, 8 pkt, które zdobył za frontside 720 tail i frontside 1080 tail.
 
 
                                                                                             
 
Przed ostatnią atrakcją przygotowaną tego dnia jaką było widowiskowe Nights session, na mobilnej scenie będącej jednocześnie dachem przerobionego old-schoolowego autobusu znanego pod nazwą Red Bull Tourbus, odbył się koncert Natural Dread Killaz.
 
Nocną część imprezy zdominował rewelacyjny Jan Necas. Za najlepsze tricki dostał w sumie 800 zł.
 
Wszelkie informacje na temat inprezy będą pojawiały się na stronie  www.facebook.com/QuiksilverSnowSession.
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 10, 2011

Christof Innerhoffer Mistrzem Świata w Supergigancie!

 

 
Włoch Christof Innerhofer został sensacyjnym triumfatorem supergiganta podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w niemieckim Garmisch-Partenkirchen.
Od dziś Christof na nowy przydomek W'Innerhoffer.
 
Zobacz przejazd Christofa Innerhoffera:
 

 
26-letni zawodnik, który ma dorobku jeden triumf w Pucharze Świata (zjazd w Bormio, 2008) i do tej pory nie miał żadnego medalu wielkiej imprezy, najszybciej pokonał selektywną i mocno oblodzoną trasę.
 
 
Innerhofer, czwarty zawodnik zimowych igrzysk olimpijskich w tej konkurencji z Vancouver, aż o 0,60 sek. wyprzedził Austriaka Hennesa Reichelta. Zawodnicy tej reprezentacji nadal zatem pozostają bez złotego medalu MŚ w konkurencjach szybkościowych od 2003 roku. To jednocześnie pierwszy medal w konkurencjach szybkościowych dla Austriaków od 2007 roku.
 
Na najniższym stopniu podium uplasował się Chorwat Ivica Kostelic, który stracił do Innerhofera 0,72 sek.
 
- Kompletnie nie mogę w to uwierzyć. Wprawdzie w tym sezonie jeżdżę zdecydowanie lepiej niż w ubiegłym, ale nie spodziewałem się zwycięstwa. Dzisiaj przed startem powiedziałem sobie: pełne ryzyko, taki start zdarza się raz na dwa lata - powiedział na mecie Innerhofer.
 
Tuż za podium uplasował się broniący mistrzowskiego tytułu Szwajcar Didier Cuche. Przegrał on z Innerhoferem 1,02 sek. Z kolei Norweg Aksel Lund Svindal, mistrz olimpijski z Vancouver w tej konkurencji, nie dojechał do mety, podobnie jak ponad 30 innych zawodników.
 
W tym gronie znalazł się także Maciej Bydliński. Drugi z naszych zawodników, Michał Kłusak, zajął 36. miejsce ze stratą 9,98 sek.

 

 
 
Wyniki:
 
1. Christof Innerhofer (Włochy) 1.38,31
 
2. Hannes Reichelt (Austria) 1.38,91
 
3. Ivica Kostelic (Chorwacja) 1.39,03
 
4. Didier Cuche (Szwajcaria) 1.39,34
 
5. Benjamin Raich (Austria) 1.39,65
 
6. Romed Baumann (Austria) 1.39,79
 
(Źródło: www.onet.pl)

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 8, 2011

Odbyły się czwarte eliminacje AZS Winter Cup!!!

 

4.02.2011 odbyły się czwarte eliminacje AZS Winter Cup, na dobrze znanym wszystkim narciarkom i narciarzom stoku w Zakopanem – Harendzie. W zawodach wzięło udział 93 zawodników. Każdego, kto pojawił się na stoku tego dnia przywitała piękna panorama Tatr Wysokich i samego Zakopanego. Przez cały czas trwania zawodów na bezchmurnym niebie świeciło słońce. Do tego dochodził bardzo dobrze przygotowany stok, co w połączeniu ze wspaniałą pogodą dawało znakomite warunki do wspólnego rywalizowania.
 
Niepokonana w tym sezonie Karolina Klimek, zdeklasowała rywalki w pierwszej konkurencji jaką był slalom gigant oraz późniejszym slalomie. Na drugim miejscu podium stanęła  w  obydwu konkurencjach Katarzyna Leszczyńska, natomiast trzecie miejsce przypadło Urszuli Horeczy, również w slalomie i slalomie gigancie.
 
W rywalizacji mężczyzn w slalomie gigancie, pierwsze miejsce zajął Adam Wójtowicz przed Wojtkiem Szczepanikiem, oraz prezentującym coraz wyższą formę, Leszkiem Knollem z Politechniki Śląskiej Gliwice. W slalomie natomiast Adam Wójtowicz musiał uznać wyższość Mateusza Habrata, przegrywając z nim już po pierwszym przejeździe. W drugim, Mateusz Habrat potwierdził swoją klasę i zajął najwyższe miejsce na podium. Trzecie miejsce przypadło Łukaszowi Kotuchnie.
Wyniki i galeria na oficjalnej stronie cyklu www.wintercup.pl
 
Kolejne eliminacje AZS Winter Cup już 18.02.2011w Szczawnicy. Serdecznie zapraszamy!
 
 

 

 

 
    
       
             
 
                                            
                                                                                                                                                                                                                     
                                                                                                                                                 Od lewej:  nr 7 Adam Wójtowicz, nr 6 Mateusz Habrat, nr 11 Białek Marek                                                       

 

 

 

 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 8, 2011

Alias. Rossignol tworzy nową generację nart carvingowych. Łączy je z rockerem!

 

W Aliasie zastosowano innowacyjny rocker, polegający na podniesieniu narty z przodu i z tyłu, rewolucjonizując świat nart carvingowych.
 
 
Teraz, wiodąca marka rozpoczyna nową erę w narciarstwie, erę wszechstronności, łatwości, przyjemności i doznań. Dział badań i rozwoju Rossingol’a, zawsze o krok przed konkurencją, doprowadził technologię Autoturn do perfekcji, aby dać światu przyjemne w prowadzeniu narty łączące rocker z kształtem narty carvingowej.
Tym sposobem, Alias po prostu „płynie” i daje narciarzowi wspaniałe wyczucie śniegu.
Ze swoją niesamowitą wszechstronnością Allias jest idealny dla średniozaawansowanych i okazjonalnych narciarzy, dla których przyjemność z jazdy jest najważniejsza oraz chcących naturalnie przechodzić na wyższy poziom zaawansowania.
 
 
KONCEPT AUTOTURN:
NOWY KSZTAŁT NARTY ADAPTUJĄCY SIĘ NATYCHMIAST DO TERENU I WARUNKÓW ŚNIEGOWYCH DZIĘKI TECHNOLOGII AUTOTURN.
 
  
 
JAK TO SIĘ DZIEJE?
 
Bardziej stabilna i reaktywna jazda w miękkim śniegu dająca większe poczucie pewności.
 
Na trasach i twardym śniegu środkowa część narty pozostaje w stałym kontakcie ze śniegiem, a przód i tył są uniesione dzięki rockerowi. Dzięki temu, Alias jest łatwy w kontroli oraz perfekcyjnie inicjuje skręty. Przy większych prędkościach oraz w zakrętach cała narta dotyka śniegu, dzięki temu krawędzie mocno wgryzają się w śnieg, czyniąc jazdę bardzo stabilną.
 
W miękkim i zmiennym śniegu i terenie, takim jak muldy, podniesione przody i tyły nart dosłownie płyną wynosząc narciarza na wyższy poziom stabilności i równowagi. Alias to zupełnie nowe doświadczenie w jeździe na trasach, dające dziesięciokrotny wzrost przyjemności z doznaniami, które do tej pory rzadko można było odczuć.
 
 
Dla kogo?
 
Dla zdecydowanej większości narciarzy
 
Dla tych, którzy uwielbiają wrażenia z szybkiej jazdy oraz poczucie płynności w miękkim śniegu. Dla średniozaawansowanych narciarzy, którzy chcą zrobić duży krok naprzód w każdych warunkach śniegowych.
 
Z połączeniem rockera (przód i tył nart jest podniesiony na około 25 cm ich długości) z carvingowym taliowaniem - alias pokona wszystko co znajdzie się na jego ulubionym placu zabaw – trasie narciarskiej.
 
 
 
Jeden z najważniejszych produktów Rossignola w roku 2011
 
 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 3, 2011

Druga impreza Rossignol Demo-Tour 2011 za nami!!!

 W dniach 21-23 stycznia 2011 u podnóża Jaworzyny Krynickiej, już po raz drugi w tym sezonie odbyła się impreza Rossignol Demo Tour. Jak zwykle nie brakowało atrakcji. Po raz kolejny sponsorzy oraz organizatorzy imprezy stanęli na wysokości zadania.

 

 
Citroen umilał gościom miasteczka czas, oferując niezapomniane jazdy próbne najnowszym modelem Citroena C4, a także dbając o dobro najmłodszych, którzy pod fachową opieką mogli szaleć dowoli w specjalnie dla nich stworzonym placu zabaw. Dodatkowo sponsor ten, organizował liczne konkursy, gdzie każdy z uczestników mógł wygrać atrakcyjne nagrody.
 
Thule również zadbało o aspekt motoryzacyjny imprezy. Każdy kto zawitał do namiotu Thule i wziął ze sobą najnowszy katalog otrzymywał 10% zniżki na produkty tej firmy. Fachowa obsługa udzielała fachowych informacji na temat produktów, a każdy, kto tylko był zainteresowany mógł tymże produktom przyjrzeć się z bliska. Warto w tym miejscu oczywiście przypomnieć, o tym, iż Thule już podczas pierwszego postoju RDT w Witowie rozpoczęło zbieranie zgłoszeń do konkursu, którego wielki finał obędzie się ostatniego dnia RDT, a jego nagrodą będzie jeden z najnowszych modeli bagażników Thule.
 

.
 
Kolejny sponsor i zarazem organizator- HP w tym tygodniu zapewnił uczestnikom imprezy największe atrakcje. Każdy z gości czerwonego miasteczka, kto zarejestrował się w systemie w celu testowania najnowszych modeli nart i snowboardów Rossignola i kto chciał uwiecznić ten moment robiąc sobie profesjonalne zdjęcie mógł wziąć udział w konkursie. Konkurs ten jest swoiście wyjątkowy, bowiem główną nagrodą jest 10-calowy laptop HP. Oczywiście konkurs dopiero się rozpoczął, a jego finał odbędzie się podczas ostatniego przystanku RDT, w związku z tym, każdy kto ma zamiar odwiedzić miasteczko nadal ma szansę na wygarną.
 
Warto także wspomnieć o pozostałych sponsorach. GO Sport, zapewniał gościom, jak co tydzień atrakcyjne bony zniżkowe do sieci swoich sklepów, a Radio Zet, za pośrednictwem jednego ze swoich DJ umilało imprezę wspaniałą, energetyzującą muzyką i ciekawym prowadzeniem.

 
 
Oczywiście wszystkie wyżej wymienione informacje trafiają do Państwa za pośrednictwem www.skionline.pl, kolejnego medialnego patrona imprezy, który tak jak pozostali organizatorzy zaprasza serdecznie w tym tygodniu wszystkich miłośników białego szaleństwa i dobrej zabawy do Czarnej Góry.

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 1, 2011

Aurelien Ducroz wygrał pierwsze zawody z cyklu 2011 Freeride World Tour rozegrane w Chamonix


W ten weekend zostały rozegrane pierwsze zawody z cyklu 2011 Freeride World Tour, Nissan Freeride de Chamonix by Swatch. Z powodu braku wystarczającej ilości śniegu w Pentes de l’Hotel na szczycie Brevent, komisja FWT postanowiła przenieść zawody do kurortu narciarskiego Courmayeur.
Tam, na szczycie Mont Fortin, zawodników powitała przepiękna słoneczna i chłodna pogoda. Idealne warunki do freeridowej jazdy.
  Aurelien Ducroz (Dynastar, Lange, POC), startujący w swoich rodzinnych stronach, pokazał kto jest mistrzem świata w tej dyscyplinie z zeszłego roku i dał popis umiejętności. Dzięki wielkiemu skokowi z klifu, szybkiej i technicznej jeździe zajął 1 miejsce! Na podium znaleźli się jeszcze Adrien Coirier oraz Reine Barkered.
Świetny początek dla Aure… Następne zawody już w przyszłym tygodniu w St Moritz.

Zobacz zwycięzki przejazd:

 


 

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 31, 2011

OSCYP 2011 rozegrany! Michał Ligocki na 3 miejscu!

Tekst i zdjęcia: www.360mag.pl

III edycja imprezy OSCYP Snowboard Contest dobiegła właśnie końca. W tym roku zawodnicy mieli do dyspozycji dwie przeszkody: klasyczny kicker oraz pole jam. Najwyraźniej w budżecie organizatorów zostało sporo kasy, którą całkowicie wydali na pogodę. Pełna lampa lub jak to mówią „termika za milion dolców”. Najpierw odbył się godzinny trening, uczestnicy mogli zapoznać się z przszkodami, oszacować...

 
rozpęd i podejrzeć asortyment tricków innych zawodników.  OSCYP to impreza na zaproszenia. Zawodnicy, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji zostali wytypowani przez uczestników poprzednich. W Białce Tatrzańskiej zameldowali się: Maciej „Pawian” Migacz, Bartek Rusin, Michał Ligocki, Marek Rauba, Piotrek Tokarczyk, Maciej Długosz, Tomek Wolak, Michał Greń, Piotr Janosz, Jakub „Kamel” Honcz, Radek Koźlik, Marcin Kordek, Kuba Dytkowski, Tomek Dara, Kuba „Jamaj” Skrzypkowski oraz Damian „Zefal” Świder. Zawody miały format jam’u, przez półtorej godziny każdy mógł skoczyć tyle razy, ile tylko chciał. Najwyraźniej chęci były ogromne, bo dla większej częstotliwości skoków, organizatorzy podstwili drugi skuter transportujący snowboardzistów na start. OSCYP obnażył prawdziwy level polskiej sceny, który okazał się bardzo wysoki.
Jakub Honcz imponował swoim deskorolkowym stylem, który był nie tylko w rotacjach 5, ale również 720. Newshoolowcy Piotr Tokarczyk, Marek Rauba, Michał Greń, czy Maciek Długosz widać, że nie marnują czasu i superkreatywnie podchodzą do jazdy, nie tylko do jibbów, ale także do kilkunastumetrowych lotów. Świetne były tricki Długosza na polejam’ie z zejściem back rodeo lub backflipkiem, bardzo wysokie i superstylowe rotacje Grenia, odważne tricki Rauby, który jak na reprezentanta północnej Polski nie mającego bieżącego dostępu do gór, potrafi zaskoczyć niejednego „miszcza”. Ulubieńcem fotografów zdecydowanie został Bartek Rusin, dalekie, a nawet bardzo dalekie i płynne rotacje z długo trzymanymi grabami to jest na pewno to, co nazywamy show...
OSCYP gościł w tym roku Olimpijczyja Michała Ligockiego, który taktycznie podszedł do startu, najpierw zaprezentował szeroki wachlarz trików na wymagającym kickerze (bs 900 melon, switch backside 540 melon, backside 720), a potem bawił się na rurce ( 50-50 backflip indy out,fs 360 nose tap oraz tailslide 450 out !!!). Michał Ligocki zajął III miejsce. Druga pozycja przypadła lokalnemu riderowi Tomkowi Wolakowi z Zakopanego, który triumfował na zeszłorocznej edycji OSCYPa. Tomek chyba najdalej latał z zawodników, niektóre tricki były w okolicach 20 metrów, szczególnie switch backside 540 melon, frontside 720 nose grab, czy cholernie wysokie fs 1080 melon. Zwycięzcą i bogatszym o 4000 PLN zastał Piotr Janosz, który do długich lotów i solidnych konstrukcji jest przyzwyczajony, ponieważ na codzień mieszka w austriackim Mayrhofen i po szkole lubi odwiedzić park na Penken. Piotrek powiedział, że jakoś ostatnio nie czuł się pewnie na kickerach i wiecej przyjemności sprawiały mu jibby, ale najwyraźniej proporcje po tegorocznym OSCYPie się zmieniły. Co nam pokazał pan Piotr? Na kickerze fs 720, bs 540, cab 720, sw bs 900, fs 10 oraz próby sw bs 10, na polejam’ie zobaczyliśmy sw 50-50 cab 360 out, fs blunt 270 out, sw fs blunt 270 out, tailslide 270 out.
 
Pełna relacja na:www.360mag.pl
 
 

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 31, 2011

Kevin Rolland zwycięża Winter X Games Superpipe, trzeci raz z rzędu!

 Niesamowity wieczór dla Kevina Rollanda, zwycięzcy Winter X Games w konkurencji Superpipe. Po upadkach w pierwszych dwóch przejazdach, w trzecim, bezbłędnym, pełnym tricków przejazdzie zdobył 93,66 punktów. Wykręcił double 9 to alley-oop flat 3 to switch 7 to switch 9 to double cork 12.

Kevin po raz 3 pokazał kto rządzi w tym sporcie!

Zobaczcie zwycięzki przejazd Kevina Rollanda: 

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 28, 2011

Film z sesji zdjęciowej Lange Girl Poland

 Miłego oglądania:)

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 24, 2011

Grange wygrał slalom, Kostelic kombinację

 

 

Francuz Jean-Baptiste Grange wygrał w niedzielę w Kitzbuehel slalom Pucharu Świata. Zawody te, razem z sobotnim zjazdem, zaliczane były do dwudniowej kombinacji alpejskiej, którą wygrał lider klasyfikacji generalnej PŚ Chorwat Ivica Kostelic. 

 

Grange w 71. zawodach na lodowcu Hahnenkamm uzyskał łączny czas dwóch przejazdów slalomu 1.40,93, lepszy od Kostelica o 0,28 s oraz od Włocha Giuliano Razzoliego o 0,69 s. 

 

26-letni Francuz odniósł ósme zwycięstwo w PŚ, a siódme w slalomie, bowiem raz triumfował w kombinacji. Ma w dorobku brązowy medal mistrzostw świata wywalczony w szwedzkim Aare w 2007 roku. 

 

Natomiast po zsumowaniu tych rezultatów z wynikami zjazdu najlepiej w kombinacji wypadł Kostelic - 3.40,84. Pokonał o 1,93 s Szwajcara Silvana Zurbriggena oraz o 6,67 s Austriaka Romeda Baumanna. 

 

Kitzbuehel okazało się szczęśliwe dla 31-letniego Chorwata, bowiem w piątek nieoczekiwanie triumfował tu w supergigancie. W sumie, w ciągu trzech dni, zdobył tutaj 304 punkty, w tym 200 za dwa triumfy, a także łączną premię w wysokości 125 100 euro. 

 

Kostelic, który do niedawna specjalizował się w slalomie, w ciągu ostatnich trzech tygodni odniósł szóste zwycięstwo. Serię triumfów rozpoczął 2 stycznia slalomem równoległym w Parku Olimpijskim w Monachium. Później wygrał najbardziej prestiżowy slalom w sezonie w Wengen, a także zawody w tej konkurencji w Adelboden, superkombinację w Wengen oraz supergigant w Kitzbuehel 

 

W sumie 32-letni narciarz z Zagrzebia stawał na najwyższym stopniu podium w 11 slalomach, cztery razy w kombinacji i raz w slalomie równoległym. Po 22 startach Chorwat jest zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej PŚ, w której jako jedyny przekroczył już granicę 1000 punktów - o 30. Drugi w stawce jest Zurbriggen - 629, który w niedzielę przeskoczył Norwega Aksela-Lunda Svindala - 585.

Więcej na www.eurosport.pl

 

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 21, 2011

Adam Wójtowicz na podium drugich eliminacji Akademickiego Pucharu Polski - AZS Winter Cup 2011!

 

Drugie eliminacje w ramach Akademickiego Pucharu Polski w narciarstwie – AZS Winter Cup 2011 za nami. Tym razem aż 136 narciarek i narciarzy zmagało się na stoku w Kluszkowcach, na trasie, specjalnie przygotowanej do zawodów. Slalom Gigant pokonała bez problemu większość narciarzy. Pierwsza trójka mężczyzn: Wojciech Szczepanik, Mateusz Habrat oraz Adam Wójtowicz, uzyskali znaczną przewagę nad resztą zawodników, u kobiet pierwsze akademickie zawody w tym roku wygrała Katarzyna Leszczyńska z ASP Warszawa, pozostawiając za sobą Karolinę Mrózek oraz Karolinę Klimek obie z AWF Kraków.
 
Bardzo trudny okazał się dla narciarzy slalom, aż 14 kobiet oraz 24 mężczyzn nie dojechało do mety. Najlepiej w tych warunkach poradził sobie Mateusz Habrat z AWF Kraków w dwóch przejazdach uzyskując przewagę prawie 3 sekund nad kolejnym Wojciechem Szczepanikiem z AWF Katowice. Wiele dobrych zawodniczek nie ukończyła slalomu, najbardziej pechowo zakończyła zawody Karolina Mrózek. Zdecydowanie najlepiej przejechała pierwszy przejazd z trzysekundową przewagą do drugiej zawodniczki, natomiast w drugim „wypadła” z trasy. Potknięcia koleżanek, w dobrym stylu wykorzystały studentki z Krakowa Urszula Horeczy, Zuzanna Małysa i Mrowca Katarzyna.
 
Zawodnicy chwalili trasę, która mimo dodatniej temperatury, utrzymywała się w bardzo dobrym stanie. Padały też głosy zachęcające do organizacji Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie w Kluszkowcach. „Zobaczymy  w przyszłym roku” – odpowiadał Robert Krebok z AZS Środowisko Warszawa – „Zapraszamy na trzecie eliminacje AZS Winter Cup, które odbędą się 21 stycznia również na stoku w Kluszkowcach”.
 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 21, 2011

Narty dla kobiet z ekologicznym włóknem lnianym!

Linia jest zaprojektowana i wykonana zgodnie ze ścisłymi zasadami ochrony środowiska. Do jej produkcji użyte zostały włókna lniane, do uprawy których zużywa się mniej wody. Ślizgi wykonano z materiałów z recyklingu. Użyto także mniejszej ilości farby… to wszystko jest potwierdzeniem zaangażowania Rossignola w ekologię i ciągły rozwój.


 
Narty Attraxion 8 ECHO
Osiągi powstają naturalnie
 
Połączenie włókien lnianych z drewnianym rdzeniem czyni z Echo reaktywną, dobrze trzymającą krawędź nartę, która jest niesamowicie płynna. Idealna dla zaawansowanych narciarzy. Włókno lniane pełni kluczową rolę w niesamowicie łagodnym zachowywaniu się narty jak i w jej wyglądzie. Prześwitujące przez przezroczystą powłokę włókno, jest piękną alternatywą do malowanej grafiki.
Dzięki kobiecej specyfikacji FIT (Feminine Intuitive Technology) wprowadzonej we wszystkich nartach dla kobiet, Attraxion oferuje idealną pozycję na nartach, dostosowaną do kobiecego ciała. Jest to możliwe dzięki idealnemu rozłożeniu nacisku pomiędzy czubkiem a pietą narty, co pomaga w inicjacji skrętu. 
Dzięki tym zaletom, eko- maniacy dostali nartę, która także świetnie jeździ!
 
 
 
 
Attraxion 3 ECHO
Nowość w rodzinie ekologicznych nart
 
Młodsza siostra Attraxion 8 Echo, posiada wszystkie jej techniczne i ekologiczne cechy, ale z zauważalnie innym talkowaniem na potrzeby od dobrych do średniozaawansowanych narciarzy, czyniąc ją bardziej wybaczającą i wszechstronną. Łatwa i bardzo gładko jeżdżąca narta. Jej zachowanie jest doskonałe.
 
 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 21, 2011

Zapraszamy na spotkanie z Michałem „Brelokiem” Ligockim w sklepach Go Sport!

Przyjdź, poznaj Zwycięzcę zawodów Pucharu Świata w Valnamenco w konkurencji half pipe.
Dowiedz się co nowego słychać w świecie snowboardu, poradź się jak prawidłowo wykonywać tricki i jaką deskę wybrać.
Weź plakat z autografem Mistrza!
Program:
26.01.2011 Wrocław: Go Sport CH KORONA
27.01.2011 Katowice: Go Sport Ch TRZY STAWY
OD GODZINY 17 do zamknięcia sklepów
 
Kim jest Michał Ligocki?
 
Urodzony w 1985 w Cieszynie. Polski snowboardzista, reprezentant kraju, dwukrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich - w 2006 roku w Turynie i w 2010 w Vancouver. Pochodzi z rodziny ze sportowymi tradycjami– jego brat, Mateusz, to najbardziej utytułowany polski snowboardzista. Kuzpmsport_pl Paulina Ligocka uchodzi na najlepszą polską snowboardzistkę. „Brelok” swoją przygodę ze snowboardem rozpoczął w wieku 12 lat. Od tamtej pory jeździ nie przerwalnie. Jego specjalizacją są konkurencje snowboardowe typu: freestyle (half-pipe, big air, slope style). Do największych jego sukcesów zaliczyć należy wygrane zawody Pucharu Świata we włoskiej miejscowości Valmalenco oraz złoty medal 23. Zimowej Uniwersjady w Turynie w snowboardowej konkurencji half- pipe w 2007 roku. W 2006 roku zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy. Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Turynie (2006) zajął 29. miejsce, natomiast swój występ w Vancouver (2010), po dwóch upadkach, zakończył na 38. miejscu. W snowboardzie najbardziej kręcą go nieograniczone możliwości doskonalenia swoich umiejętności, poznawanie nowych miejsc i ludzi, czyli po prostu zbieranie doświadczeń i przeżyć. Aktywnie wspiera i angażuje się w działania związane z promocją snowboardu w Polsce/ Z tą właśnie dyscypliną wiąże również swoją dalszą przyszłość (po zakończeniu startów jako zawodnik). Między innymi dlatego zdobył uprawnienia trenera snowboardu II klasy oraz ukończył krakowski AWF na kierunku: wychowanie fizyczne. Na co dzień interesuje się m.in. podróżami, tenisem, golfem, oraz kuchnią.
 
 
 

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 20, 2011

Ilewicz wygrywa 3 razy w Czechach, 4. konkurs dla Garniewicza

 Jakub Ilewicz, trenujący poza kadrą polskich alpejczyków, wygrał w minionym tygodniu trzy razy zawody FIS w czeskich Albrechticach. W czwartym konkursie zajął trzecie miejsce, ale znów zwyciężył Polak - tym razem Mateusz Garniewicz. 

Jakub Ilewicz opowiedział nam o swoich przygotowaniach do tegorocznego sezonu. - Mój okres przygotowawczy rozpoczął się w czerwcu na lodowcu w Hintertux, gdzie pracowałem nad techniką, następnie obóz kondycyjny w lipcu oraz praca nad siłą. W sierpniu znowu wyszedłem na nart na hali w Landgraff (Holandia) - głównie slalom oraz w Hintertux gigant - mówi alpejczyk.
 
- We wrześniu trenowałem w Hintertux pod okiem mojego ojca Piotra Ilewicza. Październik spędziłem w Austrii na lodowcach Moltaler oraz Hintertux. Listopad to lodowiec Moltaler z AZS Katowice i wyjazd do Ameryki dzięki firmie 4F oraz Legisbud z Wrocławia, gdzie mogłem trenować w wymarzonych warunkach oraz sprawdzić swoje siły w Pucharze Ameryki Północnej. Przy okazji sponsorów - dziękuję też firmie VipCar, dzięki której mogę przemieszczać się samochodem Renault po Europie - zaznacza Jakub.
 
- W grudniu pojechałem na zawody oraz trening do włoskiej miejscowości Bormio, gdzie spędziłem 10 dni i przygotowywałem się do zawodów Akademickiego Pucharu Europy w Schoenried (Szwajcaria), gdzie głównym celem było zdobycie limitu na Uniwersjadę. Udało się - zająłem 5. miejsce. W okresie świątecznym starałem się na treningach poprawiać jazdę gigantową oraz przygotować się do startu w Pucharze Świata w Zagrzebiu 6 stycznia - kontynuuje Ilewicz.
 
- W Zagrzebiu po raz pierwszy w karierze udało mi się dotrzeć do mety w Pucharze Świata. Jakub zajął 61. miejsce i nie awansował do drugiego przejazdu.
 
Później przyszły bardzo dobre wyniki w Czechach. - Od czwartku 13.01.2011 startowałem w zawodach FIS w czeskiej miejscowości Albrechtice. Na początek były dwa slalomy giganty i zwycięstwo pierwszego dnia z przewagą 0,20 sek nad drugim Czechem Berndtem, który jest bardzo dobrym zawodnikiem (ponad 40 razy na podium zawodów FIS) i 0,40 sek na drugim Czechem Kotzmannem. Udało mi się zdobyć najlepsze gigantowe FIS-punkty w życiu - opowiada Polak.
 
- Drugiego dnia zwyciężył Mateusz Garniewicz, który znajduje się w znakomitej dyspozycji - już drugi raz w tym sezonie wygrał zawody FIS. Wielkie gratulacje dla niego. Ja zająłem 3. miejsce ze stratą 0,60 sek do ”Garnka”.
 
- W weekend odbyły się slalomy, w których potwierdziłem swoją wysoką dyspozycję, zdecydowanie wygrywając oba z przewagą 1,5sek oraz 1,2sek. Były to polskie dni w Albrechticach - 4 razy wygrywali Polacy, tego jeszcze nie było!!! Teraz czas na Akademicki Puchar Europy w St.Lambrech - zapowiada Jakub Ilewicz.
 
Źródło: Alicja Kosman / PZN

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 18, 2011

Kolejne podium dla JB Grange. 3 miejsce w Slalomie w Wengen!

Trzy lata po zwycięstwie w kombinacji oraz w slalomie w Wengen, Jean-Baptiste Grange wspiął się na kolejne podium w Szwajcarskim resorcie zajmując 3ie miejsce.
Po serii problemów ze zdrowiem, łącznie z kontuzją barku, której się nabawił w Chamonix parę tygodni temu, Jean-Baptiste wraca do formy. Zawodnik Rossignola był niesamowicie szczęśliwy przekraczając linię mety i widząc, że uzyskał najlepszy czas drugiego przejazdu. Po tym jak uzyskał 3 czas pierwszego przejazdu był pewien, że zdobył swoje pierwsze podium w 2011 roku!
 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 14, 2011

Austriacki freeride Osucha!

Nasz ambasador, Andrzej "Osuch" Osuchowski szusuje w Austrii, codzienna relacja i fotosy na http://snowtour.austria.info/, zapraszamy!

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 3, 2011

Pierwszy w historii Slalom równoległy zaliczany do Pucharu Świata rozegrany w Monachium!

 Zwycięztwo Marii Pietilae-Holmner oraz 2 miejsce Juliena Lizeroux I Tiny Maze w Monachium!

 

W Monachium rozegrano po raz pierwszy w historii slalom równoległy zaliczany do Pucharu Świata.
16 najlepszych mężczyzn i kobiet starło się ze sobą na 18 bramkach Slalomu rozgrywanego równolegle przy dopingu 25 000 tłumu w Monachijskim Parku Olimpijskim. 
Szwedka Maria Pietilae-Holmner z teamu Rossignol i POC zdominowała scenę wyprzedzając Słowenkę Tinę Maze z teamu Lange. To już 3 podium i drugie zwycięstwo dla Marii, która wygrała Slalom w Aspen i była 2 w Levi. Maria raz po raz pokazuje swój wielki talent i zaczyna być jedną z głównych rywalek najlepszych zawodniczek w Slalomie.
Francuz Julien Lizeroux, z teamu Dynastar, także popisał się doskonałą formą i zajął 2 miejsce, stając pierwszy raz na podium w tym sezonie.  Zwycięzcą w drugim przejeździe został Ivica Kostelic.
3 był Bode Miller z teamu POC!
 

 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 30, 2010

IMPONUJĄCE 2 I 3 MIEJSCE DLA SILVANA ZURBRIGGENA I CHRISTOFRA INNERHOFFERA NA WYMAGAJĄCEJ TRASIE ZJAZDU W BORMIO!

29 grudnia był świetnym dniem dla teamu Rossignola, który zgarnął 2 i 3 miejsce w Zjeździe na legendarnej trasie w Bormio we Włoszech.

Silvan Zurbriggen zaliczył imponujący zjazd na tej arcytrudnej trasie i zajął 2 miejsce. Zawodnik ze Szwajcarii, zwycięzca ostatniego Zjazdu z Val Gardeny, potwierdził tym samym swoje umiejętności techniczne i rzadko spotykaną wszechstronność.W tym momencie jest jedynym zawodnikiem, który jest zdolny wygrywać zarówno w Zjeździe jak i w Slalomie. Dzięki wczorajszemu rezultatowi ponownie przejmuje prowadzenie w punktacji generalnej Pucharu Świata. 

Christof Innerhofer, faworyt tego zjazdu i zwycięzca z 2008 roku, wywalczył 3 miejsce i tym samym pierwsze podium w tym sezonie. To jest już 4 podium dla tego młodego i utalentowanego Włocha specjalizującego się w Zjeździe, który wrócił do rywalizacji na najwyższym poziomie po kontuzji pleców w zeszłym sezonie. 

Wielkie gratulacje dla nich za wspaniały pokaz umiejętności!
 

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 30, 2010

Pierwsze podium Pucharu Świata dla Christiny Geiger!

Młoda i obiecująca zawodniczka teamu Rossignol zajęła wczoraj (29 grudnia 2010) wspaniałe 3 miejsce w Slalomie rozgrywanym w Semmering.

Mistrzyni Świata Juniorów w tej dyscyplinie była 7 w pierszym przejeździe. W drugim poszło jej świetnie i zajęła 3 miejsce wspinając się tym samym poraz pierwszy na podium Pucharu Świata!

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 29, 2010

Niesamowita Tessa Worley!!!

 

Zawodniczka teamu Rossignola zdobyła 3 z rzędu zwycięstwo w Slalomie Gigancie w Semmering! Zwyciężczyni z Aspen i St Moritz z ostatnich tygodni raz jeszcze dała dowód swojego talentu i potwierdziła dominację i pozycję liderki w rankingu Slalomu Giganta w Pucharze Świata zdobywając 1 miejsce z przewagą 97 punktów.

 
Gratulacje!
 

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 27, 2010

Rossignol rusza z nową kampanią outdoorową Zima 2010/2011!

 PM Sport mocno wspiera sprzedaż marki Rossignol działaniami reklamowymi w sezonie zimowym 2010/2011. Oprócz promocji w postaci obecności w mediach narciarskich i snowboardowych, sponsoringu i eventów, PM Sport inwestuje w outdoor. Kampania ruszyła 20 grudnia 2010 roku. Reklamy widoczne będą w 6 miastach Polski (Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź, Kraków, Katowice) oraz przy autostradzie A4 w kierunku Zakopanego i na drodze dojazdowej do Krynicy Zdroju. Celem kampanii jest wzmocnienie wizerunku marki Rossignol oraz wsparcie sprzedaży kluczowych klientów. Zaprezentowany layout jest uniwersalny i przedstawia prawdziwy „sen“ o narciarstwie, realny do spełnienia zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących narciarzy. 

 

„Jako marka chcemy być postrzegani nie tylko jako specjaliści od sportu wyczynowego czy innowacji technicznych, ale również jako marka która po prostu dostarcza maksimum przyjemności z jazdy na nartach“, mówi Piotr Łodziński, Marketing Manager PM Sport. Selekcja lokalizacji oparta została o siatkę kluczowych klientów firmy PM Sport w głównych aglomeracjach miejskich. 
 

 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 20, 2010

SIlvan Zurbriggen wygrał zjazd w Val Gardenie I został liderem Pucharu Świata!

 

Silvan Zurbriggen zdominował swoich rywali na trasie zjazdu w Val Gardenie zwanej „Saslong” , po raz pierwszy wygrał zjazd w Pucharze Śiwata i został liderem klasyfikacji generalnej.
  Dla szwajcara z teamu Rossigola i Lange był to wyjątkowy triumf. Po pierwsze dla tego, że jest specjalistą od slalomu, a po drugie dlatego, że zaliczył straszny upadek i doznał poważnej kontuzji na tej samej trasie dwa lata temu.


„ No to teraz się zmęczyłem, to był dla mnie bardzo ciężki dzień i w związku z tym nie jestem w stanie okazać tych wszystkich pięknych emocji, które się we mnie kłębią, ale z pewnością jestem teraz najszczęśliwszą osobą na świecie!”
 

„Jak zapewne wiecie miałem na tej trasie bardzo poważną kontuzję parę lat temu i miałem wiele szczęścia, że wróciłem na narty po operacji. Lekarze wykonali wspaniałą robotę z poskładaniem mojego kolana do kupy, które musieli operować dwa razy.” Komentował Silvan, który swój pierwszy znaczący sukces odniósł wygrywając srebro Mistrzostwach Świata w 2003 roku w St Moritz.
 

„Najbardziej obawiałem się „wielbłądzich garbów” podczas treningów w tym tygodniu. Nie mogłem tam za bardzo ryzykować. Nie spałem tej nocy zbyt dobrze, wstałem nad ranem i bardzo się denerwowałem przed startem.”


 

„ Także ta wygrana jest dla mnie niesamowita. Na starcie oglądałem w telewizji pierwszych zawodników i widziałem bardzo kiepsko wyglądające upadki Marco Sullivana i Davida Poissona. Byłem pod dużym wrażeniem i wtedy przychodziły mi do głowy wspomnienia moich złych momentów. Chwilami robiło mi się bardzo gorąco i musiałem bardzo mocno pracować nad opanowaniem i skoncentrowaniem się na moim przejeździe.”
 

"Na szczęście miałem bardzo dobry, czysty przejazd. Gdy przejechałem metę i zobaczyłem, że mam najszybszy czas przejazdu byłem w niebo wzięty.” Komentował szwajcar, który nigdy nie zdobył ani jednego punktu Pucharu Świata w zjeździe do tej pory. „Naprawdę ciężko było mi w to uwierzyć, ale w końcu odegrałem się na tej trasie.”
 

To niesamowite zwycięstwo nie było zaskoczeniem dla kolegów z jego teamu z powodu jego bardzo obiecującego 4 miejsca w Lake Louise w zeszłym miesiącu. Był bardzo dumny z czerwonej koszulki lidera, którą założył na ceremonię wręczenia nagród, ale nie planuje bronić tej pozycji w nadchodzących zawodach w Bormio.
 

„Nie jestem pewien co do mojego programu po jutrzejszym slalomie gigancie w Alta Badia”- tłumaczył na sobotniej konferencji prasowej – „Mój oryginalny plan na sezon zakładał odpoczynek podczas przerwy świątecznej, aby nabrać energii na bardzo wymagający styczniowy harmonogram startów.
 

„ Styczeń będzie bardzo ważny dla mnie ze względu na starty w kombinacjach i konkurencjach technicznych, także jest dla mnie ważne, żeby teraz nie ścigać się za wiele.”

 

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 7, 2010

Pmsport Pro Shop - sklep dla ekspertów

  

 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 1, 2010

PM Sport otwiera sklep dla ekspertów

 27 listopada 2010 w siedzibie jednego z najlepszych warszawskich klubów sportowych WTS DeSki firma PM Sport otwiera nowy sklep sportowy o profilu narciarsko – tenisowym!

  

 
Podstawowymi markami tworzącymi ofertę sklepu będą: ROSSIGNOL, DYNASTAR, LANGE, POC, JULBO.
 
Oferta sklepu będzie skierowana do najbardziej wymagających i świadomych klientów, którzy uprawiają narciarstwo na zaawansowanym poziomie. W sezonie zimowym na półkach znajdą się profesjonalny sprzęt, odzież, protekcja, gogle i akcesoria. W sezonie letnim oferta zostanie podporządkowana dyscyplinom squash   i tenis.
 
 
 
Właściciel sklepu, firma PM Sport, stawia na ekspertów oraz młodzież szkoloną w klubach narciarskich i tenisowych. Wizerunek sklepu będzie ściśle powiązany z podstawową jego działalnością oraz duchem marek, jakie będzie oferować. Drewniane meble, designerska lada, wyświetlanie filmów ukazujących ewolucje narciarskie i snowboardowe stworzą iście górski klimat w centrum miasta.
 
Szefem i twarzą sklepu jest Jan Wojtiuk – do niedawna najlepszy zawodowy narciarz w kraju, kadrowicz, nasz jedyny reprezentant na MŚ w narc alpejskim w ARE 2007, wielokrotny medalista mistrzostw Polski.
 
Warto wspomnieć, iż współpraca pomiędzy klubem WTS DESKI i PM SPORT trwa od wielu lat. PM Sport jest sponsorem największych polskich zawodów środowiska narciarskiego znanych pod nazwą  Narciarski Puchar Mazowsza i organizowanych przez WTS DeSki. Firma wspiera również kadrowiczów z sekcji sportowej klubu.
 
Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu!
 
 
PM SPORT SHOP
Warszawa
Ul. Zaruskiego 9
 
 
 
 
 

 

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 29, 2010

Team Rossignola niepokonany w Aspen!

Dwa dni i dwa triumfy zespołu Rossignola w Pucharze Świata. Po sukcesie Tessy Worley w Slalomie Gigancie, która wyprzedziła wydawałoby się niezwyciężone Niemki, na podium stanęła szwedzka zawodniczka Marie Pietlae-Holmner. Tym samym zdobyła ona swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w Slalomie Pucharu Świata. 

 
 
Slalom Gigant kobiet
 
W sobotę, 27 listopada br. podczas imponującego drugiego przejazdu Tessa Worley pokonała Mistrzynię Olimpijską Viktorię Rebensburg oraz zwyciężczynię Pucharu Świata z 2009, Kathrin Hólzl. O zwycięstwie w Slalomie Gigancie Worley zadecydowały dosłownie setne sekundy.
 
„Myślę, że setne sekund były dziś po mojej stronie”- komentuje Tessa, która była ósma po pierwszym przejeździe. „To bardzo techniczna trasa, która mi bardzo odpowiada. Jest jedną z najtrudniejszych tras, ale z pewnością ja uwielbiam po niej jeździć.”
 
 
 
Slalom kobiet
 
I tu nie odbyło się bez niespodzianek. W sześć lat po debiucie w tourze Pucharu Świata, Maria Pietilae-Holmner, była Mistrzyni Świata juniorów w slalomie gigancie, świętowała imponujące zwycięstwo. Bezsprzecznie pokonała Mistrzynię Olimpijską Marię Riesch z Niemiec uzyskując najlepsze czasy obu przejazdów na wymagającej trasie „Ruthie’s Run”.
 
24 latka ze Szwecji, srebrna medalistka slalomu giganta z 2007 roku w Are, potwierdziła swoją klasę podtrzymując wysokie tempo w drugim przejeździe i wygrywając tę konkurencję.
 
Szwedka w poprzednich latach często plasowała się w pierwszej 10 w Pucharze Świata, w zeszłorocznym slalomie w Fińskim Levi była druga. W Aspen nareszcie doczekała się zwycięstwa w Slalomie Pucharu Świata.
 
Te rezultaty, łącznie z zwycięstwem Jean Babtiste Grange sprzed dwóch tygodni w Levi, potwierdzają doskonałe przygotowanie zarówno zawodników jak i sprzętu teamu Rossignol w tym sezonie.
 
 
Gratulacje! Tak trzymać!
 
 
 
 

 

 

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 24, 2010

JC de CASTELBAJAC - Haute Couture podbija narty.

 

JCC oswaja modę jak nikt inny i przenosi ubrania prosto z wybiegu na ultra techniczne produkty. Kreatywne szaleństwo i fantazja, sprawiają, że linie  POP i CHIC są nęcąco powabne od pierwszego wejrzenia. Od razu zapragniesz czuć się glamour na nartach. Tegoroczna kolekcja odzwierciedla radość życia - to naprawdę chwyta za serce. Na zimę 1011 Rossignol i JC de Castelbajac stworzyli jedną z najbardziej wypracowanych kolekcji. Dziewięć lat wspólnej pracy sukcesywnie sprawiło, iż zespoły mogły przekroczyć swe możliwości i stworzyć jeszcze bardziej zaawansowane technicznie i kreatywne produkty. Dzięki pracy na pograniczu designu, selektywnych materiałów, przywiązania wagi do detali oraz wykończenia, kolekcja jest mistrzowskim ukazaniem talentu, paradą stylu, gorącym hitem. Eksplozja kolorów, materiałów, wzorów, detali i dodatków, wszystko powstałe z inspiracji bazową kolekcją „Prêt-à-porte“ JC de Castelbajaca.

 
Linia POP, opiera się na ekspresyjnej kolorystyce oraz niebanalnym wzornictwie. Znajdziemy w niej motyw czerwonych ust, Myszkę Miki oraz kolorowe pasy inspirowane kanadyjskim wzornictwem z XIX wieku. 
Warto przyjrzeć się bliżej kurtce Angel Fire. Jest krótka i dopasowana, błyszcząca i kolorowa, z kołnierzem z futra. Angel Fire gra kolorami materiału - jeden jest błyszczący, drugi matowy. Specjalnie lakierowana procedurą, opracowaną we Francji, sprawia, że materiał staje się gładki i lśniący. Puch oczywiście najlepszy na świecie, gwarantujące ciepło, lekkość i oddychalność. Wybrane z najlepszych europejskich źródeł, pierze i puch ELDEVEN są czyszczone przy użyciu antybakteryjnych mydeł, następnie zaś sterylizowane i trzepane w procesach przyjaznych środowisku. Założysz raz, pokochasz na zawsze !!! 
 
CHIC to bardziej wyrafinowana linia, dla kobiet, które chcą zamanifestować swój styl. Eleganckie, stylowe materiały. Dopracowane dodatki.  Pojawiają się czerń i biel – w wersji matowej i błyszczącej, skórzane wstawki, futra. Wprowadzamy nowy kolor Walnut. Stylowa czarno – biała kratka znajdzie się na materiałach przypominających wełnę. Nie ma potrzeby zdejmowania jej po nartach. Idealna też na wieczorny spacer po górskiej miejscowości. Pojawiają się też motywy zwierzęce. Eleganckie nadruki w stylu safari, naturalne kolory i skórzane wstawki. To wszystko znajdziemy w kurtach, spodniach, polarach, czapkach, a nawet rękawicach. 
 

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 16, 2010

Ligocki zajął trzecie miejsce w snowboardowych zawodach w Budapeszcie!!!

 

Big Air: BUDAPEST FRIDGE to największe zawody snowboardowo-narciarskie na Węgrzech. Coroczna impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów i mediów. Sprzedano kilkanaście tysięcy biletów, a finałowa rozgrywka transmitowana była przez węgierską telewizję.
 
Gospodarze zaprosili 28 zawodników z 11 krajów, w tym czterech Polaków. Zwyciężył Szwajcar Pat Burgener, a drugi był Norweg Patrik Kristiansen.
 
BRELOK GRATULUJEMY!!!!

 

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 15, 2010

Niesamowity powrót JB Grange'a, zwycięzcy slalomu w Levi!!

Po kontuzji kolana, której nabawił się w zeszłym roku, Jean-Baptiste wrócił na stoki Pucharu Świata w wielkim stylu wygrywając Slalom w fińskim Levi.

Widać, że zawodnik pochodzący z Valloire, mimo kontuzji, nie stracił na prędkości i płynności między tyczkami. 
Podczas pierwszego przejazdu zdobył aż 44 setne przewagi nad drugim zawodnikiem. Drugi przejazd pokonał w pięknym stylu i zajął najwyższe miejsce na podium w swojej ulubionej dyscyplinie.
Piękny początek sezonu w wykonaniu JB Grange’a, zwycięzcy klasyfikacji generalnej w Slalomie i zdobywcy Kryształowej Kuli w 2009. JB już ustawia się w blokach startowych do następnego Slalomu, który odbędzie się w jego rodzinnych stronach, w Val d’Isere, w grudniu. Ale przedtem wyrusza do Kanady i USA wystartować w konkurencjach szybkościowych…
Gratulacje JB za ten wspaniały wynik!!! 
 

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 10, 2010

Slant nose technology. Zwycięstwo jest na dziobach twoich nart !

 

Narta slalomowa Jeana – Baptiste Grange ! Najlepsza narta na świecie z technologią  Slant Nose    w tym roku jest dostępna w ogólnej sprzedaży!

Technologia Rossignol na podiach na całym świecie.
 
Technologia Slant Nose, opracowana w 2009 roku, od razu przypadła zawodnikom do gustu. Powoduje, że narty są bardziej precyzyjne i reaktywne, ale jednocześnie bardziej wybaczające błędy.
Wczoraj legendarna, dziś niezastąpiona, technologia Slaint Nose wniosła coś zupełnie nowego do świata zawodowego narciarstwa alpejskiego.
Najlepsi, tacy jak Jean – Baptiste Grange z Francji, mistrz świata, zwycięzca Kryształowej Kuli w slalomie w 2009 roku, czy Silvan Zurbriggen ze Szwajcarii, zdobywca brązowego medalu w super kombinacji na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver, nie wyobrażają sobie jazdy na nartach bez technologii Slant Nose, która jest teraz dostępna także dla wymagających i doświadczonych narciarzy, szukających tych samych doznań co mistrzowie.
 
 „ W 2008 roku mieliśmy świetne narty, zdolne do osiągania bardzo wysokich prędkości, ale trudne w kontrolowaniu. To często powodowało, że popełnialiśmy błędy… Chcieliśmy stworzyć nartę, która zachowałaby te wysokie osiągi, ale byłaby łatwiejsza w kontroli. Taka jest geneza technologii Slant Nose. Jej efektem jest zmniejszenie ograniczeńna dziobach i tyłach nart. Myślę, że się to udało, ponieważ w następnym sezonie wygrałem Kryształową Kulę! ”                                                                                                                                   
 
- JB GRANGE                                                         
Zwycięzca klasyfikacji generalnej w Slalomie Pucharu Świata, 13 razy na podium Pucharu Świata w tym 6 zwycięstw
 

 

KONCEPCJA

Polepszenie kontaktu narty ze śniegiem poprzez nowy kształt dziobu, mający wpływ na zachowanie się narty.
 
JAK?
Technologia Slant Nose opracowana przez dział wyścigowy grupy Rossignol:
1.       Objętość dziobu została zredukowana o 15% w porównaniu z nartami tradycyjnymi. Dzięki temu zmniejszyła się również masa i opór przez niego stawiany.
Rezultat:  Bardziej dynamiczna, reaktywna narta, a jednocześnie „łatwa” w kontroli.
2.       Asymetryczny dziób powoduje zdecydowaną różnicę w jeździe. Dzięki niemu środek ciężkości narty przesunął się w dwóch płaszczyznach:
- W stronę wewnętrznej, pracującej krawędzi, dla lepszego przeniesienia wagi i energii na krawędź.
Technologia Slant Nose doje maksymalne korzyści w trzymaniu krawędzi oraz w czuciu śniegu.
 
- W dół, przesuwając środek ciężkości bliżej śniegu. To powoduje, że narta jest bardziej wybaczająca oraz lepiej tłumi wibracje.
 
 
DLACZEGO?
 
Zawodnicy slalomu chcieli narty bardziej reaktywne, bardziej dynamiczne, ale mniej radykalne, bardziej wybaczające oraz lżejsze i szybciej inicjujące skręty.
 
DLA KOGO?
 
Technologia ta daje przewagę w trzymaniu krawędzi oraz wyzwalaniu energii w ciasnych zakrętach.
Od zawodników dla dobrze jeżdżących narciarzy. Technologia Slant Nose pozwoli na zabawę z zakrętami. Precyzja, szybkość, sprawność: to poszukiwane trio.
 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 4, 2010

Kolekcja Freeski czyli ODKRYJ PRZESTRZEŃ !!!

Ekstremalna linia odpowiadająca ekstremalnym wyzwaniom fuzji Freeride i Freestyle.
Pojawiają się barwy ziemi - kolor „sulphur” - rozświetlony musztardowy odcień oraz „baltic blue”, przywodzący na myśl jesienny kolor morza. Do tego zieleń - pojawia się jako gwiazda na środku sceny i występuje w wielu odcieniach: trawiasty, miętowy, fluorescencyjny
W kolekcji dominują ultra techniczne produkty.

 
Męska kurtka Phantom to model wykonany z materiału 2D Stretch. Wszystkie szwy zostały specjalnie zgrzane, co gwarantuje zarówno lekkość, jak i wytrzymałość kurtki.. Super detale, metalowe i skórzane wstawki, zamki i kieszenie – to wszystko składa się na profesjonalny charakter kurtki. Kurtkę właśnie testuje nasz zawodnik freeride – Jędrek Osuchowski.
Dla Pań proponujemy super ciepłe puchówki w najmodniejszej wersji fioletu. Kurta wyposażona jest w membranę, aby zapewnić 100% ochronę. Model Sky świętuje 10 urodziny, co roku zmieniany, polepszany, dopracowywany. Delikatna podszewka, satynowe wstawki, dopracowane detale, syntetyczne futro przy kapturze, dyskretna grafika . Niezawodna i wytrzymała – da sobie radę nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

„ Bycie w środku świata Freeride ma swoje zalety. Jesteś otoczony najgorętszymi rider’ami na ziemi, którzy z przyjemnością pomagają w tworzeniu kolekcji” – to słowa Caii Koopman , kalifornijskiej graficzki, projektantki narty S7.

 

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Paź 25, 2010

3 miejsce dla zawodniczki teamu Rossignol, Manueli Moelgg w Soelden!

 Zawodniczka teamu Rossignol, Manuela Moelgg zajęła 3 miejsce w Super Gigancie na otwarciu sezonu w Soelden!

 

Po pierwszym przejeździe, popełniając kilka błędów na stromej części trasy, Manuela zajmowała dobre 5 miejsce.

W drugim było o wiele lepiej i stanęła na podium z 3 czasem przejazdu pierwszego Slalomiu Giganta tego roku.

Soelden jest jej ulubioną trasą. Podium tutaj to spełnienie marzeń dla Włoskiej zawodniczki, która ciągle czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata.

„ Kocham tę trudną, techniczną trasę. Dlatego jednym z moich priorytetów było stanąć tu na podium. Ten wynik dodaje mi dużo pewności siebie. Wiem, że popełniłam poważne błędy w pierwszym przejeździe, a mimo to znalazłam się na podium… Także mam jeszcze wiele do poprawy, a związku z tym mogę zdecydowanie więcej osiągnąć…” 

To jest 9 podium w karierze Manueli Moelgg, która jest już bardziej niż gotowa, aby ukoronować swoje osiągnięcia, mając na oku tytuł Mistrzyni Świata.

Świetnie spisały się także Francuzki: Tessa Worley oraz Anemone Marmottan, zajmując kolejno 8 i 9 miejsce.

Wszystkie 5 zawodniczek teamu Rossignol znalazło się w czołowej 15 zawodów. To świetny początek sezonu 10/11!

 

 

 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Paź 22, 2010

Ligocki wystartuje w BUDAPEST FRIDGE

 

Michał „Brelok” Ligocki został zaproszony do udziału w największych organizowanych na Węgrzech zawodach snowboardowo- narciarskich w Big- Air: BUDAPEST FRIDGE. Zawody, które są częścią wielkiego festiwalu muzyczno- sportowego, odbędą się w dn. 11- 13 listopada br. Zorganizowane zostaną w samym centrum Budapesztu. Jest o co walczyć, gdyż pula nagród przypadająca na każdą z konkurencji to 10 000 euro.
 
BRELOK! TRZYMAMY KCIUKI!
 

 

 

Dodany przez: admin Data dodania: Paź 22, 2010

Nowa kolekcja Rossignol 1907

Elegancja powraca do sportów zimowych.

Linia 1907 to stylistyczne nawiązanie do korzeni Rossignol, do narodzin marki i do legendarnych zawodników. Jest zainspirowana duchem współzawodnictwa, techniczną doskonałością i autentycznością, które stanowiły podstawy wartości i reputacji marki Rossignol przez ponad 100 lat.

Cała gama kurtek i spodni narciarskich, pięknych puchówek, czapek, nauszników, eleganckich swetrów – to mariaż nowoczesności i stylistyki z lat 50 i 70’tych.
Produkty dla mężczyzn są bardziej dopasowane by zaakcentować atletyczne sylwetki, natomiast dla kobiet, bardziej stylowe, bardziej eleganckie.
Linia została zilustrowana przez rysownika Charli Adam’a. Jego wizualizacje w pełni oddają charakter kolekcji. Przywodzą na myśl zimowe wyjazdy do Aspen czy Chamonix w latach 50’tych.

 

Zwróćcie uwagę na przepiękne puchówki, na pewno przydadzą na nadchodzące mroźne dni.
Wykonane z wysokiej jakości europejskiej tkaniny DOWNPROOF SLEEK. Materiał został polakierowany specjalną metodą opracowaną we Francji, stosowaną przez wszystkie Domy Mody.
Puch zastosowany w tych kurtkach został stworzony metodą ELDEVEN. Jest bardzo lekki, ciepły i oddychający. Z łatwością ulega kompresji, dzięki temu można stworzyć cienką, a jednocześnie bardzo ciepłą puchówkę.

 

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Paź 20, 2010

BODE MILLER w teamie POC!

Razem z sezonem Pucharu Świata, BODE MILLER (USA) wystartuje w Solden w kasku i goglach POC’a.

 Dołączenie tak znanego i utytułowanego zawodnika jest ogromnym zaszczytem dla teamu, w którym między innymi jest Julia Mancuso (złota medalistka w slalomie gigancie na Olimpiadzie w Turynie) oraz Aurelien Ducroz (zwycięzca Free Ride World Tour 2009).

ŻYCZYMY SUKCESÓW!!!

Więcej na www.pocsports.com

 

Dodany przez: admin Data dodania: Paź 7, 2010

red dot design award best of the best 2010 dla POC

Kask POC Receptor Backcountry dostał nagrodę red dot design

 w kategorii Sport and games!
 

 

Kask POC Receptor Backcountry

 Safe Shell- design dla najlepszych

 Zaprojektowany dla zaawansowanych freeskierów I snowboardzistów jeżdżących po niewytyczonych szlakach, kask Receptor Backcountry został wyposażony w dwie górne skorupy i opatentowany System MIPS redukujący energię skośnych i bocznych uderzeń mogących być przyczyną poważnych urazów mózgu.
Innowacyjna technologia pozwala, aby podczas silnego uderzenia, górna skorupa rotowała względem dolnej, poprzez zerwanie wymienialnej zawleczki. Dzięki temu, groźne dla mózgu boczne i skośne naprężenia zostają zredukowane. Ryzyko ich wystąpienia jest szczególnie wysokie jeżdżąc z dużymi prędkościami, podczas poruszania się po niewyznaczonych trasach, gdzie mogą występować liczne przeszkody terenowe, lub podczas dużych skoków.
 
 

 

 Wentylacja kasku
 

 Rotacja skorup względem siebie

 POC, szwedzka firma, która prowadzi badania nad zredukowaniem urazów głowy i ciała od ponad 10 lat, z dumą przedstawiła pierwszy na świecie kask narciarski wyposażony w technologię MIPS: „Przy projektowaniu kasku Receptor Backcounty chcąc zapewnić maksymalny poziom ochrony nie zlekceważyliśmy żadnego możliwego czynnika mogącego spowodować poważne urazy głowy i mózgu. Podwójna, rotująca względem siebie, skorupa, nasz opatentowany VSDAP, pozwala tej w pełni wentylowanej konstrukcji na maksimum bezpieczeństwa bez poświęcenia komfortu.” Wewnętrzne wypełnienie kasku materiałem EPP wytrzymującym wielokrotne uderzenia, wyłożenie kasku warstwą Aramidu, która chroni przed penetracją, możliwość zamontowania antylawinowego systemu Recco, połączone z Systemem MIPS znacznie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa narciarzy, nie tylko poza trasami. POC nie zapomniał także o estetycznej wrażliwości swoich odbiorców przez co design kasku idzie w parze z bezpieczeństwem.
 

Dodany przez: admin Data dodania: Wrz 29, 2010

Ruszyła nowa strona Lange na sezon 2010/2011

 

Zobacz nową stronę Lange pod adresem: www.langeskiboots.com 
 

Dodany przez: admin Data dodania: Wrz 22, 2010

Nowa strona Rossignol 2010/2011

Ruszyła nowa strona Rossignol na sezon 2010/2011  

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 15, 2010

Michał "Brelok" Ligocki wygrywa we Włoszech

Yes, Yes, Yes !!! Michał „Brelok” Ligocki zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w snowboardowej konkurencji half-pipe, które odbyły się we włoskim Valmalenco. Zawodnik został tym samym pierwszym Polakiem, który...wygrał zawody PŚ w tej konkurencji, pokunując między innymi siódmego zawodnika IO w Vancouver, Kanadyjczyka Justina Lamoreux.

Ligocki, który podczas Igrzysk Olimpijskich w Vancouver dwukrotnie upadł przy wykonywaniu rotacji backside 900, tym razem lądował idealnie. – Cieszę się, bo pokazałem, że potrafię walczyć. Wykonałem ten sam przejazd (method, fs 900, bs 900, fs 720, cab 720), jaki miałem zaplanowany w Vancouver.

"Tym razem wszystkie skoki wykonałem bardzo czysto i wysoko, co jak się okazało wystarczyło na zdobycie najwyższego miejsca na podium." – Komentuje Ligocki, świeżo po ogłoszeniu wyników. Drugie miejsce zdobył Norweg Roger Kleivdal, trzecie Szwajcar Patric Burgener. Wśród kobiet triumfowała Australijka Holy Crawford. Paulina Ligocka zajęłą ósmą, a Joanna Zając szesnastą lokatę.

źródło: www.360mag.pl

foto: LG Snowboard FIS Snowboard World Cup HP contest in
Valmalenco for your editorial use – all free of charge if adding © FIS-Oliver Kraus


 

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 16, 2010

Defago wygrał zjazd i złoto!!!

Najbardziej prestiżowa konkurencja alpejska igrzysk padła łupem Didiera Defago. Szwajcar wygrał olimpijski zjazd. Drugi na mecie był Norweg Aksel Lind Svindal, a trzeci amerykański showman Bode Miller. Szwajcaria ostatnie złoto w konkurencji alpejskiej wywalczyła w 1988 roku.

Defago został pierwszym szwajcarskim złotym medalistą w konkurencji alpejskiej od 1988 roku. Wtedy to w innym kanadyjskim mieście Calgary mistrzem olimpijskim został Pirmin Zurbriggen.

- Ta trasa wymagała ostrej walki. Było wiele podskoków, ale to był piękny przejazd. Gdy się obudziłem rano, czułem, że wszystko jest w porządku. Czekałem na podium od dłuższego czasu - powiedział 32-letni Defago, dla którego był to medal na trzecich igrzyskach.

Manuel Osborne-Paradis, który był nadzieją miejscowych kibiców, ale słabo spisał się na dolnej partii trasy i zajął dopiero 17. pozycję. Natomiast jego kolega z drużyny Robbie Dixon miał upadek. Dość niespodziewanie na piątej pozycji rywalizacje ukończył inny Kanadyjczyk Erik Guay.

W rywalizacji wzięło udział 64 zawodników. Zabrakło w niej m.in. niespodziewanego triumfatora z Turynu Francuza Antoine'a Deneriaza, który zakończył karierę. Nie było też kontuzjowanego mistrza świata Johna Kucery.

Defago osiagnął czas 1:54.31. Zjazd mężczyzn pierwotnie miał się odbyć w sobotę, ale z powodu fatalnych warunków atmosferycznych - plusowej temperatury i deszczu - został przełożony.

źródło/zdjęcia: www.eurosport.pl
 

Dodany przez: admin Data dodania: Lut 5, 2010

AZS DYNASTAR LANGE WINTERCUP 2010

To już IV eliminacje AZS Winter Cup. Tym razem ponownie *w Zakopanem na Harendzie*. To chyba nasze szczęśliwe miejsce bo i pogoda (słoneczna i
mroźna) i zawodnicy (w sumie 103 osoby: 28 kobiet i 75. mężczyzn) nas nie zawiedli. Trzeba również przyznać, że i właściciele Harendy zrobili wszystko ze stokiem by dorównać kroku zarówno pogodzie jak i frekwencji.


Coraz bliżej finałów, więc i emocje związane z rywalizacja w klasyfikacji generalnej coraz większe. Dotychczasowi liderzy i liderki poszczególnych klasyfikacji nie mogą sobie pozwolić na chwilę nieuwagi bo za ich plecami czyhają następni z bardzo dobrymi rezultatami.

Dzisiaj jesteśmy właśnie po gigancie. Wygląda na to, że jednak i Urszula Horeczy, Hanna Łaszcz oraz Adam Wójtowicz muszą mocno bronić swoich pozycji. W dzisiejszym gigancie wygrała Katarzyna Leszczyńska z warszawskiej ASP oraz Maciej Kominko z AWF Kraków. Wypadnięcie z trasy Urszuli Horeczy i nieobecność Hanny Łaszcz wzmacnia szansę Karoliny Klimek na zamieszanie w czołówce klasyfikacji pań. Adam Wójtowicz (drugi w dzisiejszym gigancie) wydaje się być niezagrożonym, ale jak to mówią dopóki ... .

Przed nami oprócz dzisiejszego slalomu jeszcze dwie eliminacje (19.02 w Kluszkowcach i 26.02 w Białce Tatrzańskiej - obydwie przy okazji będą miały formułę Otwartych Akademickich Mistrzostw Warszawy), więc wiele się jeszcze może wydarzyć. Finał który będzie rozgrywany *w Zakopanem na Harendzie* 3 marca zapowiada się więc wyjątkowo atrakcyjnie i z pewnością będzie mocnym preludium do Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim, które odbędą się w dniach 4 - 6.03.2010 *w Zakopanem na Harendzie*. Jak zwykle trzymamy kciuki za wszystkich, a ich osiągnięcia a czasami nawet zdjęcia na www.wintercup.pl.

Zapraszamy.

 

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 23, 2009

HAPPY NEW YEAR 2010 !!! :-)

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 15, 2009

PUCHAR ŚWIATA ARE (SWE) - NIESAMOWITY WEEKEND DLA TEAMU ROSSIGNOL

Tessa Worley zwyciężczynią Giganta!!!
Francuska zawodniczka Tessa Worley powróciła na podium w wielkim stylu. Rok po zwycięstwie w Aspen Worley potwierdza swój potencjał do wygrywania zawodów pucharu świata w konkurencji slalom Gigant.

Ted Ligety oraz Werner Heel na podium (2 i 3 miejsce)!!!
Fantastyczne wyniki podczas startu w Val d'Isere zanotowali Ted Ligety oraz Werner Heel. W miejscowości, gdzie rok temu odbywały się mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim, zawodnicy Rossignola byli bardzo szybcy. Ted Ligety utrzymuje wysoką formę od początku sezonu, natomiast dla Heela trzecie miejsce to do tej pory życiowe osiągnięcie. Jako Team byli najlepsi!!!
 

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 4, 2009

WEEKEND ROSSIGNOL W GO-SPORT


Zapraszamy wszystkich narciarzy i snowboardzistów do sklepów GO-SPORT.
Ruszyła trzecia edycja Akcji Weekendowych marki ROSSIGNOL. Nasi eksperci doradzą Ci przy doborze nart i butów oraz odzieży. Udzielą również
Informacji na temat bezpieczeństwa na stoku i koniecznej ochrony głowy podczas jazdy na nartach.
Sprawdź kalendarz imprez i ruszaj do najbliższego Go Sportu.
W trakcie weekendów Z Rossignol Czekają na ciebie zniżki na zakup towarów francuskiego producenta (każde zakupy objęte 10% rabatem), wspaniałe prezenty nie tylko dla najmłodszych.
Serdecznie zapraszamy…

W ten weekend zapraszamy do sklpów GO SPORT:

Warszawa:

- C.H Promenada (Rossignol)

- Galeria Mokotów (Rossignol)

- C.H. Janki (Dynastar, Lange)

Katowice:

- Silesia (Rossignol, Dynastar, Lange)

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 3, 2009

AGNIESZKA GĄSIENICA DANIEL CORAZ BLIŻEJ VANVOUVER 2010

Agnieszka Gąsienica Daniel jest coraz bliżej nominacji do IO w Vancouver 2010. Przypomnijmy, iż nominacja zależy od wyników jakie PKOL nałożył na kadrowiczów. Aby zakwalifikować się do kadry olimpijskiej nalezy dwukrotnie odnotować wyniki na poziomie pierwszej dwudziestki Pucharu Świata. W miniony weekend zanotowała pierwszy taki wynik zajmując 20 miejsce w slalomie gigancie rozegranym w Lake Louise. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 26, 2009

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z MICHAŁEM I PAULINĄ W GO SPORT

Paulina wraz z Michałem odwiedzą Warszawę już w ten weekend i wezmą udział w spotkaniu z klientami i mediami w sklepie GO Sport - Galeria Mokotów.

Naszych Olimpijczyków będzie można spotkać w godzinach 13-18. W trakcie spotkania będzie można porozmawiać o sprzędzie, trendach w snowboardzie, otrzymac pamiątkowy plakat a dla mediów oczywiście wywiady i informacje na temat przygody Olimpijskiej.

Paulina Ligocka (ROXY) zakwalifikowała się na IO Vancouver już na początku sezonu i jest jedną z niewielu osób z pośród polskiej ekipy, które mogą walczyć o medal olimpijski. Paulina jest równiez nominowana na sportowca roku w tegorocznym plebiscycie Przeglądu Sportowego. Michał Ligocki (Rossignol, Quiksilver) nominacje olimpijską wywalczył sosunkowo niedawno podczas zawodów pucharu świata w szwajcarskim Saas Fee.

Do zobaczenia w Sobotę!

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 10, 2009

ROSSIGNOL TEAM zdobywa Halowe Mistrzostwo Europy!

W ostatnią sobotę, we francuskiej miejscowości Amneville odbyły sie pierwsze Halowe Mistrzostwa Europy w Slalomie. W zawodach wzięła udział ścisła czołówka alpejek i alpejczyków startujących w  Pucharze Świata. Dla zawodników z teamu ROSSIGNOL była to doskonała okazja na sprawdzenie formy przed kolejnymn startem w Pucharze Świata w Levi. Forma dopisała co zoowocowało zdobyciem dwóch medali - Jean Babtiste Grange został Mistrzem Europy, a srebnym medalistą tej imprezy został teamowy kolega z włoch Christof Innerhofer.

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 6, 2009

ZOSTAŃ DZIEWCZYNĄ LANGE 2009/2010 - KONKURS!

Zostań dziewczyną Lange sezonu 2009/2010
- zimowy konkurs Lange i Fujifilm


Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Dziewczyna LANGE" jaki organizujemy przy wsparciu sprzętu Fujifilm oraz pod patronatem portalu www.skionline.pl.

Tylko na naszych stronach będziecie mieli szanse wziąć udział w prestiżowym wydarzeniu jakim jest produkcja plakatu i reklamy firmy Lange. Dla laureatek czekaja nagrody i wyjazd  na narty.
Konkurs „dziewczyna Lange” ma na celu wyłonienie najpiękniejszej dziewczyny, która weźmie udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej na potrzeby produkcji plakatu i reklamy butów narciarskich firmy Lange.
Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy wejść na http://www.fujifilm.pl/lange/ i przesłać wypełniony formularz konkursowy do naszej komisji.

Zgłoszenia można przesyłać do 10 grudnia 2009 włącznie. Na podstawie przesłanych zdjęć komisja składająca się z przedstawicieli firm Lange i Fuji wybierze dwie laureatki. Kto zostanie „dziewczyną lange” okaże się po wstępnej sesji zdjęciowej.
Co można wygrać poza sławą i prestiżem? Do wygrania jest ekskluzywna wycieczka na narty w Alpy dla dwóch osób. Wyjazd jest organizowany przez Bussinesmen Fun Club. Klub poza doskonałymi warunkami zapewnia naukę jazdy na nartach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Aby zachować nie tylko dobre wspomnienia firma FujiFilm ufunduje najwyższej jakości aparat fotograficzny Fujifilm Finepix Z33WP.  Ten aparat jest nie tylko stylowy i praktyczny, ale również idealnie nadaje się do pracy w górach – nie rusza go ani mróz ani śnieg ani woda.

Dodatkowo Laureatka otrzyma 2000 zł na drobne wydatki.
Warto wspomnieć, iż konkurs Lange w Europie jest uznany za jeden z najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie mody. We francuskiej wersji tego wydarzenia biorą udział Playmate roku Playboya, dziewczyny Bonda, znane aktorki i modelki. Tym bardziej zapraszamy do przesyłania zgłoszeń i wzięcia udziału naszej lokalnej edycji konkursu „dziewczyna Lange”.
Więcej informacji i regulamin konkursu znajdziecie na www.dziewczynalange.pl oraz na http://www.fujifilm.pl/lange/


 

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 6, 2009

MICHAŁ LIGOCKI JEDZIE DO VANCOUVER NA IO

Z wielką radością informujemy, iż nasz zawodnik Michał Ligocki w dniu wczorajszym wywalczył nominacje olimpijską. Podczas wczorajszego startu w szwajcarskim kurorcie Saas Fee Michał zajął 13 miejsce, które zapewnia mu miejsce w kadrze olimpijskiej. Teraz Michał może spokojnie skoncentrować się na treningach i jak sam mówi "gonić czołówkę". Gratulujemy i trzymamy kciuki.

 

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Paź 26, 2009

ALPEJSKI PUCHAR ŚWIATA ROZPOCZĘTY - LIGETY NA PODIUM!

photo1

W miniony weekend rozpoczęła się rywalizacja w Alpejskim Pucharze Świata. Jak co roku pierwsze zawody - Gigant mężczyzn i kobiet - rozegrane zostały w austriackim kurorcie Soelden. 15 000 kibiców w piekny dzień oklaskiwało zwycięzców a byli nimi: Tanja Poutiainen oraz Diedier Cuche. Bardzo obiecująco sezon rozpoczął Ted Ligety, najlepszy zawodnik team'u rossignol zakończył zawody na drugim miejscu! To już trzeci rok z rzędu, w którym amerykanin ląduje na podium podczas otwierających zawodów w Soelden.

Dodany przez: admin Data dodania: Wrz 10, 2009

NOWA KOLEKCJA ROSSIGNOL 2009/2010

Zapraszamy na stronę www.rossignol.pl, gdzie znajdują się zdjęcia i opisy nowej kolekcji nart i odzieży marki Rossignol.

Poza zdjęciami i opisami produktów na stronie znajduje się mnóstwo pomocnych informacji, opisy technoligii stosowanej w nartach, informacje ze świata sportu oraz mody.

Gorąco zapraszamy!

www.rossignol.pl

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Sie 27, 2009

PUCHAR POLSKI W FORMULE WINDSURFING I SLALOMIE by NAISH

W dniach 21 - 23 sierpnia, jak co roku, na Solarze gościliśmy zawodników Windsurfingowego Pucharu Polski. Do zawodów zgłosiło się 29 panów i 6 pań. Pierwszego dnia regat przy sprzyjającym wietrze i pięknym słońcu zostały rozegrane 4 wyścigi formuły. Na tym etapie zawodów prowadził Filip Korczycki,a wśród pań Agnieszka Pietrasik.

Drugiego dnia, co prawda niebo było zachmurzone, ale wiatr wzmagał się z każdą chwilą. Rano zaczęliśmy od 3 wyścigów formuły, a popołudniu udało się rozegrać pierwsze w tym roku zawody w slalomie. Wieczorem po zawodach większość zawodników spotkała się na koncercie grupy Łąki Łan w Solarowym beach barze. Ostatniego dnia zawodów wiatr był zbyt słaby na rozegranie konkurencji, więc o godzinie 13.00 odbyło się oficjalne rozdanie nagród, które ufundowali PSW oraz firma Naish. Pierwsze miejsca zajęli: wśród panów- Michał Polanowski, wśród pań- Agnieszka Pietrasik. Bardzo dziękujemy sponsorom oraz kempingowi Solar.

Była to ostania w tym roku seniorska impreza Formuły Windsurfing zaliczana do cyklu Pucharu Polski. W związku z tym możemy ogłosić już oficjalne wyniki w kategoriach mężczyzn oraz kobiet. Jeżeli chodzi o juniorów, młodzików i mastersów to zostały im jeszcze Mistrzostwa Polski, które odbędą się już w ten weekend na Helu (czwartek-niedziela).

tekst: Michał Hellmann, www.sieplywa.pl

 

 


Dodany przez: admin Data dodania: Lip 8, 2009

Pierwsze zawody w Stand Up Paddle Boardzie rozegrane podczas QUIKSILVER BEACH DAY by NAISH.

W ubiegły weekend - 4.07.2009 - na kempingu solar rozegrały się pierwsze zawody w Polsce na deskach Stand Up Paddle Boards (SUP). SUP to taka duża deska surfingowa, na której można spokojnie stać oraz do której w zestawie producent dodaje wiosło. Zawody SUP rozgrywane są w dwóch konkurencjach: Wave i RACE. Wyjątknowo podczas imprezy nie było najmniejszej fali, więc organizatorzy zdecydowli się na konkurencje RACE na dystansie ok. 1000m. Do zawodów zgłosiło soę 36 mężczyzn i 5 kobiet. SUP to przedewszystkim zabawa i poczucie lekkości jakie towarzyszy uprawianiu tego sportu i w tym klimacie ścigały się dziewczyny. Panowie podeszli bardziej sportowo i naprawdę musieli wiele sił włożyć w wygrane wyścigi. W każdym razie SUP okazał się bardzo przyjaznym spzętem na nasze polskie warunki a same zawody odbywały się w doskonałej, luźnej atmosferze. Na SUP pływac każdy morze, w naszych zawodach wzieli udział zarówno Surferzy (Maciek Kryskowiak), Snowboardziści (Michał Ligocki), Kajciarze (Łukasz Koński, Murphy), Narciarki (Kasia Leszczyński i Justyna Januszek) oraz Windsurferzy (Maciek Kapuściński, Przemysław Sieniński). Nagrodę główną - deske SUP ufundowaną przez firmę NAISH wygrał młody zawodnik formuły windsurfing - Przemek Sieniński. Gratulujemy! specjalne podziękowanie należą się szkole WTS DESKI, w której można przetestować deski SUP. zapraszamy do galerii zdjęć..

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Cze 23, 2009

KAROLINA WINKOWSKA W NAISH TEAM 2009

Karolina Winkowska w Naish Team 2009

www.naishkites.com/en/team/index.html

Wielu zawodników zmienia swój sprzęt lecz Karolina Winkowska ( Naish, ROXY, FORD, Holmes ) od początku kariery tzn. 2004 roku związana jest z firmą Naish.

Karolina po zdanej maturze, ciężko przygotowuje się do startów w Pucharze Świata PKRA 2009 w Hiszpanii na Tarifie wśród huraganowych wiatrów.

W Polsce można ja oglądać w zawodach kitesurfingowych Ford Cup. Już wygrała dwie edycje zawodów w Chałupach i Rewie. To już czwarty sezon jej

nieprzerwanych sukcesów w Ford Cup.

Najbliższe zawody w Łebie 10-12 lipca. www.fordcup.pl

Od jutra pierwszy start w PŚ PKRA w Portugali 24-28.06.2009 www.prokitetour.com/event.php?id=81

Zeszły sezon zakończyła na 3 miejscu w klasyfikacji końcowej PŚ PKRA.

Sport Manager PW

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Maj 11, 2009

SEZON LETNI JUŻ WKRÓTCE - ZOBACZ NAJNOWSZY FILM NAISH

Zapraszamy na stronę www.naish.tv Znajdują się tam najnowsze filmy promujące markę i team NAISH. Wszystkie materiały są dostępne w wersjach zarówno do ściągnięcia na komputer jak i na ipoda. zapraszamy - www.naish.tv

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 12, 2009

LINDSEY VONN WYGRYWA KLASYFIKACJE GENERALNĄ P.Ś. W ZJEŹDZIE!

Linsey Vonn wygrała ostatni zjazd w tym sezonie.

Tym samym zdobyła małą kryształową kulę w tej konkurencji oraz zapewniła sobie tyłuł mistrzowski w klasyfikacji generelnej Pucharu Świata 2008/2009 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 8, 2009

AMP AZS ZAKOŃCZONE

W Zakopanem zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Wzięło w nich udział blisko 1000 studentów ze środowisk akademickich z całego kraju. Uroczyste podsumowanie sportowej rywalizacji przeprowadzono w sobotę wieczorem w klubie „Wierchy”.

 
Miejsca medalowe Akademickich Mistrzostw Polski:
 
Narciarstwo alpejskie
 
Slalom gigant kobiet
1. Karolina Klimek – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Racibórz
2. Hanna Majlert – Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej Warszawa
3. Agnieszka Schwenk – Uniwersytet Jagielloński Kraków
 
Slalom kobiet
1. Karolina Klimek – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Racibórz
2. Agnieszka Schwenk – Uniwersytet Jagielloński Kraków
3. Katarzyna Małysa – Uniwersytet Jagielloński Kraków
 
Slalom gigant mężczyzn
1. Jakub Ilewicz – Akademia Wychowania Fizycznego Katowice
2. Krzysztof Mazurek – Akademia Wychowania Fizycznego Katowice
3. Wojciech Szczepanik – Akademia Wychowania Fizycznego Katowice
 
Slalom mężczyzn
1. Jakub Ilewicz – Akademia Wychowania Fizycznego Katowice
2. Maciej Kominko – Akademia Wychowania Fizycznego Kraków
3. Krzysztof Mazurek – Akademia Wychowania Fizycznego Katowice
 
Klasyfikacja drużynowa kobiet
1. Uniwersytet Jagielloński Kraków
2. Akademia Wychowania Fizycznego Kraków
3. Politechnika Śląska Gliwice
 
Klasyfikacja drużynowa mężczyzn
1. Akademia Wychowania Fizycznego Katowice
2. Politechnika Śląska Gliwice
3. Politechnika Warszawska
 
Snowboard
 
Slalom gigant kobiet
1. Roksana Bom – Akademia Wychowania Fizycznego Kraków
2. Olga Węgłowska – Akademia Wychowania Fizycznego Kraków
3. Paulina Woźniak – Akademia Wychowania Fizycznego Warszawa
 
Slalom gigant mężczyzn
1. Przemysław Buczyński – Akademia Wychowania Fizycznego Kraków
2. Jakub Ossowski – Akademia Wychowania Fizycznego Kraków
3. Andrzej Gąsienica Daniel – Uniwersytet Ekonomiczny Kraków
 
Klasyfikacja drużynowa kobiet
1. Akademia Wychowania Fizycznego Kraków
2. Akademia Wychowania Fizycznego Katowice
3. Politechnika Krakowska
 
Klasyfikacja drużynowa mężczyzn
1. Akademia Wychowania Fizycznego Katowice
2. Akademia Wychowania Fizycznego Kraków
3. Politechnika Śląska Gliwice
 
Szczegółowe wyniki na oficjalnej stronie zawodów www.amp.azs.pl
 
 
 
 
 
 
 
 

Dodany przez: admin Data dodania: Mar 7, 2009

Mistrzostwa Polski AZS w Narciarstwie i Snowboardzie - GS

Akademickie Mistrzostwa Polski by ROSSIGNOL GROUP rozpoczęte.

 

W pierszym dniu zawodów rozgrwanych w Zakopanem na stoku Harenda przeprowadzono eliminacje i finał Slalomu Giganta.

Na starcie stanęło ponad 500 zawodników. Na pozycjach medalowych znaleźli się:

 

Slalom gigant kobiet

1. Karolina Klimek – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Racibórz

2. Hanna Majlert – Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej Warszawa

3. Agnieszka Schwenk – Uniwersytet Jagielloński

 

               Slalom gigant mężczyzn

               1. Jakub Ilewicz – Akademia Wychowania Fizycznego Katowice

               2. Krzysztof Mazurek – Akademia Wychowania Fizycznego Katowice

               3. Wojciech Szczepanik – Akademia Wychowania Fizycznego Katowice 

W kolejnych dniach rozegrany zostanie Slalom oraz Slalob GS dla Snowboardzistów. 

Wyniki i pełną relację znajdziecie na www.amp.azs.pl

 

 

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Sty 23, 2009

PAULINA LIGOCKA ZDOBYŁA BRĄZOWY MEDAL NA MŚ W SNOWBOARDZIE

 

Paulina Ligocka (ROXY), która przed dwoma laty wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w snowboardzie w szwajcarskiej Arosa, powtórzyła swój wyczyn w południowokoreańskim Gangwon.

Ligocka zajęła trzecie miejsce w rywalizacji halfpipe.

Zwyciężyła Chinka Jiayu Liu - 43,5 pkt., a drugie miejsce zajęła Australijka Holly Crawford - 39,6 pkt.
Druga z naszych zawodniczek, Joanna Zając, została sklasyfikowana na 36. miejscu - 12,8 pkt.

Medal Ligockiej jest drugim na MŚ w historii polskiego snowboardu.

W rywalizacji mężczyzn triumfował Japończyk Ryoh Aono - 47,3 pkt. Srebrny medal wywalczył Kanadyjczyk Jeff Batchelor - 44,4 pkt., a brązowy Francuz Mathieu Crepel - 43,3 pkt.

Michał Ligocki (QUIKSILVER, ROSSIGNOL) zajął 24. miejsce - 33,0 pkt.

 

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 18, 2008

Kolejny doskonały start zawodników Teamu Rossignol w Alpejskim Pucharze Świata !

Sensacyjne 3 miejsce Gauthier de Tessières w Slalomie Gigancie!

Francuz, który od 7 lat startuje w pucharze świata zafundował soim kibicom wielką niespodziankę w Val d'Isere. 27 letni zawodnik, startując w drugim przejeździe z 30 pozycji zajął 3 finalnie miejsce - najlepsze w historii swoich startów.


Jean-Baptiste Grange (Fra) zajął 2 miejsce w Super Kombnacji!

Konkurencja, która została przełożona z Beaver Creek do Val d'Isere była wielką szansą dla Francuskiego zawodnika na poprawienie wyniku z zeszłego sezonu oraz potwierdzenia swojej wysokiej formy. Francuz po doskonałych startach w obu konkurencjach zajął 2 miejsce osiągając swoje cele.

Lindsey Vonn potwierdziła swoje umiejętności w Slalomie zajmując 2 miejscew La Molina !

Miesiąc po zwycięztwie w Slalomie w Levi, Lindsey Vonn po raz kolejny staneła na podium w tej konkurencji. Podczas rozegranego w weekend Slalomu amerykanka zajęła 2 miejsce.


Manuela Moelgg druga w Slalomie Gigancie !

Zajmując drugie miejsce po pierwszym przejeździe nasza zawodniczka utrzymała tę pozycję do końca zawodów w La Molina. Jest to jej pierwsze podium w tym sezonie, a od zwycięztwa dzieliły ją zaledwie 0.02 sekundy.


 

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 9, 2008

Alpejski Puchar Świata, Lake Louise (Can) & Beaver Creek (USA)

Lindsey Vonn wygrywa zjazd!!!

Amerykanka, Lindsey Vonn odniosła swoje 15 zwycięztwo w zawodach zaliczanych do Alpejskiego Pucharu Świata. Zawodniczka teamu Rossignol wygrała zjazd rozegrany w ubiegły weekend na trasie Laka Louise w Kanadzie. Było to piąte zwycięztwo Lindsey Vonn w tej konkurencji. Uzyskany rezultat pozwolił objąć Amerykance pozycję lidera w konkurencji zjazd oraz umocnić ją w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Ted Ligety, drugi w gigancie!

Podczas ostatniego startu na trasie "Birds of Prey" w Beaver Creek (USA) Ted Ligety otarł się o zwycięstwo w Slalomie Gigancie. Prowadząc po pierwszym przejeździe, niestety nie zdołał utrzymać przewagi i finalnie zakończył start na drugiej pozycji ze stratą 0.01 sec. do zwycięzcy!

 

 

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 9, 2008

Tessa Worley (Fra) wygrywa Slalom Gigant!

W wieku 19 lat, młoda francuska zawodniczka z Grand Bornand wywalczyła zwycięstwo w Slalomie Gigancie rozegranym w Aspen, przerywając tym samym dziewięcioletnią złą passę (brak wygranej) francuskiej kadry kobiet.


Po pierwszym przejeździe Tessa Worley zajmowała 6 miejsce. Rewelacyjny drugi przejazd pozwolił jej na pokonanie o 28/100 specjalistki w tej konkurencji Tanji Poutianen z Finlandii.


Wynik ten jest najlepszym osiągnięciem zawodniczek francuskich od czasów Regine Cavagnoud, która wygrała zawody rozegrane na Copper Mountain w listopadzie 1999r.

Dodany przez: admin Data dodania: Gru 9, 2008

Nadia Fanchini wygrywa Super G w Lake Louise (CAN)

Nadia Fanchini - Dynastar Ski Team - wygrała Super Gignant rozegrany w ten weekend w miejscowości Lake Lousie w Kanadzie.

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 26, 2008

LAWINA PREZENTÓW ROSSIGNOL W SIECI SKLEPÓW GO-SPORT

Tylko w dniach 17.11-24.12.2008 w sieci sklepów GO-Sport czeka na Ciebie LAWINA PREZENTÓW ROSSIGNOL. Kupując narty lub buty objęte promocją otrzymasz wartościowe prezenty. Szczegóły promocji znajdziesz na www.go-sport.pl

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 26, 2008

Jean-Babtiste Grange zwycięzcą slalomu w Levi!

W miniony weekend rozegrał się pierwszy slalom mężczyzn i kobiet zaliczany do Alpejskiego Pucharu Świata w tym sezonie. Zwyciężył Jean-Babtiste Grange, który z dużą przewagą wygrał obydwa przejazdy. Doskonale zaprezentowały się również zawodniczki teamu Rossignol Lindsey Vonn i Maria Pietilae Holmner zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce podczas zawodów. Obecnie Jean-Babtiste Grange i Lindsy Vonn prowadzą w klasyfikacji generalnej Alpejskiego Pucharu Świata.

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 26, 2008

Agnieszka Gąsienica Daniel zdobywa pierwsze punkty w tym sezonie

W inauguracyjnych zawodach w Soelden Agnieszka zajęła 26 miejsce i tym samym zdobyła pierwsze 5 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i nominacje olimpijską na igrzyska w Vancouver.

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 26, 2008

Sezon 2007/2008 zakończony ogromnymi sukcesami teamu Rossignol

Zimowy sezon 2007/2008 zakończony. Zawodnicy team'u Rossignola praktycznie we wszystkich konkurencjach znaleźli się na najwyższych miejscach w klasyfikacji generalnej. Alpejski Puchar Świata był nalepszym od 11 lat. Aż 45 zawodnicy na nartach Rossignol zajowali miejsca na podium zawodów zaliczanych do klasyfikacji, z czego aż 11 raz na najwyższym stopniu. Najlepszymi zawodnikami teamu byli Lindey Vonn - zdobywczyni wielkiej kryształowej kuli w klasyfikacji generalnej oraz małej w zjeździe, Ted Ligety - zdobywca małej kryształowej kuli w slalomie gigancie, Jean-Babtiste Grange - drugie miejsce w klasyfikacji slalomu, Manuela Moelgg - trzecie miejsce w klasyfikacji giganta, Veronika Zuzulova - trzecie miejsce w klasyfikacji slalomu. W konkurencjach zaliczanych do Pucharu Świata w biegach narciaskich zawodnicy Rossignola stawali na podium aż trzydzieści sześć razy, w tym dziewietnastokrotnie na jego najwyższym stopniu. Gwiazdą teamu był Virpi Kuitunen, który zdobył wielką kryształową kulę w klasyfikacji generalnej i małą w biegach. Startujący w barwach Rossgnola biathlonista Vincent Defrasne wywalczył Puchar Świata w tej konkurencji w klasyfikacji indywidualnej. Ogromnymi sykcesami mog się również poszczycić zawodnicy konkurencji Freestyle i Freeride. Henrik Windsted zdobył złoty medal podczas misrzostw świata w konkurecji Freeride a jego koledzy z teamu freestyle wielokrotnie zajmowali najwyższe miejsca na największych i najbardziej prestiżowych zawodach.

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 24, 2008

HARMONY II - innowacja dla kobiet

Narty HARMONY II to absolutna nowość w damskiej linii nart Rossignol. Women Waist Concept - wcięcie w talii nart za tylnym wiązaniem - to innowacja, która pozwoli początkującym narciarkom dokonać bardzo szybkich postępów w nauce jazdy na nartach. Efektem nowych rozwiązań jest wyjątkowa płynność jazdy w skręcie - w pierwszej fazie narta szybko i łatwo inicjuje skręt, w drugiej - akumuluje energię, w trzeciej - dzięki węższej talii - uwalnia ją precyzyjnie wykańczając skręt. Narty HARMONY II zdobyły złoty medal podczas Targów Sportowych Kielce 2008 w kategorii "innowacja dla kobiet".

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 24, 2008

TECHNOLOGIA SENSOR 3

Na zimę 2008/2009 Rossignol przygotował nowość w segmencie butów narciarskich. Powszechnie wiadomo, że but narciarski jest przekaźnikiem energii pomiędzy ciałem narciarza a nartami. Prace działu R&D nastawione były na udoskonalenie transferu energii poprzez określenie kluczowych stref nacisku na skorupę buta narciarskiego. Badania pokazały, że energia przekazywana przez narciarza płynie przez trzy kluczowe strefy stopy zlokalizowane na śródstopiu, pod dużym i najmniejszym palcem oraz na pięcie. Rozwiązanie jest bardzo proste - by zoptymalizować przekaz energii należy zapewnić możliwie bezpośredni kontakt tych właśnie trzech punktów podparcia ze skorupą buta. W efekcie otrzymujemy bardziej efektywny transfer sił a tym samym większą kontrolę nad nartami.

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 24, 2008

LAWINA PREZENTÓW ROSSIGNOL W GO-SPORT

17 Listopada 2008 ruszyła promocja sprzętu Rossignol w sieci sklepów GO-Sport. Ruszyła prawdziwa lawina prezentów dla osób, które w okresie promocji zakupią narty lub buty marki Rossignol. Zarówno do nart jak i butów objętych promocją Rossignol dodaje setki gratisów w postaci produktów, które są niezbędne dla każdego posiadacza nart, np. py zakupie nart otrzymasz solidny pokrowiec lub parę kijów. Sprawdź sam co jeszcze niesie ze sobą "lawina prezentów" i odwiedź sklepy GO-Sport. Szczegóły promocji znajdziesz na www.go-sport.pl

Galeria

Dodany przez: admin Data dodania: Lis 24, 2008

S.A.S.

SEVEN ARTISTIC SINS to niezwykle nowatorski projekt Rossignol, który do współpracy nad linią nart Freestyle zaprosił najbardziej znanych artystów ze wiata "Board (Brak sugestii)". 7 artystów zaprojektowało 7 grafik na 7 różnych modeli nart FS. W efekcie powstała niezwykle oryginalna kolekcja nart, które poza walorami technicznymi niewątpliwie są dziełami sztuki. Wszystkie informacje o artystach oraz poszczególnych modelach nart znajdują się na dedykowanej stronie projektu: www.sevenartisticsins.com .

Galeria